Еводия

Модератор: korradi

dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Еводия

Мнение от dimitarbonev »

Не се притеснявай, Ако са се вкоренили добре догодина пак ще пусне издънка. Еводиите са като троскота. Не се губят лесно. Моите няколко ги бях счупул от дъно при преместването на кошерите миналата есен, но сега пак ги има.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
bai-Pe6o
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 4:25 pm
Местоположение: Свищов

Re: Еводия

Мнение от bai-Pe6o »

Здравейте, приятел ми донесе от англия семена от еводия с инструкция за сеитба, която е:

Korean evodia ( euodia danielii)
PROPAGATION: Soak seed 24 hours. Cold stratify in a small quantity of moist peat/sand for 1-2 months (wrapping seed in a moistened coffee filter will prevent fine seed from being ‘lost’ in the medium. Prepare deep pot for nursery sowing and surface sow. Mist seed into prepared surface. May need light to germinate so barely cover. Keep moist with a plastic cover or something similar. Alternately sow outdoors in the fall or early winter. Sow thinly. Germinates readily at 20C.
мързела - основен двигател на прогреса !
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: Еводия

Мнение от ludiqmaks »

Здравейте :D може да ви се стори малко глупаво но ми се върти в главата една идея :D
Дали може да се ашладиса някое дръвче с еводия , за да се избегне дългото чакане да стане голямо дръвче :roll:
Тези които са ашладисвали и знаят за какво става на вапрос да споделят своето мнение :P
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Еводия

Мнение от valaz »

ludiqmaks написа:Здравейте :D може да ви се стори малко глупаво но ми се върти в главата една идея :D
Дали може да се ашладиса някое дръвче с еводия , за да се избегне дългото чакане да стане голямо дръвче :roll:
Тези които са ашладисвали и знаят за какво става на вапрос да споделят своето мнение :P
При ашладисването се изполва калем от едногодишна клонка. Защо мислиш, че така ще стане по-бързо?
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Еводия

Мнение от dimitarbonev »

Виж какво. По-добре си засади семена. поне знаеш че дори и да се унищожи дръвчето пак ще поникне. А за присаждане ще трябва да намериш нещо сходно за подложка
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Medeniqt
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 4:15 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Еводия

Мнение от Medeniqt »

Човек от пловдивско продаващ еводии и други медостни растения: http://beehoneyportal.com/forum/viewtop ... =14&t=2462
Магазини за мед,пчелни продукти и инвентар
Пловдив
Адрес ул. Ибър №28, ул. Ангел Кънчев №2
Тел: 0899 452 850, 032/ 957 292, 032/ 627 530
Сайт: http://www.hoseyni.com
http://www.ivanka-hoseyni.hit.bg
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Еводия

Мнение от genata_fi »

В Сърбия струваха 5 лв - 1.5 м високи.
Kiril8305
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 6:47 pm
Местоположение: гр.Добрич

Re: Еводия

Мнение от Kiril8305 »

Здравейте колеги!
Пробвах на два мейла за поръчка на две дръвчета поне да пробвам , но никой не отговори.
Ако някой от вас продава , да се разберем.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Еводия

Мнение от genata_fi »

dimitarbonev написа:Мой приятел беше изпробвал различни варианти. Включително и с потапяне в топла и студена вода. Най висок процент на поникване на семената се получи при варианта при който есента семента се поставиха в саксия с пясък е зимника. През цялата зима се поддържаше влажен пясъка а напролет се засяват. Аз също използвах този вариант и резултатите бяха перфектни.
Аз пък си имам около 4 кв м опитно поле в градината и вече имам китайски мехурник, аморфа и софора. Вчера разрових един участък и посипах семена от еводия и ги покрих лекичко с фина пръст. Напролет ще ви кажа резултата. Но ще изпробвам и варианта с пясъка също.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Еводия

Мнение от genata_fi »

Kiril8305 написа:Здравейте колеги!
Пробвах на два мейла за поръчка на две дръвчета поне да пробвам , но никой не отговори.
Ако някой от вас продава , да се разберем.
Ето обява във в-к Пчели
Продавам фиданки Еводия - 0885 113239
Angel_A
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 8:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Еводия

