Често ми се инфектират венците ?

Модератор: syzi

Публикувай отговор
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Често ми се инфектират венците ?

Мнение от Dinko »

Често ми се инфектират венците, ще помогне ли да смуча малки топчета прополис?



Доц. Светослав Ханджиев, член на Европейската академия на науките по хранене, отговаря на въпроса на Ваня Стоева

Пчелният клей (прополис) има доказани противовъзпалителни и антитоксични свойства. Той представлява смес от смоли, восъци и прашец от пъпките и цветовете на растенията, обогатена с ензими и подложена на млечнокисела ферментация в храносмилателната система на пчелата. В прополиса се съдържат етерични масла, витамини, микроелементи, минерални соли, хормони и ферменти.

Лечебният му ефект е известен от няколко столетия. Използва се като противовъзпалително, противоболково, дезинфектиращо и тонизиращо средство.

При заболявания на венците също се препоръчва дъвченето на бонбони със съдържание на прополис. Съвременните проучвания сочат, че пчелният клей подобрява качествата на имунната система, затова се препоръчва в профилактиката приочаквани грипни или други епидемии. Всички тези качества въздействат върху кръвоснабдяването на венците и върху евентуалното наличие на инфекция при тях.

Прополисът тонизира организма и увеличава съпротивителните му сили. Това определя лечебния и профилактичния ефект при болести на венците.

Могат ли всички да използват прополис?

При случаи на алергия към пчелите и пчелните продукти той не се разрешава. Препоръчвам консултация със специалист стоматолог, защото е възможно освен прополис в лечението на венците да се използват и други продукти и медикаменти.

Пчелният клей (прополисът) има многостранно действие, включително стимулиращ ефект за развитие на костната, мускулната и нервната тъкан, както и на имунната защита на организма и на неговите съпротивителни сили. Това му действие се дължи на богатото му съдържание на органични киселини, минерали и витамини. В състава му има антиоксиданти - бифлавоноиди, флавони и флавоноли. Този широк спектър на активни биологични вещества в благоприятно съчетание спомага за разнообразния биологичен, лечебен и профилактичен ефект на прополиса. Редица нови проучвания, включително и наши изследвания, показаха, че той играе важна роля и в процесите на нормализиране на нивото на холестерола при метаболитни заболявания, което определя и мястото му в предпазването от ранна атеросклероза. Благоприятният му ефект върху стомашната лигавица определя използването му при редица заболявания на стомаха - гастрити, язва. Нашият опит показва, че вземането на клеева тинктура 15 минути преди храна води до намаляване на апетита и играе благоприятна роля при лечение на затлъстяването.

Как да различаваме качествения прополис?

При събирането му много често се допуска увеличаване на съпътстващото количество на восъка, което намалява качеството на прополиса. Можем да разпознаем качествения прополис по това, че е с по-голямо относително тегло и потъва много по-бързо в съд с вода, отколкото съдържащият восък прополис. При домашни условия можем да приготвим клеева тинктура, като прополисът се залива с етилов спирт в съотношение 3 към 10 (например 30 грама прополис със 100 милилитра спирт). Ако не може да намерим качествен етилов спирт, може да използваме и ракия, като се увеличи двойно количеството на прополиса. След тридневен престой на сместа на тъмно се прецежда и се употребява според препоръките на лекуващия лекар.

http://www.24chasa.bg
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Често ми се инфектират венците ?

Мнение от dimitarbonev »

За три дни нищо няма да се разтвори. Аман от специалисти.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Често ми се инфектират венците ?

Мнение от volodq »

dimitarbonev написа:За три дни нищо няма да се разтвори. Аман от специалисти.
Поне една седмица му трябва,като се разклаща от време на време.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Често ми се инфектират венците ?

Мнение от dimitarbonev »

И седмица е малко. Месец е най-оптимално.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Evgeni Petkov
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Ное 14, 2011 12:38 pm

Re: Често ми се инфектират венците ?

Мнение от Evgeni Petkov »

"Той представлява смес от смоли, восъци и прашец от пъпките и цветовете на растенията, обогатена с ензими и подложена на млечнокисела ферментация в храносмилателната система на пчелата."
Динко, ти навярно цитираш журналистката от "24"часа, но не се връзват нещата. Защото млечнокисела ферментация в храносмилателната система на пчелата няма, има млечнокисела ферментация при образуваните на пергата в пчелната килийка, когато е "трамбован" пчелният прашец и е запечатан с мед, без достъп на кислород. Но не и при "образуването" на прополис. За прополиса има две теории- първата е на Кюстенмахер- че пчелата сама, чрез преработване на донесения прашец- обогатяване с ензими и ферменти от слюнните си жлези и стомашния сок образува прополис. Втората, че пчелите събират от пъпки, дървесна кора, плодове- "пъпков секрет", който секрет служи и на самото растение като защита от микроскопичните му врагове и при възтановяване на травми/ наранявания/.
На мен по ми допада втората, защото при изсичането на тополите при нас се забеляза повишение на неблагополучията в пчелните кошери. Но това е друго.
И още- важно е колко е процента на съдържащите се флавоноиди в прополисовия разтвор, защото липсата на стандартизация, незнаниета на технологичното производство и неправилното съхранение/на тъмно/ ще рефлектира като бумеранг подобен на фалшифицирания мед!!!
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: Често ми се инфектират венците ?

Мнение от Aleksey »

Dinko написа:Често ми се инфектират венците, ще помогне ли да смуча малки топчета прополис

Мисля че няма да помогне или най много временно.Преди 5-6 години имах подобен проблем-чести възпаления на венците.За две години какво ли не опитах.Междувременно изгубих два зъба и бяха увредени още 5-6.За мой късмет един колега ме запозна с негов близък преподавател по парадонтология в стомат.факултет.Доктора беше търпелив да ми обясни причините за моите страдания.Оказа се че най големия проблем е натрупания зъбен камък между зъбите и венците,който се явява като инкубатор за бактерията причиняваща парадонтит.Обясни ми ,че приемането дори на най силния антибиотик няма да реши проблема,защото няма как да повлияе на бактериите намиращи се върху зъбния камък и скоро бактерията пак ще се развие.
Публикувай отговор

Обратно към “Апитерапия / Apitherapy”