асклепиас

Модератор: korradi

daniel67
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Май 02, 2007 3:03 pm
Местоположение: Белоградчик

асклепиас

Мнение от daniel67 »

много го хвалят това растение.има ли някой опит с отглеждането му.помогнете на невежия си колега!!!
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Мнение от korradi »

Посях,миналия месец доста семена от това растение за получаване на разсад :roll: без предварителна обработка на семената(стратификация) процента на поникване е доста нисък :cry: поне за сега :roll:
daniel67
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Май 02, 2007 3:03 pm
Местоположение: Белоградчик

Мнение от daniel67 »

korradi написа:Посях,миналия месец доста семена от това растение за получаване на разсад :roll: без предварителна обработка на семената(стратификация) процента на поникване е доста нисък :cry: поне за сега :roll:
А откъде закупи семената ,колега и ако не е тайна на каква цена?
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Мнение от korradi »

Семената не съм ги закопувал,един приятел ми ги подари :) а на него лично Котларски му ги е подарил :wink:
bee_queen
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Апр 25, 2006 1:14 pm

асклепиас

Мнение от bee_queen »

Здравеите колеги много търся тези медоносни видове, като асклепиас, еводия, и др. но хората незнаят растетия. Казват, че се заяждам с тях. Ако някои има семена моля да изпрати ще си платяколко струват.
dacito
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 9:06 am

Мнение от dacito »

Тодор Найденов от В. Търново продава телефона го има в вестник Пчела и кошер. Във всеки брои. Обявите. Има магазин. Ако сте доволни от отговора, кликнете Играя една игра и вотът е важен.Толкова от мен.http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=26205
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: асклепиас

Мнение от ivan raynov »

колеги, търся семена или расад от еводия моля помогнете даси засадя от това вълшебно дърво,благодаря
Vili F
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:20 pm

Re: асклепиас

Мнение от Vili F »

[/b]Семената от асклепиас се сеят края на март - април. Кагато разсада стана на височина около 10-12 см, аз го насадих направо на мястото където бях определила на разстояние 50 см. стрък от стрък, междуредието - един метър. Условието е обаче, човек да се грижи за това прекрасно медоносно и ухаещо растение. Иска си обработване на почвата, поливане, а струва ми се доста обича мястото да е наторено с оборска тор. Цъфти може би на третата година.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: асклепиас

Мнение от valyo »

Някой да иска разсад (малко -3лв на стрък в кофичка от кисело мляко, само в София) от асклепиас syriaca . Имам и семена tuberosa но нещо не ми никне. Аз май съм си го представял грешно това растение. То много на бурн бие и нямам един декар за него... :(
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: асклепиас

Мнение от medar1967 »

Валка,дай снимки брат....да видим за що иде реч.....
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: асклепиас

Мнение от valyo »

http://images.google.com/images?q=%22As ... syriaca%22


ааа, ти за разсада снимки искаш... домат на разсад не си ли виждал:) Не е съвсем същия но горе долу :). Трудно ми е със снимките, не си падам, пък и телефона ми не прави.
Ще почакаме за снимки. Кажи че искаш и си от София ( да не ги пращам надалеч) и ще те свържа с някой и друг стрък "фор фрее" :), за наказание дето нямам снимки.


Брее сега се зачетох за асклепиаса.Уж си мислех че ми е известен, 100 кила на декар и т.н., а то - ще излезе че пази и от пчелояди ;) :
http://images.google.com/imgres?imgurl= ... s%3Disch:1
Последно промяна от valyo на Вто Юни 08, 2010 12:11 am, променено общо 2 пъти.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: асклепиас

Мнение от medar1967 »

Асклепиаса е многогодишен нали?
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: асклепиас

Мнение от valyo »

даже из темата пише че цъфти на 3тата година. Аз не знам -тази година го сях.
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: асклепиас

Мнение от славов »

има ли някой който да е вадил мед от това растение или всичко е само реклама,щото 100кг от декар за мен е голям добив
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: асклепиас

Мнение от valyo »

Аз не. Само съм чел различни неща по въпроса - едното беше свързано с челядника. Поляците били правили опити с челядник и добивите от него били повече от тези на асклепиаса.Там също цитираха аналогични добиви но ги мереха в кг/хектар. При всички източници обаче се казва че syriaca е най медоносен. tuberosa-та отстъва.
То иди го мери колко дава.
Публикувай отговор

Обратно към “Медоносна растителност / Honey vegetation”