Мнение от Angel_A »

genata_fi написа:
dimitarbonev написа:Мой приятел беше изпробвал различни варианти. Включително и с потапяне в топла и студена вода. Най висок процент на поникване на семената се получи при варианта при който есента семента се поставиха в саксия с пясък е зимника. През цялата зима се поддържаше влажен пясъка а напролет се засяват. Аз също използвах този вариант и резултатите бяха перфектни.
Аз пък си имам около 4 кв м опитно поле в градината и вече имам китайски мехурник, аморфа и софора. Вчера разрових един участък и посипах семена от еводия и ги покрих лекичко с фина пръст. Напролет ще ви кажа резултата. Но ще изпробвам и варианта с пясъка също.
Ще стане само да не забравиш около началото на Март да ги оплевиш и пикираш на постоянно място (желателно където може да се полива поне първата година). Ако ги поливаш редовно ще останеш доволен от резултата (при мен имат над 1,5 метра прираст). Варианта с пясък не съм го пробвал защото по системата с пръстта (която си приложил) имам над 50 % успеваемост. Успех.
Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Еводия

Мнение от genata_fi »

Angel_A написа:
genata_fi написа:
dimitarbonev написа:Мой приятел беше изпробвал различни варианти. Включително и с потапяне в топла и студена вода. Най висок процент на поникване на семената се получи при варианта при който есента семента се поставиха в саксия с пясък е зимника. През цялата зима се поддържаше влажен пясъка а напролет се засяват. Аз също използвах този вариант и резултатите бяха перфектни.
Аз пък си имам около 4 кв м опитно поле в градината и вече имам китайски мехурник, аморфа и софора. Вчера разрових един участък и посипах семена от еводия и ги покрих лекичко с фина пръст. Напролет ще ви кажа резултата. Но ще изпробвам и варианта с пясъка също.
Ще стане само да не забравиш около началото на Март да ги оплевиш и пикираш на постоянно място (желателно където може да се полива поне първата година). Ако ги поливаш редовно ще останеш доволен от резултата (при мен имат над 1,5 метра прираст). Варианта с пясък не съм го пробвал защото по системата с пръстта (която си приложил) имам над 50 % успеваемост. Успех.

Да, опитното ми поле е в двора на къщата и ще поливам. Тъкмо се чудех, защо на пчелина, еводиите така и не дръпнаха тази година, просто тях не ги поливах тази година, разчитах на природата. А и друго ми направи впечатление, когато се прави разсад по нагъсто, тогава дърпат нагоре доста бързо, всяка фиданка гони светлината. Така се случи с китайския ми мехурник. А когато се посадят по единично, растежа е доста бавен.
Kiril8305
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 6:47 pm
Местоположение: гр.Добрич

Re: Еводия

Мнение от Kiril8305 »

Здравейте колеги.
Най сетне и аз ще се снабдя със 4 броя дръвчета еводия на по 20-30см.
Та да ви помоля за малко инфо, дали сега след като ги получа направо да ги разсадя в градината до пчелина , или да ги отглеждам в къщи поне още една година и тогава , т.е другата есен да ги разсадя.
На по светло място ли да ги засадя или на по сенчесто?
Ще съм благодарен на всякакво инфо.
Поздрави!
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Еводия

Мнение от genata_fi »

Kiril8305 написа:Здравейте колеги.
Най сетне и аз ще се снабдя със 4 броя дръвчета еводия на по 20-30см.
Та да ви помоля за малко инфо, дали сега след като ги получа направо да ги разсадя в градината до пчелина , или да ги отглеждам в къщи поне още една година и тогава , т.е другата есен да ги разсадя.
На по светло място ли да ги засадя или на по сенчесто?
Ще съм благодарен на всякакво инфо.
Поздрави!
Не бързай, изчакай да укрепнат и тогава ги разсади на постоянното място, има вероятност да измръзнат.
А иначе, всичко обича СЛЪНЦЕ и поливане.
Nic
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 8:27 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Еводия

Мнение от Nic »

Здравейте!
Ако може някой да ми изпрати семена или фиданка от еводия, като за цената ще се разберем?
Благадаря Ви!
Публикувай отговор

Обратно към “Медоносна растителност / Honey vegetation”