медоносна растителнаст

Модератор: korradi

bel70
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Яну 12, 2009 6:55 pm
Местоположение: Панагюрище 40.бр ДБ

медоносна растителнаст

Мнение от bel70 »

ЗДр колеги интересувам се какво да насея на празно място от 1,3 дка имам ранен картоф искам след като го извадя след седмица да насея някаква култура която да цъфти през слабите месеци след слънчогледа например.
Всеки човек сам си избира приятели, религия, съпруга и работа!!! http://www.et-bel.business.bg
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: медоносна растителнаст

Мнение от drone »

Доколкото разбрах ,искаш да сееш едногодишен медонос за късно лято-есен .Предполагам ,че ще искаш наесен да си изореш, та да ползваш мястото пак за картоф догодина. При това положение не виждам по-сигурно от фацелията. Можеш и семе да намериш по-лесно, и с редосеялка да я засадиш, и след прецъфтяването или да я ожънеш за семе ,или да я заореш за зелено торене. Ще ти вкара и малко азот в почвата за догодина.
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: медоносна растителнаст

Мнение от Krasio1980 »

bel70 написа:ЗДр колеги интересувам се какво да насея на празно място от 1,3 дка имам ранен картоф искам след като го извадя след седмица да насея някаква култура която да цъфти през слабите месеци след слънчогледа например.
друг вариант е да го оставиш да буреняса...от магарешкия бодил става хубав мед...дори след това става и за ракия :wink:
пчеларството е проста работа за умни хора
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: медоносна растителнаст

Мнение от Aleksey »

Преди няколко години,след жътва засадих 20 декара слънчоглед и царевица за силаж.Предварително се бях договорил с един фермер за силажа.Слънчогледа цъфтя до към средата на сепрември и след това жънахме.Трябва да отбележа,че освен пашата за пчелите реализирах и минимална печалба.
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: медоносна растителнаст

Мнение от Зарко »

И според мен фацелията е идеален вариант, че знаеш кога точно ще цъфне (мисля беше към 50 дена след като поникне. Хубаво ще е обаче да поливаш, че тогава ще е трудно поникването, а и после за нектароотделянето.
niki1313
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Яну 05, 2013 12:31 pm

Re: медоносна растителнаст

Мнение от niki1313 »

Пробвай това http://stevia-bg.info/ доволен ще останеш. Бързо, лесно, евтино, полезно.
bel70
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Яну 12, 2009 6:55 pm
Местоположение: Панагюрище 40.бр ДБ

Re: медоносна растителнаст

Мнение от bel70 »

Благодаря колеги !
Всеки човек сам си избира приятели, религия, съпруга и работа!!! http://www.et-bel.business.bg
райна.в.йо.
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 1:30 pm

Re: медоносна растителнаст

Мнение от райна.в.йо. »

В момента в двора ни цъфти фацелия.Пчелите полудяха по нея. Пробвай с фацелия.Пчелите ще ти бъдат благодарни.
bel70
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Яну 12, 2009 6:55 pm
Местоположение: Панагюрище 40.бр ДБ

Re: медоносна растителнаст

Мнение от bel70 »

Благодаря колеги пожелавам успех на всички и пълни магазини с мед.
Всеки човек сам си избира приятели, религия, съпруга и работа!!! http://www.et-bel.business.bg
pamo
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Ное 30, 2012 3:26 pm

Re: медоносна растителнаст

Мнение от pamo »

Какво представлява меда от АМОРФА/черна акация/.Местихме пчелина на ново място и се оказа че има няколко декара аморфа. Пчелите са полудяли по нея. Садили са я за укрепване на ЖП линията едно време.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: медоносна растителнаст

Мнение от drone »

Много аморфа има покрай Дунава. Някой местен колега да каже какви впечатления има от нейния мед.
Търтолан
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 5:45 pm

Re: медоносна растителнаст

Мнение от Търтолан »

drone написа:Много аморфа има покрай Дунава. Някой местен колега да каже какви впечатления има от нейния мед.


Едвали има някъде в такива количества , че чак мед с преобладаваща аморфа да се вади !
RANOBUDEN
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 10:42 pm

Re: медоносна растителнаст

Мнение от RANOBUDEN »

При мен аморфата е главната паша. Пчелина ми е близо до остров Белене.Леко се застъпва с акацията и меда е чудесен, червеникав на цвят с отлични вкусови качества.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: медоносна растителнаст

Мнение от Veselin »

Действително е така,живял съм 5 години на Козлодуй,има места които си е проблем да прекосиш без усилия в храстите от аморфа за да стигнеш до реката,за съжаление не съм опитвал този мед а тогава не бях пчелар..
bee_queen
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Апр 25, 2006 1:14 pm

Re: медоносна растителнаст

Мнение от bee_queen »

Здравейте колеги! Не знам как е годината при Вас, но при мен ще я запиша НУЛЕВА. Затова се замислям да направя, една Вишнева овощна градина. Имам 3 декара свободни там където са ми пчелите и за сянка, до всяко дърво кошер и за нещо допълнително. Моля, очаквам Вашите мнения. Добре или не е удачно.
Публикувай отговор

Обратно към “Медоносна растителност / Honey vegetation”