Създаване на собствена базова паша за пчелина

Модератор: korradi

borkotiger
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 9:31 pm

Re: Създаване на собствена базова паша за пчелина

Мнение от borkotiger »

Здравейте, поздравления за начинанието и от мен!

До моя двор има ливада, която се опитвам да купя (рано или късно ще стане), та и аз се замислям да садя нещо на нея. Моята идея обаче е да я направя овощна градина комбинирано за плодове и за мед. За да не пускам нова тема искам да Ви попитам за съвет: кои овошки са оптималния вариянт за добив на плодове и на мед?

Относно нападението от мравки и аз имах проблем с един кошер. Реших го като му направих метална стойка 35см висока, с крачета от търби. В търбите вкарах много плътно пробити пластмасови чашки, но обърнати наобратно (представляват тапи за търби и са достатъчно дебели, че да се заглавят в търбата). Отдолу намазах чашките с грес и проблема се реши. Не видях и една мравка повече. Разбира се около кошера е окосено, иначе цялата гимнастика е напразна. Дано съм ти бил полезен.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Създаване на собствена базова паша за пчелина

Мнение от medar1967 »

Зависи от условията на месторастенето...Лично аз бих ти препоръчал ако виреят там да посадиш ябълки/плодовете издържат на съхранение, а и е медоносен вид дърво/,сливи/ имат пазар и са медоносни/ и някоя друга череша .... малините също дават мед но трябва да имаш доста декари....
Публикувай отговор

Обратно към “Медоносна растителност / Honey vegetation”