Пчеларски форум / Beekeepers forum

Пчеларски портал
Дата и час: Вто Май 22, 2018 7:11 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 187 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Май 03, 2012 2:06 pm 

ХАХАХАХАХ човек в на6то село има близо 1000 бройки.И все нови и нови си идват.Не 4е е хубаво ама ....50 бройки са ни6то.Не би трябвало да ти забраняват.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 03, 2012 6:25 pm 

rojedelon написа:
и ми забраняват регистрация поради факта 4е имало над 50 регистрирани п4елни сем. в населеното място в радиусна 2км.(

ако ни подкарат по такива параметри, за цяла България ще имаме ПРАВО на не повече от десетина хиляди семейства - аман от неграмотни и некомпетентни номенклатурчици.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 03, 2012 10:14 pm 

[quote="Gojyto"]ХАХАХАХАХ човек в на6то село има близо 1000 бройки.И все нови и нови си идват.Не 4е е хубаво ама ....50 бройки са ни6то.Не би трябвало да ти забраняват.[/quo кое е тжоито село ако не е тайна?Моето е Войника до ямбол.Ако искаш пиши на ли4ни.Прав си не са много но ми забраняват :( Аз като го гледам закона не така,или се барка тоя ветиринар или незнам.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Май 04, 2012 8:04 pm 

Искай писмено да обоснове отказа си. Да видим на кой член от кой закон ще се обоснове. И после ще видим. Ще намерим начин да ти помогнем да се реши проблема.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 16, 2012 7:12 pm 

Нямат право да ти откажат регистрация с такъв претекст, ако става дума за стационарен пчелин. Има такъв член в закона, но засяга подвижното пчеларство. Само преди няколко дни бях попаднал и на публикувано решение на съд по същия казус като твоя. Бъди настоятелен и прочети закона преди следваща среща. Ако продължават да се дърпат изискай писмен отказ със аргументи. След това само подаваш жалба в съда и повярвай, до дело няма да се стигне, защото съда ще ги уведоми за заведената жалба, те ще се посъветват с техния юрист и ще ти пуснат регистрацията.
Аз по принцип съм "ЗА" регулиране на броя семейства с цел да не се получават парадокси от 1000 семейства в едно селце, но за сега такива текстове в закона няма.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Яну 13, 2013 8:29 pm 

Поредния резил на МЗХ излезе на яве. Приетите заявления значително надвишават лимитите на средствата заложени по съответните мерки. Най- значителен е приноса на мярката за борба с вароатозата, където приетите заявления са със 114% повече от заложената сума или със близо 800000лв Още по-зле стоят нещата с кошерите там недостигът е около 2 200 000 лв а за отводки около 1 700 000. Сега стои въпросът как да се излезе от положението.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 14, 2013 3:27 pm 

На принципа тука има тука нема. Едни хора ще вземат другите ще пият по една студена вода, ще скръцнат с зъби за това че са се редили на опашки и до там....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Гласувайте за този сайт в класацията BGTop. Подкрепете Пчеларския портал!
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 187 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]