Еводия

Модератор: korradi

Angel_A
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 8:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Еводия

Мнение от Angel_A »

Nic написа:Здравейте!
Ако може някой да ми изпрати семена или фиданка от еводия, като за цената ще се разберем?
Благадаря Ви!
Колега, ти изчете ли цялата тема за Еводия ??? Поздрави.
Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.
malina68
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 03, 2010 12:13 am

Re: Еводия

Мнение от malina68 »

genata_fi написа:
Kiril8305 написа:Здравейте колеги.
Най сетне и аз ще се снабдя със 4 броя дръвчета еводия на по 20-30см.
Та да ви помоля за малко инфо, дали сега след като ги получа направо да ги разсадя в градината до пчелина , или да ги отглеждам в къщи поне още една година и тогава , т.е другата есен да ги разсадя.
На по светло място ли да ги засадя или на по сенчесто?
Ще съм благодарен на всякакво инфо.
Поздрави!
Колега от опит съм установил, че фиданки отглеждани в контейнери забавят значително тяхното развитие спрямо тези които са свободно посадени. Ако искаш направи проба като насадиш една от фиданките до кошерите си а другите продължи да ги отглеждаш в контейнерите до тяхното така да се каже "укрепване". Рзултата ще го забележиш още първата година. Само не забравяй да ги поливаш еднакво, особенно през лятото. А що се отнася до опасността от измръзването им ще кажа само едно. Незнам в коя част на България си, но аз съм в западната част и преди две години засадих на открито първите си едногодишни фиданки и засега нямам проблем със студа. При нас зимните температури от ( - 10 /15/ ) градуса са нещо нормално. Изключение прави тази зима - доста е топла за сега при нас и затова фиданките от еводии задържаха листата си до края на м. октомври !) Така, че размисли и сам реши кое ще бъде по добре за бързото развитие на фиданките. Това са неща от практиката.
valio_zlatev
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 10:02 am
Местоположение: Варна

Re: Еводия

Мнение от valio_zlatev »

Kiril8305 написа:Здравейте колеги.
Най сетне и аз ще се снабдя със 4 броя дръвчета еводия на по 20-30см.
Та да ви помоля за малко инфо, дали сега след като ги получа направо да ги разсадя в градината до пчелина , или да ги отглеждам в къщи поне още една година и тогава , т.е другата есен да ги разсадя.
На по светло място ли да ги засадя или на по сенчесто?
Ще съм благодарен на всякакво инфо.
Поздрави!
Кирил
Много бих искал да разбера откъде се снабди с фиданките.
Аз сам от Варна и ми е интересно да засадя в с.Орешак Еводия .
:roll: Не пиша на лично ,че ако някой и друг ми помогни ще съм благодарен.
:wink: Личен GSM 0888045415
Nic
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 8:27 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Еводия

Мнение от Nic »

valio_zlatev написа:
Kiril8305 написа:Здравейте колеги.
Най сетне и аз ще се снабдя със 4 броя дръвчета еводия на по 20-30см.
Та да ви помоля за малко инфо, дали сега след като ги получа направо да ги разсадя в градината до пчелина , или да ги отглеждам в къщи поне още една година и тогава , т.е другата есен да ги разсадя.
На по светло място ли да ги засадя или на по сенчесто?
Ще съм благодарен на всякакво инфо.
Поздрави!
Кирил
Много бих искал да разбера откъде се снабди с фиданките.
Аз сам от Варна и ми е интересно да засадя в с.Орешак Еводия .
:roll: Не пиша на лично ,че ако някой и друг ми помогни ще съм благодарен.
:wink: Личен GSM 0888045415
Аз закупих фиданки еводия и кариоптерис от гр. Свищов от Георги Кънчев. Моб. тел. 0885113239
snup
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2011 12:39 am

Re: Еводия

Мнение от snup »

Аз си купих от Платан С 0887431197, а имат и страница platan.imario.de и съм много доволен.
petrovito
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 7:08 pm

Re: Еводия

Мнение от petrovito »

Аз имам разсад Еводия
среден размер 70-80 см

За повече информация - в Купува/Продава на форума - тема Медоносни дървета
bpp_sg
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2012 10:44 pm

Re: Еводия

Мнение от bpp_sg »

Mateev написа:Изминаха 2-3 години откакто е създадена тази тема (за Еводията) и откакто няколко човека засадиха дръвчета и обещаха да дадат информация какво се е получило. Та искам да ги подсетя да напишат с две-три думи какъв е резултата от експеримента.

Също така и аз желая да засадя няколко декара с Еводия и се интересувам има ли някой, който да предлага готов разсад на 2 или 3-годишни дръвчета. Мога ли да ги засадя сега (края на февруари) или трябва да чакам чак до април?
пробвай с Платан С, с. Розино. http://platans.eu/
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Еводия

Мнение от drone »

Mateev написа:Изминаха 2-3 години откакто е създадена тази тема (за Еводията) и откакто няколко човека засадиха дръвчета и обещаха да дадат информация какво се е получило. Та искам да ги подсетя да напишат с две-три думи какъв е резултата от експеримента.

Също така и аз желая да засадя няколко декара с Еводия и се интересувам има ли някой, който да предлага готов разсад на 2 или 3-годишни дръвчета. Мога ли да ги засадя сега (края на февруари) или трябва да чакам чак до април?
Матеев, нали беше изчел всичко по форумите и книгите, какви глупости пишеш за засаждане на едиколко си декара с еводия. Ми нали докато цъфне тя, ще ти измрат хилядите кошери няколко пъти.Пак прочети за нея ,та да видиш след колко години ще цъфне и колко тона нектар на декар ще пусне. :roll:
И от мен да мине, ще те съветвам безплатно на една стара световна доказана практика. По света има медоносни специализирани култури, активно използвани за добиви на ценни видове мед. Най-известен и ценен е фацелията, която можеш да сееш и отглеждаш на стотици декари по различно време през пролетта и лятото. Така ще имаш медоносен конвейр през целия сезон. Зер нали ще развиваш индустриално пчеларство с хиляди кошери. 8)
venco
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 10:52 pm

Re: Еводия

Мнение от venco »

Mateev написа:
След 10 години тези 25 000 акацийки ще дават по килограм мед всяко едно дърво. И това всяка една година до края на живота ви и живота на вашите деца и внуци. Тоест тези 5000 лева, вложени сега, могат да ви направят милионери след 20 години и освен това да оставите огромно наследство на вашите деца и внуци.
Тези 5000лв са хвърлени на вятъра,защото след 10г мангалите ще са ги одрязали за дърва.
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: Еводия

Мнение от Aleksey »

Mateev написа:Иска ми се да не си прав. Гафове и издънки ще се случват, но много ми се иска те да са някакъв разумен процент.
Мислил ли си за дивите зайци,ами козите....докато стигнем до двукраките.Освен това с тия 20см-30см фиданки какво си мислиш,че ще произведеш-ако искаш да станат дървета се готви за доста работа в противен случай ще произведеш храсти.Ако имаш време да обслужваш фиданките и ти доставя удоволствие,защо не изкараш някой лев.Има програми за залесяване провери в кметството.Дето се вика с един крушум два заека.Успех.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Еводия

Мнение от valaz »

В тази статия четох, че медът от еводия не бил много вкусен.
http://to-bee.blogspot.bg/2011/11/blog-post_10.html
Затова, се ограничих в засаждането само на две еводии, които ще осигурят поддържаща паша през август, когато цъфтящите растения са рядкост.
Публикувай отговор

Обратно към “Медоносна растителност / Honey vegetation”