Държавата отново се подигра с пчеларите

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от dimitarbonev »

С тези промени в закона, пазарите свършиха. Ако искаш да продаваш на пазара ставаш ЕТ. А иначе след като ни порязаха с наредба 26, сега ни гонят и от борсите и пазарите. Земеделския производител изчезва. Да живее вносителя. А Да излезем на улицата? Колко ще излезнем. Всичко живо чака някой да отиде и да му издейства благинка и си трае. Преди време попитах колко от нас са готови да излязат. успях да преброя двама. Всичко друго си трае. А ако сме 1000 Бойко, Миро и компания ще се замислят, а ако сме повече още по- добре. Да, да ама не, както казваше навремето един известен журналист. Те ще ни мачкат ние ще си траем. Е никой не ни е виновен за хала.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
bobii
Мнения: 104
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 5:44 pm
Местоположение: Плевен

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от bobii »

И аз един, четирима :D
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от ludiqmaks »

И аз съм с ваз ставаме петима :D
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
garo
Мнения: 187
Регистриран на: Нед Яну 11, 2009 8:23 pm
Местоположение: Пирдоп 40бр

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от garo »

и аз
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от ivan5555 »

най добре да се преброим поименно. да видим колко сме за протест.и аз съм за
derventliev
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 7:03 pm

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от derventliev »

Не членувам в пчеларско дружество. Пчеларството ми е само хоби. Прочетох внимателно коментарите свързани с промените в Наредба № 26. Изцяло подкрепям намеренията на пчеларите за протести, както и предложенията за организиране на подписка. Всичко това трябва да стане достояние и в другите форуми. Пчеларите ще получат подкрепа от всички фирми ( с изключение на тези които преработват и търгуват с мед). Не само пчеларството е сринато, това се отнася до всички производители във всички отрасли. Според мен,най правилно ще протестираме, ако правилно гласуваме през ноември. А защо не и по рано ?
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от tatu »

Опази Боже пчеларите и пчелите от лъжци и крадци като ганю ганюф .
di4ev52
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 1:37 pm
Местоположение: София

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от di4ev52 »

Колеги, преди година или две четох някъде, как се прави женско пчеларско дружество и след седмица получава субсидии от еврофондове, с една дума регистрира се за да получи парите , а дамите не са и виждали кошер.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от tatu »

Цеко ако си ти тоя дето говори в Добрич че пчеларите са получили по 10,50 лева на кошер субсидия .
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от ludiqmaks »

Здравей те :D на 24 бях в Добрич на коференцията за да разбера за какво иде реч,можеби бях най младия тан незнам. Та Светлана Боянова питаше многократно какви са ни предложенията за да се развиваме като пчелари но един нямаше от някое здружение или нещо подобно да излезе и да и обясни на госпожата какво трябва да се промени или подобри в пчеларския отрасал.
Един господин каза че не се спазват правилата и че никой не контролира пръскането на земеделските култури и каза че трябва да се забрани пръскането с самолети.
Втори подхвърли да се вземат някави скромни стотинки за декар земя за опрашване от ЗП
Та искам да кажа че тук нищо не правим а само циврим един на друк :mrgreen:
Се още съм нов и незнам какво куца в цялата работа но смятам по нататак да разбера.
Та нека тези хора които ги спъва развитието като пчелари да споделят какво ги мъчи най много за да се разбере каде е най големия проблен :D
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от ivandespotov »

ludiqmaks написа:Здравей те :D на 24 бях в Добрич на коференцията за да разбера за какво иде реч,можеби бях най младия тан незнам. Та Светлана Боянова питаше многократно какви са ни предложенията за да се развиваме като пчелари но един нямаше от някое здружение или нещо подобно да излезе и да и обясни на госпожата какво трябва да се промени или подобри в пчеларския отрасал.
Един господин каза че не се спазват правилата и че никой не контролира пръскането на земеделските култури и каза че трябва да се забрани пръскането с самолети.
Втори подхвърли да се вземат някави скромни стотинки за декар земя за опрашване от ЗП
Та искам да кажа че тук нищо не правим а само циврим един на друк :mrgreen:
Се още съм нов и незнам какво куца в цялата работа но смятам по нататак да разбера.
Та нека тези хора които ги спъва развитието като пчелари да споделят какво ги мъчи най много за да се разбере каде е най големия проблен :D
Мен лично ме мъчи правописа!!!
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от ludiqmaks »

ivandespotov написа:
ludiqmaks написа:Здравей те :D на 24 бях в Добрич на коференцията за да разбера за какво иде реч,можеби бях най младия тан незнам. Та Светлана Боянова питаше многократно какви са ни предложенията за да се развиваме като пчелари но един нямаше от някое здружение или нещо подобно да излезе и да и обясни на госпожата какво трябва да се промени или подобри в пчеларския отрасал.
Един господин каза че не се спазват правилата и че никой не контролира пръскането на земеделските култури и каза че трябва да се забрани пръскането с самолети.
Втори подхвърли да се вземат някави скромни стотинки за декар земя за опрашване от ЗП
Та искам да кажа че тук нищо не правим а само циврим един на друк :mrgreen:
Се още съм нов и незнам какво куца в цялата работа но смятам по нататак да разбера.
Та нека тези хора които ги спъва развитието като пчелари да споделят какво ги мъчи най много за да се разбере каде е най големия проблен :D
Мен лично ме мъчи правописа!!!
колега остави правописа.единствено то ми писане от много години ми е тук наскоро в форума знаете как става като не посещаваш някои часове в даскалото.
По принцип и мен ме мъчи но и на него ще му дойде време :D
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
perdeee
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 3:32 pm
Местоположение: Генерал Тошево,Добрич

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от perdeee »

Колеги ако ще има стачка броите ме и мен,това което става е безумие искат да ни вземат и малкото което ни остава.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от dimitarbonev »

Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Държавата отново се подигра с пчеларите

Мнение от Gojyto »

Ами цената трябва да се промени приятел.Не може да го изкупуват на 3.60 - 4.00 лв и да просперираме.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”