Рапица и акация едновременно

Модератор: korradi

Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Рапица и акация едновременно

Мнение от teraforming »

При нас се застъпват акацията и рапицата. До сега случвало ли се е такова нещо и дали ще имаме бързозахаросващ акациев мед?
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Рапица и акация едновременно

Мнение от volodq »

teraforming написа:При нас се застъпват акацията и рапицата. До сега случвало ли се е такова нещо и дали ще имаме бързозахаросващ акациев мед?
Няма да е бързозахаросащ, но не може да се хване чиста акация.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Рапица и акация едновременно

Мнение от tatu »

Просто се разделя на две фракции .Рапицата се озахарява на дъното, а акацията изплува отгоре и си стои таечен и бистър .
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Рапица и акация едновременно

Мнение от drone »

tatu написа:Просто се разделя на две фракции .Рапицата се озахарява на дъното, а акацията изплува отгоре и си стои таечен и бистър .
Ама ще трябва да почака доста време докато кристализира рапицата. Закъде ли пък да бърза ? :)
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Рапица и акация едновременно

Мнение от светльо »

tatu написа:Просто се разделя на две фракции .Рапицата се озахарява на дъното, а акацията изплува отгоре и си стои таечен и бистър .
зависи до колко са омешени - миналата година при мен двете паши се застъпаха с много и реално акацията направи кристализация макар да е мека и за по-дълго време, но без възможност за някакво разделяне на двата вида мед.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Рапица и акация едновременно

Мнение от Boro »

Застъпвали са се и преди но в края на едната паша и началото на другата. Сега са заедно в т.ч. и кестена, а най-лошото което е ...... няма приток на нектар :!: Акациев мед омешен с рапица стои целогодишно като крем. Никакво захаросване, никакво утаяване или поне при мен така. Явно зависи от съотношението знам ли. И в момента имам 5-6 лански тенекии които ми се досвидя да ги дам като рапица на 3,60 пари.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
oktep
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Май 08, 2011 12:29 pm

Re: Рапица и акация едновременно

Мнение от oktep »

При мен се раздели на фракции, отгоре акация течна отдолу рапица. Така изглежда отвратително в буркани. Спрях дори да го предлагам за продан. Хората мислят, че се е развалил..........
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: Рапица и акация едновременно

Мнение от Krasio1980 »

teraforming написа:При нас се застъпват акацията и рапицата. До сега случвало ли се е такова нещо и дали ще имаме бързозахаросващ акациев мед?
Миналата година направих грешка да извадя от магазините меда точно като тръгна акацията с идея да е чист мед така и стана,извадих и беше неузрял,взе да вкисва съответно бързо и пак им го върнах.Затова по-добре мешана скара :D
пчеларството е проста работа за умни хора
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: Рапица и акация едновременно

Мнение от Aleksey »

По лошото е че времетраенето на пашата се удължава и силните семейства за дълго блокират плодниците при което семействата ще излезат от пашата доста отслабнали и изтуштени.Така се получи при мен миналата година след като рапицата и акацията се застъпиха и пашата продължи около35-40 дена.Само един кошер не се блокира (по Венер).Всички кошери бяха с по три магазина.
dolbi
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 9:12 pm

Re: Рапица и акация едновременно

Мнение от dolbi »

Ами природата вече се обърка и все повече ще е така - какво да се прави, глобално затопляне... :(

_________________
Красиви анимирани картички за Нова Година - http://napred.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0% ... D0%B8.html. Разгледайте този Franchising catalogue в сайта за бизнес и франчайзинг. Любимият ми онлайн магазин Хай.БГ предлага много широка гама продукти, от които могат да се възползват всички. Когато ви трябват качествени преводачи вижте тук - http://prevodachite.com/. Детските приказки са на един клик разстояние от вас. Вижте приключенията на Пинокио тук http://napred.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0% ... D0%BE.html
Последно промяна от dolbi на Пет Апр 26, 2013 4:17 pm, променено общо 3 пъти.
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: Рапица и акация едновременно

Мнение от Aleksey »

dolbi написа:Ами природата вече се обърка и все повече ще е така - какво да се прави, глобално затопляне... :(

А дали нее локлно.
s.gergowski
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 2:24 pm

Re: Рапица и акация едновременно

Мнение от s.gergowski »

не е локално и при мен се застъпват рапицата и акацията през 2010 2011 2012 за тази година ше видим какво ше се случи
колкото до медъ които извадих захароса се бързо ам стоеше мек кат крем
а за да не блокират маиките при всяко вадене на медъ
вадя от магазините вадя и от плодниците по няколко пити до пило,направих си експеримент с 1 кошер ик от него не вадих мед от плодника и тои излезе страшно слаб от тази паша
а 2-3 седмици по-късно цъфти и липата така че вадене на мед от плодниците му е маиката при дадан блат
при лежаците няма нужда а при корпусните незнам как става
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Рапица и акация едновременно

Мнение от valaz »

И при мен се застъпиха през 1011 г. Извадих рапичния мед недозрял в началото на цъфтежа на акацията. В някои буркани се получи въпросното разслояване на меда. Останаха за собствена консумация и за храна на пчелите. Тази година мисля да събера питите с най-недозрелия рапичен мед в допълнителен магазин на някой по-слаб кошер за доузряване, за да не разваля вида на акациевия мед от останалите кошери.
siko13
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 11:37 am

Re: Рапица и акация едновременно

Мнение от siko13 »

При Вас цъфна ли вече рапицата?
atanasov2004
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 10:50 am
Местоположение: ДИМИТРОВГРАД

Re: Рапица и акация едновременно

Мнение от atanasov2004 »

Да колеги в Хасковско цъфти, има вече по три четири пити по средата напръскани. Безпокои ме факта че чувам от колеги че пчелите пак взели да стават по агресивни. Някакъв съвет да са по спокойни :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Медоносна растителност / Honey vegetation”