СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Модератор: Gojyto

Публикувай отговор
avliga
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 3:36 pm

СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Мнение от avliga »

Това са по-неизвестни и твърде интересни, почти забравени алкохолни и безалкохолни български напитки.
В много български исторически извори от 14-15 век се споменава за старинното питие МЕДОВИНА или МЕДЕНЦА известно в Западна България чак до края на 19 век. То имало чудесен вкус.
Тогава пчелините са били с тръвни.Меда се е извличал след като пчелите са се давели заедно с тръвната.После питите се изваждали от вътрешноста, пресовали се/изстискали се/, като меда се е отделял.С меда са се смачквало и пилото,и течността от телцата на "бебетата" пчелички, също попадала в меда.Този вид мед бил нетраен.Бързо вкисвал.Но българина знаел старинен начин за запазване. Правел питието наречено медовина. Медът от смачканите медови пити дестилирали като ракия.
В Северна България за общоселски и семейни празници приготвяли питие от мед, черен пипер и вино, които варели общо и наричали ОКРОП. Имало и специални лица, наричани окропчии, които знаели в какво съотношение трябва да бъдат продуктите, как и колко да се варят.
Според Цани Гинчев за сватби варели на два -три пъти по 20-30 оки окроп!
Последно промяна от avliga на Вто Авг 26, 2008 5:27 pm, променено общо 2 пъти.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Мнение от DAN »

Отдавна търся и не мога да намеря:
- Как се прави двойно преварена ракия от сини сливи така, че да наподобява вкуса на Троянската сливова ракия? При втората преварка слагат някаква гъба и може би изсушени сини сливи, мазане на капака с мед, но не знам подробности. Ако някой има представа, моля да сподели. Знам, че балкана пази своите тайни, но разчитам и ние в равнините да ги разберем и да пием хубава двойно преварена ракия. Хубавото е и това, че ние пчеларите можем да я правим с мед.
Като се видим ще почерпя по чашка !
Обещавам !
avliga
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 3:36 pm

Re: СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Мнение от avliga »

Този път улучи в десятката ДАН. Аз съм родом от село в Розовата долина, дето се прави ракия от сини, кюстендилки сливи.Не от /прощавай/ дрисливи,джанки, както тук.Баща ми ,лека му пръст, правеше такава ракия.....Че аз, дето не пия, не пропущах чашка!Съпруга ми научи много "мурафети" от него, докато беше жив.Разликата ми с брат ми е мнооого голяма,и той учеше зет си като син!
Когато се прави преварката на ракията, татко отиваше в нашата ябълкова градина, която беше до ракаджийницата.Набираше сочни, големи узрели ябълки.Нарязваше ги на парчета ,и ги пускаше в казана за преварка.А със себе си носеше медицинска дъвка, или както се казва,"чам сакъз".Преди се продаваше в аптеките, сега не знам. Дъвката се счуква, разбърква се със мед и се маже казана с тая смес там, откъдето ракията се изпарява да влезе в охладителя. На капака на казана.А на устието, там, където ракията капеше в съда, слагаше един тензух с завързани в него дюлеви листа.Да придобие жълт цвят течноста.
Важно условие е, когато се слага материала за ракия в казана за варене, да няма костилки от плодовете в него.Затова материала и сега, съпруга ми прецежда през едно голяяямо рядко сито, на което тук казват " протък". То представлява кръгъл съд с бордове от дърво, и дъно от ламарина, надупчена на едри дупки.Да задържа само най-едрото. Когато се вари ракията, много се внимава с огъня.Че, загоряла ракия, пътя я оправя!/Хвърля се!Ужас, за мъжете!/ :D Съпруга ми, когато си дойдохме тук, искренно се смя на "майсторите" ракаджии, като ги видя, с какви дърва отиват на ракаджийницата-Вършина, клечки.Ракията иска мек огън.Най-добре върбови цепеници.
Споделям тава с удоволствие.От тебнаучих страшно много неща.Ако съм била полезна-радвам се!
Намери си "чам сакъз"! Другото е лесно!
Да си жив и здрав! Пий с мярка и за удоволствие! От мен-големите розови селски домати, и всичко нобходимо за шопската салата! :D
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Мнение от DAN »

Много се радвам за попадението, което направих с теб !
Надявам се на добри резултати. Като седнем на маса ще те благославяме за хубата ракия.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Мнение от DAN »

Някой знае ли, каква е тази билка - "кадънска кълка" ?
Казват, че се наричала още - "степен пелин".
avliga
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 3:36 pm

Re: СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Мнение от avliga »

Да ,знам каква е тази билка.Нали съм и билкарка!
Това е бял пелин. Сантонинов пелин. Вече е късно за снимка.Имаме го на двора.Утре ще ти пусна снимка.
Има много приятен аромат.Дивия е с остър аромат.този е " благ".
Използва се за овкусяване на вина и ракии най-вече! Иначе за лечебните му качества....Не тук!
А ти какво направи с ракията?Ако си сторил каквото те посъветвах, не слагай пелин в ракията!
Дъвката е по-добро! Ще развалиш хубавата работа!!!! :(
Ако искаш, ще набера, ще ти го пратя, само да знам къде????
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Мнение от DAN »

