Алергия от пчелно ужилване

Модератор: syzi

Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от Майка »

Къде я би тази инжекция, Зарко?
Имаш ли някакъв опит или от зор ти се наложи да извикаш неволята?
Кой ти изписа рецептата за метилпреднизолона или може да се купи без рецепта?
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от OVanBASTEN »

Зарко написа:Метилпреднизолона определено е върши работа срещу алергичен шок. Баща ми почти беше припаднал като му бих инжекцията и за десетина минути се поосефери. След половин час беше значително по-добре. Като го заведох все пак в бърза помощ от там ми казаха, че се води животоспасяващо лекарство. Урбазона бил действал по-бавно. За това сега съм си приготвил две ампули метилпреднизолон, които при стискане вътре се чупи и се смесва лекарството с разтвора. Дано не се налага да ги използвам.
Нямам обаче представа да има и на хапчета. То и няма логика да е на хапчета, защото няма как да действа толкова бързо през устата.
Постъпил си героично, Зарко! Браво, ти си герой-комунист! Като в старите съветски филми.
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от Зарко »

Майка написа:Къде я би тази инжекция, Зарко?
Имаш ли някакъв опит или от зор ти се наложи да извикаш неволята?
Кой ти изписа рецептата за метилпреднизолона или може да се купи без рецепта?
Бих я в областа на задника и до сега не бях бил никога. Неволята обаче учи. В такъв момент няма кой да търсиш да да слага инжекцията. А и да го заболи малко едва ли е някакъв проблем :) Инъче приятел лекар ми каза за лекарството и се купува без рецепта.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от Майка »

Благодаря!

Този метилпреднизолон може ли да го сложим в пчеларската аптечка?
Купува се без рецепта, бие се мускулно.

Какъв проблем би могъл да възникне при приложнието му?
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от OVanBASTEN »

Зарко написа:
Майка написа:Къде я би тази инжекция, Зарко?
Имаш ли някакъв опит или от зор ти се наложи да извикаш неволята?
Кой ти изписа рецептата за метилпреднизолона или може да се купи без рецепта?
Бих я в областа на задника и до сега не бях бил никога. Неволята обаче учи. В такъв момент няма кой да търсиш да да слага инжекцията. А и да го заболи малко едва ли е някакъв проблем :) Инъче приятел лекар ми каза за лекарството и се купува без рецепта.
Ако си приложил препарата венозно, ефекта да е бил още по-впечатляващ! Това ти го казвам, за да знаеш за следващия път!
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от Зарко »

Майка написа:Благодаря!

Този метилпреднизолон може ли да го сложим в пчеларската аптечка?
Купува се без рецепта, бие се мускулно.

Какъв проблем би могъл да възникне при приложнието му?
Аз лично съм го сложил в аптечката. Като заведох баща ми в бърза помощ, там му сложиха още една инжекция метилпреднизолон и дали се шегуваха или не ама казаха, че в следващите два месеца могат да го жилят, т.е действа с натрупване. Това вече по-запознати да го коментират
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от Майка »

И аз мисля да го сложа в аптечката, щом няма възражения от ico_dok и OVanBASTEN. :)
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от OVanBASTEN »

Зарко написа:
Майка написа:И аз мисля да го сложа в аптечката, щом няма възражения от ico_dok и OVanBASTEN. :)
Най-вече от втория :lol:
Има някой в този форум - администратор, модератор, който изтрива мненията ми, или пък ги манипулира както му е угодно на него или на Зарко. Това е некоректно! Поне ме предупредете. Рискувате във форума да останат специалисти като Зарко, чието присъствие на никому не е нужно, освен на него.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от Dinko »

OVanBASTEN не използвайте нецензурни думи :idea:
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от OVanBASTEN »

Dinko написа:OVanBASTEN не използвайте нецензурни думи :idea:
Аз! Слушам!
Но все пак кажете кое е "цензурно" и кое - не!
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от Scutellator »

Кортикостероидите не са шега работа и по мое мнение нямат място в ничия аптечка за бърза помощ. Вярно- имат силно противовъзпалително действие, но употребата им (освен под формата на крем за локално приложение със съответното сазване на предписанието) е като да използваш химиотерапия като начин да си обръснеш главата. И двете неща се използват само при екстремални ситуации.
Аз не съм лекар, но мисля че при алергия се използваше урбазон на ампули. До колкото си спомням имаше и още няколко други подходящи за целта медикамента.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от OVanBASTEN »

Scutellator написа:Кортикостероидите не са шега работа и по мое мнение нямат място в ничия аптечка за бърза помощ. Вярно- имат силно противовъзпалително действие, но употребата им (освен под формата на крем за локално приложение със съответното сазване на предписанието) е като да използваш химиотерапия като начин да си обръснеш главата. И двете неща се използват само при екстремални ситуации.
Аз не съм лекар, но мисля че при алергия се използваше урбазон на ампули. До колкото си спомням имаше и още няколко други подходящи за целта медикамента.
А Урбазон към коя група медикаменти се отнася?
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от Scutellator »

Вярно! Дори не предполагах че урбазон=метилпреднизолон. Виждал съм хора след преминат курс на лечение с кортикостероиди, гледката не е приятна.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от Зарко »

Scutellator, съгласен съм с теб, но тук не става въпрос всеки ден да си слагаш някаква инжекция, а за спешни случаи при тежка алергична реакция. Дано не се налага никога да се ползва.
Урбазона бил действал по-бавно
Извинявам се, не урбазон, а дексаметазон.
iconikolov
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 7:10 pm
Местоположение: Нови пазар

Re: Алергия от пчелно ужилване

Мнение от iconikolov »

метилпреднизолон има и на хапчета
Публикувай отговор

Обратно към “Апитерапия / Apitherapy”