бял маргарит

Модератор: korradi

p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: бял маргарит

Мнение от p4elar4e »

В края на миналата година си нарязах малко клонки от бял маргарит,които съм боднал в една саксийка и ги държа на топло и вече са наболи пъпки.Ако искаш да си набавиш клонки или семена от бял маргарит бих ти препоръчал да се поразходиш по булеварт Руски от край до край.Там забелязах храсти бял маргарит засят между двете платна.До ЕАЗ от страната на главния вход има един стадион,и ако се поразходиш по улицата водеща към затвора от към страната на стадиона по оградата също има бял маргарит.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: бял маргарит

Мнение от buci59 »

Снимката е от албума на колегата korradi
000855621.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последно промяна от buci59 на Вто Мар 03, 2009 5:26 pm, променено общо 1 път.
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Re: бял маргарит

Мнение от korradi »

vankata22 написа:Днес ходих по магазини за семена нямат даже не го и знаеха явно няма да имам късмета да се сдобия с бял маргарит
Семена няма да намериш,освен ако не си ги набавиш сам от самия храст.Те се намират в плодовете на растението,които представляват бели топчета колкото грахови зърна.Но, аз не те съветвам да ги използваш,защото изискват специална стратификация.По-лесния начин е да се сдобиеш с издънки от растението,тоест да измъкнеш няколко стъбла с корените и след това веднага да ги засееш.Другия начин,който е още по-лесен,е чрез резници.Те се добиват когато растението се облисти,като се отрязват 2-3 мм под пъпка, от връхчетата на растението,около 25-30 см,премахват се част от листата,като се оставят само тези които са на върха и се забождат във влажна почва,пясък или перлит в подходящ съд,на светло,но не на пряка слънчева светлина.Следи се за постоянна влага на почвата, до появата на корени.
ma_rry
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 9:27 pm

Re: бял маргарит

Мнение от ma_rry »

понеже и аз под това име не можах да открия нищо, се порових в интернет и искам да покажа и да попитам не е ли това храста бял маргарит, ако е има в мосю бриколаж корени но са по 2.50 лв единия, не можеш да си купиш много корени но един за да си го развъдиш
http://gradinata.bg/index.php?plant=381
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Re: бял маргарит

Мнение от korradi »

Да,това е храста "Бял маргарит" :)
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Re: бял маргарит

Мнение от korradi »

vankata22 написа:Днес си купих от мосю бриколаж на пакета пише че достига 1.2метра дали наистина
симфорикарпуса е бял маргарит
Да,това е латинското наименование на "Маргарита"
Бял маргарит (Symphoricarpus racemosus)
Червен маргарит(Symphoricarpus orbiculatus) :)
stonit
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Апр 23, 2008 9:35 am
Обратна връзка:

Re: бял маргарит

Мнение от stonit »

Трябва да се знае и че цъфти много ранно.Тази година цъфна и преди дряна на 11 февруари .Относно височината стига до 2 метра и иска често да се реже.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Re: бял маргарит

Мнение от korradi »

stonit написа:Трябва да се знае и че цъфти много ранно.Тази година цъфна и преди дряна на 11 февруари .Относно височината стига до 2 метра и иска често да се реже.
Това не е "Бял маргарит",Това е храста "Ароматен нокът"
pepikan
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Май 30, 2011 5:41 pm

Re: бял маргарит

Мнение от pepikan »

Здравейте решил съм да правя жив плет около кошерите за сянка и завет.След прочетеното мисля да засадя бял маргарит за да е добре и за пчеличките.Притеснява ме че познат който работи в озеленителна фирма каза че всички части на храста-плодове листа и клони са отровни!Моля ако някой знае нещо по въпроса да сподели.ЩЕ бъда благодарен ако някой може да помогне с пръчки за разсаждане или с информация къде в нашия край се среща-от Петрич съм. :?:
papabg
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юли 10, 2010 8:52 pm

Re: бял маргарит

Мнение от papabg »

Здравейте! Живи и здрави, както на вас, така и на вашите близки!
Решил съм на вилата си да направя жива ограда от бял маргарит. От Сливен съм и ще ви остана много благодарен ако ми кажете откъде мога да си нарежа резници за да ги развъдя. Предварително Ви благодаря!
Весело изкарване на празника и наздраве!
ico_dok
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Юли 31, 2009 11:39 am
Местоположение: Долни Дъбник

Re: бял маргарит

Мнение от ico_dok »

Тръгваш на разходка из парковете, или с колата по пътищата и като видиш храстчета с бели топчета - вадиш лозарската ножица и режеш. Но момента не е подходящ за засаждане - чакай началото на март и то при незамръзнала почва.
papabg
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юли 10, 2010 8:52 pm

Re: бял маргарит

Мнение от papabg »

Благодаря! Мисля, че намерих няколко храста...
svetlin128
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 4:22 am

Re: бял маргарит

Мнение от svetlin128 »

papabg казвай къде ги намери в Сливен че и аз търся.
Благодаря предварително.
papabg
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юли 10, 2010 8:52 pm

Re: бял маргарит

Мнение от papabg »

svetlin128 написа:papabg казвай къде ги намери в Сливен че и аз търся.
Благодаря предварително.

В градската градина в детския кът от източната страна има доста храсти. Мисля февруари месец да си откъсна 5-6клонки и да се опитам да ги развъдя на вилата. Познават се по белите топчета по тях. Ако не ги намериш, обади се ще ти ги покажа. Успех в начинанието....
Fram
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Фев 11, 2008 4:15 pm

Re: бял маргарит

Мнение от Fram »

Някой знае ли в района на велико търново дали има бял маргарит.
Публикувай отговор

Обратно към “Медоносна растителност / Honey vegetation”