Акация цъфтяща през август

Модератор: korradi

Публикувай отговор
lidid
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Фев 11, 2011 10:00 am

Акация цъфтяща през август

Мнение от lidid »

От скоро се интересувам от пчели и бях много учудена когато съседи на село ми показаха акациево дърво отрупано с цвят през август месец, като казаха, че цъфти и пролетта. Дървото е садено преди повече от 50 години и е т.н. акация без бодли.
Имам снимки, но трябва да се преработят за да ги кача, ако някой проявява интерес.
Знаете ли как може да се захване такава акация, няма издънки.
Alfist 8C
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 7:01 pm

Re: Акация цъфтяща през август

Мнение от Alfist 8C »

сигурно е "корейска акация (Еводия)" http://platan.imario.de/produkti2.jsp
evgeniyorgov
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 11:20 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Re: Акация цъфтяща през август

Мнение от evgeniyorgov »

Цеко Сифоня написа:Почти всяка година има акации които цъфтят по това време-но това не означава че трябва да очаквате добиви от тях.Не е корейска -нашенска е.Това не означава че трябва да се развъждат тези аномалии(така ги наричам)Това са отделни дървета-мед от тех няма да има и не са баш отрупани с цвят.
И аз оня ден видях Акация цъфнала но няма нито едно пчеличка на нея !!! :)
evgeniyorgov
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 11:20 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Re: Акация цъфтяща през август

Мнение от evgeniyorgov »

Цеко Сифоня написа:Ми затова говоря колега-нееднократно съм го виждал-такива акации които цъфтят по това време не са рядкост-виреят на бедни ,солени и засшуливи места.От такива цъфтежи мед не може да се очаква-това са дървета живеещи на границата на оцеляването.Така мисля.
Тази година съм си го белязал ще го наблюдавам другата година как е през април май и пак по това време дали ще цъфне пак , че ми е много интересно ! :D
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: Акация цъфтяща през август

Мнение от teraforming »

Аз също съм виждал след 2 дни дъжд и захлаждане, най вероятно това са клончета , на които е прекъснат цъфтежа от времето и при захлаждане си доцъфтяват.
Margarita Dikova
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:25 am
Местоположение: София и Предбалкана

Re: Акация цъфтяща през август

Мнение от Margarita Dikova »

lidid написа:От скоро се интересувам от пчели и бях много учудена когато съседи на село ми показаха акациево дърво отрупано с цвят през август месец, като казаха, че цъфти и пролетта. Дървото е садено преди повече от 50 години и е т.н. акация без бодли.
Имам снимки, но трябва да се преработят за да ги кача, ако някой проявява интерес.
Знаете ли как може да се захване такава акация, няма издънки.
Става дума за Японска акация (.Sophora Japonica L). Цъфти в края на юли и август. Цветчетата са бледо кремави, събрани в метлички. Цъфтежът започва от клонките на върха и постепенно се обхващат цветовете от по-долните етажи. Продължителност на цъфтежа месец-месец и половина. Това са дървета, високи до 25 и повече метра. Пчелите посещават дори и опадалите на земята цветчета. В двора ни в село на р. Малък Искър има седем такива дървета, които са вкопани в дувар и плочник, но от едното има оформени още две млади дръвчета от издънки, които са се „добрали” до открита почва. Когато купихме имота през 2005-та, местните хора ни казаха, че някакъв запален лесовъд ги е засадил. В центъра на съседното село също има един огромен екземпляр. Много ценно дърво, но се среща сравнително рядко.
Публикувай отговор

Обратно към “Медоносна растителност / Honey vegetation”