Дали ще може да се хване от семена. Ще е по-лесно да ми ги пратиш по пощата. Ще опитам да ги отгледам първо в саксия - после, като ги прехвърля в градината.
За ракията не писах, защото стана много сложно. Сварих я и стана хубава. Нямах обаче материал от сливи и смених ароматизатора т. е. вместо ябълки сложих дюли. Всичко друго запазих като технология, като добавих и една друга тънкост за премахване на вредните алкохоли. Ракията тече в буркан през цялото време като се отделя само първак и патоки. Когато наближи ракията около буркана да се натълни до резката му буркана се маха без да се излива, останалата ракия се отлива в друг съд и отново се слага пълният буркан - така до края. След като се приключи ракията от буркана се изхвърля. Ракията, която сложих за преварка беше от грозде. Това, което не съобразих е ,че дюлите в този период не бяха узрели и бяха почти без аромат. Аз си правя настойка от дъбов талаж залят с ракия и от него сипвам по малко в ракията за пиене. Става перфектна. Добива цвят на уиски и аромат на отлежала в дъбови бъчви.
Скоро ми се отдаде възможност да пийна по-вечко от нея. На другия ден с изненада установих, че нямам никакъв махмурлук. Главата изобщо не ме болеше. Това с буркана действа. Опитайте го !
За белия пелин ако няма семена ще помисля за друг вариант.
Предварително ти благодаря !
Емилия
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 6:17 pm

Re: СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Мнение от Емилия »

DAN,
не можах да разбера технологията с буркана, би ли я обяснил пак. Като махнеш буркана къде тече другата ракия и като го върнеш нали е пълен..., абе обясни като за по- неграмотни хора. Аз имам една вишнева градина и от 2 години вече бера плодове, но накрая остават неизкупени и за да не ги изхвърля варим ракия, та за това ми е необходима тази информация. Благодаря предварително за обясненията.
tsvetomir dimitrov
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 9:17 am
Местоположение: pleven

Re: СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Мнение от tsvetomir dimitrov »

не знам колегата какво прави с буркана но на скоро един приятел ми сподели че оставя ракията да тече през маркуче потопено в малко съдче на половина пълно с вода при което ракията като по-лека излиза на горе преминавайки през водата и оставя всичко мръсно в нея
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Мнение от DAN »

Ракията тече в буркан, който е сложен да речем в кофа. След като се напълни първият буркан, се отделя за първак. После буркана се слага отново в кофата, ракията да тече в него. След като се напълни буркана той започва да прелива и около него кофата започва да се пълни с ракия. След като ракията в кофата достигне до гушката на буркана, буркана се взима, поставя се в друга празна кофа без да се излива. Маха се пълната кофа без буркана от чучура и се поставя другата празна кофа с пълния буркан. По този начин бурканът започва веднага да прелива, защото ракията тече в него, а той е пълен. Така описаната процедура се повтаря докато ракията измерена от чучура падне под 40 градуса. Тогава се слага празна кофа без буркан за да се съберат патоките. Бурканът, в който досега винаги е преливала ракията е пълен. Вземаме го и го изхвърляме, защото в него са се утаили тежките вредни алкохоли и съединения.
Това е !
Наздраве !
avliga
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 3:36 pm

Re: СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Мнение от avliga »

ДАН, обади се или по скайпа, или с Л.С., за дреса си. Останалото ще го свърша аз. Там ще ти дам повече обяснения за билката.
Емилия
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 6:17 pm

Re: СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Мнение от Емилия »

Благодаря DAN, този път разбрах как става номера. Скоро ще варя ракия и ще ми е от полза. :P
bobara
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 9:48 am
Местоположение: Костенец

Re: СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Мнение от bobara »

avliga, би ли пуснала снимката на тази билка.В момента е времето на виното,ако я намера при нас ще я опитам.
avliga
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 3:36 pm

Re: СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Мнение от avliga »

Колега, извинявай, че не съм обърнала внимание на желанието ти. Не бях влизала доста време във форума, защото имах работа по зазимяването на всичко! От снимката няма да разбереш що за билка е! Просто ще ти пратя билката! И коренчета, за да си я насадиш в пчелина! Ще пратя на всички които искат. Имам достатъчно! Дайте си адресите на лично съобщение!
Ще пращам, докато има!!!!! Размножава се като троскот!
avliga
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 3:36 pm

Re: СТАРИННИ БЪЛГАРСКИ НАПИТКИ

Мнение от avliga »

Ето снимка на билката ароматизатор. Дано помогне на някой, за да я разпознае.
Изображение
Отново повтарям: Имам достатъчно! Ще дам на всеки който поиска! С удоволствие!
Публикувай отговор

Обратно към “Апикулинария / Apiculinary”