бял маргарит

Модератор: korradi

daniel67
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Май 02, 2007 3:03 pm
Местоположение: Белоградчик

бял маргарит

Мнение от daniel67 »

Моля ако някой колега има опит в призводството на посадъчен материал от бял маргарит /Symphoricarpus racemosus/да го сподели с мен/и други като мен/.
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Re: бял маргарит

Мнение от Росен Тенчев »

Сега е най-подходящият момент за засаждане.Аз го правя с резници от храста. Клонките се нарязват с дължина 25-30 см. и се засаждат в почвата. Миналата година всичко което засадих по този начин се вкорени успешно.Пролетта и лятото трябва да се поливат докато укрепне младото растение. успех .
daniel67
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Май 02, 2007 3:03 pm
Местоположение: Белоградчик

fsfs

Мнение от daniel67 »

А може ли да се оформя като жив плет- понася ли подрязване?
krumned
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 6:22 pm
Местоположение: БУРГАС

Мнение от krumned »

Рязането е препоръчително и за самото растение и заради това ,че храстът може да стане доста обемен(над 2м височина и ширина).
Както при дръвчетата колкото повече го режеш толкова по-хубаво му става.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: бял маргарит

Мнение от p4elar4e »

Някой може ли да ми каже къде в Пловдив мога да намеря бял или розов маргарит :?: :?: :?: На централна гара,на колелото на 113 видях нещо,което може и да е бял маргарит,но несъм напълно сигурен.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
srg
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:00 pm

Re: бял маргарит

Мнение от srg »

Бял има по бул. Санкт Петербург от към Лаута.Розов и червен по источната част Кукленско шосе около ЕАЗ.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: бял маргарит

Мнение от p4elar4e »

Аз работя там :D ,но досега не съм обръщал внимание.Става въпрос за онази ивица храсти по тротуара между ЕАЗ и Финтехмаш нали :?: А на друго място има ли бял маргарит освен до бул. Санкт Петербутг :?: Има ли данни по колко мед и прашец може да се искара от декар от всеки вид маргарит :?: :?: :?: Тук във форума четох,че от белия маргарит може да се искара към 200 кг от декар и около 100 за розовия,до колко е вярно това?А за червеният какви биха били добивите от декар?Има ли някъде в българия засети площи от порядъка на декари с цел медозбор?
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
dido8004
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Окт 11, 2008 2:17 pm

Re: бял маргарит

Мнение от dido8004 »

някой може ли да ми къде и как в шумен да си намеря розв и бял маргарит
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

Re: бял маргарит

Мнение от 34038 »

В парковете има голями храсти с бели топчета.Като стиропор.5-8-10 мм.
Вярните пътища са най-къси!
dido8004
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Окт 11, 2008 2:17 pm

Re: бял маргарит

Мнение от dido8004 »

blagodaraq
a evodiq za neq zabravih da pitam
Емилия
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 6:17 pm

Re: бял маргарит

Мнение от Емилия »

В Шумен ми казаха, че има бял маргарит в Селскостопанския техникум в Тракийския квартал. Имало някаква тиха улица (изглежда от отстрани на училището) потърси там. И аз ще ходя да проверявам , но за сега нямам време. Пък и как ли ще изкореня, тябва да мъкна някакъв инструмент. Иначе от резници ми се струва, че ще стане трудно, ако изпбщо се хванат. Най- доре ако можеш да изтръгнеш с корените. Не са дълбоки, но са разклонени настрани. Аз намерих на влизане на Търговище по главния път. Ако имаш път натам може да си изкорениш.
Христо Христов
Мнения: 104
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 6:52 am

Re: бял маргарит

Мнение от Христо Христов »

dido8004 написа:някой може ли да ми къде и как в шумен да си намеря розв и бял маргарит
В Шумен за видовете маргарит може да провериш в градинския център по пътя за "5-ти километър" в ляво или в разсадника на БКС между с.Мараш и с.Салманово пак от ляво.В града бял маргарит има в зелената площ между двете платна на ул."Владайско въстание" под чешмичката (кръстовището с ул."Ивайло").В същата зелена площ има и на много места червен маргарит.Успех! :D
Емилия
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 6:17 pm

Re: бял маргарит

Мнение от Емилия »

Ами че кажи де, какво е то туй "ама..."? Аз като го видя че го познач и ще ти пиша. :wink:
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: бял маргарит

Мнение от p4elar4e »

Някой пробвал ли е да произведе разсад от бял маргарит чрез семена?Ако има такива нека споделят какви са резултатите.Успях да си намеря семена от бял маргарит и ще се пробвам да си направя разсад от тях.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
ma_rry
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 9:27 pm

Re: бял маргарит

Мнение от ma_rry »

дали би могъл да се купи бял маргарит от някой разсадник в пловдив, за да го засадя при пчелите, хем като медонос, хем като декоративен плет , и под това име ли да го търся или има друго по официално
Публикувай отговор

Обратно към “Медоносна растителност / Honey vegetation”