Цената на меда почна да придобива Европейски вид

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
joka
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Мар 25, 2008 10:44 am
Местоположение: София

Re: Цената на меда почна да придобива Европейски вид

Мнение от joka »

Надявам се че има и други мнения по въпроса колеги пчелари!Защото 2ма-3ма колкото и да коментираме във форума цената на меда ,нашият глас ще остане като глас в пустиня,и тогава се сърдете не на фирмите или на "дружествата" а на самите себе си.Защото съм сигорен че тези форуми се посещават и от хората от който зависи тази цена но без да изказват мнение.Ние пчеларите сме тези които трябва да изразим нашето недоволство и да защитим труда си като получаваме добра цена за него.За да стане пчеларството професия а не само хоби ,на което разчитат изкопчиите на мед.А може би трябва да се обеденим по райони и сами да съзадеме марки мед и да продаваме нашата продукция,без участието на каквито и да е така наречените търговци на мед.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Цената на меда почна да придобива Европейски вид

Мнение от toko652003 »

Те на повечето места вече го правят.
Никой вече не си дава меда без пари да :wink: Лека полека ще се получи както в Европа
ще се продава само на дребно и клиентите сами ще търсят пчеларя производител,
дори това ще се случва на самия пчелин ще търсят качествен и НАТУРАЛЕН мед ,а по рафтовете на големите супермаркети ще седят посладените буламачи на прекупвачите.
Ако се направи сериозен контрол на ментетата всичко ще си дойде на мястото , къде дреме комисията за защита на потребителите се чудя аз? :|
toko6520035927(Skype)
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цената на меда почна да придобива Европейски вид

Мнение от Gojyto »

JOKa у4ителят ми има 300 ко6ера и всяка година произвежда минимум 3 4 тона и ги продава на дребно....на добра цена.Цялото семейство се издаржат от това,просто си е саздал голям пазар 4овека и хората го знаят и го тарсят по адрес.Това трябва да правим вси4ки ....вазможно е не 1500-2000 кг а 4 5000кг.И ходете по изложенията там се продава много.Един колега каза 4е ж пловдив за 1 ден е продал 400 кг и то там е на мноо високи цени.За какви 1000 2000 кг говорим тогава????
medun
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 7:51 pm

Re: Цената на меда почна да придобива Европейски вид

Мнение от medun »

"у4ителят ми има 300 ко6ера"
Уважаеми Gojyto малко са хората в България имащи по 300 пчелни семейства още по-малко са тези от Бургаски регион.Много забавно ще бъде , ако всички се наредим на изложенията, където повярвай те ми не всеки продава големи количества мед . А за създаването на мрежа от клиенти на дребно съм съгласен ,но за това пък трябва да научим българина простичко казано, да яде мед . :lol:
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Цената на меда почна да придобива Европейски вид

Мнение от dimitarbonev »

Ето тук е проблема. Как да научим българина да яде мед. Как да му обясним, че лечението винаги е по-скъпо от профилактиката, защото меда е чудесно профилактично средство. А има и друго Войната между производители и търгаши. Как да обясним на българина, че не меда на пчеларите е некачествен, като търгашите хвърлят много усилия и средства да втълпят на хората точно обратното и накрая потребителите се чудят какъв мед да си купят и в крайна сметка потреблението намалява вместо да се увеличава. А има и още нещо типично балканско, от което не можем да да се отървем. Това е завистта. Видял колегата, че малко повече ми върви от на него и вземе че каже на някой "На този меда му не е истински" и после иди доказвай че твоят мед е дори по-хубав от неговия. Много трябва да учим от нашите европейски събратя за да подобрим положението си. Направи ми много добро впечатление по време на последното изложение на което участвах. Работихме като партньори, а не като конкуренти. Дори на клиентите им направи впечатление този факт. Така и продажбите бяха на ниво.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цената на меда почна да придобива Европейски вид

Мнение от Gojyto »

Незнам....някои от нас като из4езне от сергията си (да хапва,или до тоалетна)и другите продават на неговата сергия.Завист може би има,ама който не му оттарва не идва,вярно единия прави 5 пати пове4е оборот от другия,но на изложенията се иска и да си тарговец и да ги омайва6 хората,не само производител.Някои ко не ме познава и 6те ре4е 4е цял живот сам по изложения :lol: :lol: :lol:
bee_queen
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Апр 25, 2006 1:14 pm

Re: Цената на меда почна да придобива Европейски вид

Мнение от bee_queen »

Всичко е много хубаво но........ само на теория! На изложението в София на 22.04.2008г. някои от учасниците правеха коментари за клиентите си:"ТИЯ РАЗБИРАТ ОТ МЕД КАТО СВИНЯ ОТ КЛАДЕНЧОВА ВОДА". Хаиде стига с тая простотия бе хора................ КЛИЕНТА Е ЦАР. Той има винаги право. Просто съм възмутен от държанието на някои от учасниците пчелари производители. Така клиенти не се печелят, отблъскват се!
joka
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Мар 25, 2008 10:44 am
Местоположение: София

Re: Цената на меда почна да придобива Европейски вид

Мнение от joka »

Именно тези колеги ако са пчелари производители би трябвало да покажат на клиента какво значи МЕД.Аз не съм участвал в такива изложения но предполагам че те се правят с цел българският потребител да се доближи максимално до производителя и до неговият прудукт,като сам усети разликата в качеството.И да научи много повече за меда,отколкото може да прочете на етикета на един буркан от търговската мрежа.Ние пчеларите трябва да рекламираме и предлагаме нашият мед без да се сърдим на клиентите,много жалко ако на тези изложения някои колеги си позволяват да подронват крехкия авторитет на пчеларите и дано това са само еденични случаи.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”