Кой мед предпочитате?

10 ПРАВИЛА ЗА КУПУВАНЕ НА ПЧЕЛЕН МЕД

Модератор: Майка

monifar
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:46 pm

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от monifar »

Продавам акациев мед 4 тенекий по 7лв за кг. - 0896140099
estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от estabien »

valyo написа:В момента съм в командировка. Една колежка от Сингапур, като чу, че имам кошери веднага ме попита - Аааа, Манука мед?
Да е жив и здрав Скутелатор та знаех какво е това. Оказа се че в Сингапур масово се потрбява "манука мед" и то далеч не само за ядене....
Сега ми стана любопитно. Имам състуденти в Астралия, ще ги моля да ми донесат манука насам ....
имам приятел практикува йога ,от нова зеландия е и каза ,че това е най-ценнения мед там .а някои пробвал ли е мед с тахан :roll:
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от славов »

За всеки влак си има пътници.(Имам един познат който се пише голям компетент и чул тои за манов мед ,а един приятел ми беше дал няколко буркана щото при мен няма такъв мед и аз от добро сърце му дадох на човека един буркан .
Идва нашия след два дена и вика :Връщам ти буркана щото еди кои си дядо /голям пчелар според него/ му казал ,че мановия мед е от лайна.
То вярно ,че може и да е от лайна ,но не кравешки.Прости хора -бедна държава.
Най са ми неприятни тия търговци и производители за които чуждата стока е боклук,а собствената най,най...Нещо не ми вдъхват вяра...
Jikata-OVECH
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 5:56 pm
Местоположение: Провадия

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от Jikata-OVECH »

...мановия мед е от лайна....
Ха, ха - весело. Сега израза: Лайна да яде, - придобива съвсем друг смисъл. :lol:
pooo
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 12:09 am
Местоположение: Русе

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от pooo »

Любимия ми мед е на цвят долу горе като това аааа, - малко по-тъмно жълто от жълтото на иконките - Не знам какъв точно се води, но редовно ям такъв мед - живея близо до Русе.
Венер не е егоист, за това, каквото знае той - знаят и други пчелари. http://travian-bg.narod2.ru/korpusni_kosheri/
търтей Радко
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 26, 2012 10:52 pm

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от търтей Радко »

Направен от пчела! Другите "сладка" с наименованието "мед" –как не ги забраниха тотално да ползват името МЕД!! :twisted:
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от Krasio1980 »

pooo написа:Любимия ми мед е на цвят долу горе като това аааа, - малко по-тъмно жълто от жълтото на иконките - Не знам какъв точно се води, но редовно ям такъв мед - живея близо до Русе.
по-жълт от слънчогледа е меда от слънчоглед :lol:
пчеларството е проста работа за умни хора
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от Krasio1980 »

щом има балъци да купуват има и тарикати,които я произвеждат тая химия за 2 кинта
пчеларството е проста работа за умни хора
beer
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 12, 2015 1:39 pm

Re: Банани

Мнение от beer »

Dinko написа:Рано или късно ще ти запука
- Това много ме изкефи.

Иначе аз си консумирам от моя, поне знам за себе си, че е ОК. А що се отнася до видове - най си обичам акацията и меда от последната паша след слънчогледа (аз съм от Североизточния район).

А към рапицата имам особено отношение, винаги я оставям за себе си, лично на мен ми дава много пауър :)
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Банани

Мнение от зуница »

beer написа:...А към рапицата имам особено отношение, винаги я оставям за себе си, лично на мен ми дава много пауър :)
Колега прочети повече за технологията на отглеждане на рапица за семе, респективно масло.Химията с която се обработва растението се намира и в нектара. Какво ли има в меда? :?: :!:
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
beer
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 12, 2015 1:39 pm

Re: Банани

Мнение от beer »

зуница написа: Колега прочети повече за технологията на отглеждане на рапица за семе, респективно масло.Химията с която се обработва растението се намира и в нектара. Какво ли има в меда? :?: :!:
Да, интересно, замислих се по въпроса.

Знам, че има разлика между рапица и репко, въпреки че се слага под един знаменател. Репкото мисля, че се отглежда за фураж за животни и не се пръска.

Сега това дето се жълтее из полята и от рапица и от репко да е, все мед от рапица му викат. Лично аз нямам идея какво е. Иначе има смисъл в това, което казваш.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Банани

Мнение от Майка »

зуница написа: Колега прочети повече за технологията на отглеждане на рапица за семе, респективно масло.Химията с която се обработва растението се намира и в нектара. Какво ли има в меда? :?: :!
"Пчеларите са категорични, че пестицидите не могат да проникнат в меда.
Пчелите играели ролята на филтър и извличали химикалите, но умирали след това. Изследвания след аварията в Чернобил показали, че дори и радиоактивността не преминава в меда." - край на цитата.
От тук: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1929216

С неоникотиноиди се пръскат и други култури, които се използват за храна, с неоникотиноиди дори се обработва и почвата, но отровите вече са нефилтрирани от тялото на пчелата и директно попадат в храната ни.
За справка тук: http://floristics.info/ru/preraraty/ins ... kstra.html
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Банани

Мнение от зуница »

Майка написа: "Пчеларите са категорични, че пестицидите не могат да проникнат в меда.
Пчелите играели ролята на филтър и извличали химикалите, но умирали след това. Изследвания след аварията в Чернобил показали, че дори и радиоактивността не преминава в меда." - край на цитата.
Тая категоричност има едно и то силно обяснение.Ако някой докаже, че химикалите преминават в продуктите, къде отива меда произвеждан в районите с интензивно земеделие? :idea: Ако пък на някой много му се иска да вярва в подобно твърдение нека се запита, защо тия "универсални химически филтри" (универсални ,защото спектърът на ползваните от земеделците отрови е безкрайно широк), та защо тия "универсални химически филтри" пчелите допускат в меда да има остатъчни количества от антибиотици от сиропа с който ги лекуват? :?:Може би имат избирателна пречистваща система ,която чисти само неудобните за земеделците отрови? :lol:
Прост опит.Дайте на пчелите си оцветен със зелена сладкарска боя сироп и ще получите оцветен със същия цвят мед, а не зелени пчели. :wink:
А за "инженера" жалко , че не прави разлика между физика и химия.Явно и инженерството му е като пчеларството. :lol:
Вярвайте на "инженера".Яжте си спокойно мед от обработена с химикали рапица .А откриването на истината за химикалите в меда може да се окаже и болезнено.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от Майка »

Този разговор сме го водили и преди.
Мисля, че на всички ни e ясно, че медът е най-чистият пчелен продукт. Не е важно кого съм цитирала в случая.
Живеем тук и сега и ядем това, което сме си надробили...
Пропусна да коментираш конфидора.
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от зуница »

Майка написа: Пропусна да коментираш конфидора.
Права си! Разсеях се по снимките в края. :oops: За тях нямам думи да коментирам. :wink:
А-а, БАЙЕР :evil: От тях и "аспиринче" не ща. :twisted:
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Публикувай отговор

Обратно към “Потребители на пчелни продукти / Apian merchandises users”