Похвали се оплачи се.

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
bobara
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 9:48 am
Местоположение: Костенец

Похвали се оплачи се.

Мнение от bobara »

Как е имали мед тази година?При мен силните семеиства дадоха по два магазина.Слабите кои събра малко кои нищо.Циганите оскубаха мащерката и маи приключваме сезона. :wink:
tishoo
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 9:16 am
Местоположение: Панагюрище

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от tishoo »

Аз от 5 кошера извадих една тенекия и половина, но тази година от 6 кошера направих 13 и може би това е повлияло на медосбора. :(
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от dimitarbonev »

Слаба работа за сега. Извадих 320кг от около 25 кошера. Сега разчитам на магарешкия бодил. Този дъжд дойде добре, Дано напълнят корпусите.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от ivan raynov »

Здравейте! При мен до сега е по 25кг средно. Има семейства дадоха и по 40. По вече за мен няма да има. На някои сем. махнах ХР да се вихри майката. Но за момента няма очакваната активност дори и на младите майки от това лято. При нас също капна малко дъжд и се надявам да посъберат за тях си.
meri
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 1:34 pm
Местоположение: Pleven

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от meri »

Браво Иване!Ти си отличник,а може би и на подходящо място са ти кошерите,има паша
и влага също! :roll: :lol: Успял си да овладееш роенето и е добре.При мен най-силните семейства роиха,разделих ги идокато започнаха да събират тя свърши пашата.Ама пак съм доволна ,слабите станаха силни и така...те дадоха задоволително!!!
Мисля че все още ще има паша,от билките ,магарешки бодил,цветенца и т.н.Успех желая на всички колеги!!!
Dido.Yanev
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Фев 05, 2007 10:42 pm
Местоположение: Varna

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от Dido.Yanev »

Здравейте!При мен по тенеке досега от кошер , Днес ги нагледах ще има още едно вадене вчера валя и има какво да събират ! Успех на всички :) :)
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от ivan raynov »

[attachment=0]small_P4elina%20i%20rekata.jpg[/attachment :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от ivan raynov »

Meri,тук е пчелина.Снимкага е по да(обра но форума не позволява по вече байтове или по точно не успявам. Но това е реката Дунав и нашия скромен пчелин.
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от аааа35 »

от липата по тенекия от кошер,но за слънчогледа останаха без армия.за две седмици не остана място за пило
avliga
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 3:36 pm

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от avliga »

Сезона свърши за мен на 4 август.Онзи ден извадих и последния мед.
Равносметка: Начало на сезона с 8 кошера.Роен един-без медосбор! 7 кошера работещи.От тях приблизително 12 и 1/2 тенекии мед./Казвам приблизително, защото към 12-те тенекии, прибавям и раздадените нарязани медови пити и даденият по приятели веднага пресен мед/.Главна паша-рапица,кориандър,драка,слънчоглед.Най много дадоха от кориандъра и драката!Метереологичните условия тази година бяха много подходящи за пчеличките!
Хванати роеве-....Броих, броих, после престанах.Сега по спомени-около 30!!! Не е изхвърляне! При съседа са 30 нови семейства, при мен-7.Тук споменавам, че без помоща на свекър ми,85 годишният дядо Начо, не бих могла да се справя сама, с улавянето на това чудо, дето тръгна тази година!
От първите уловени рояци, първите два си изградиха магазините,а по-силния напълни и един магазин мед, който оставям на пчелите за храна!



Мисля, че това е добре!Семейството е презадоволено с мед.Мога да помисля и за реализация на някакво количество.Средствата ще отидат за разширение на работата.
Поуки и изводи:Много поуки.И за хранененето напролет, и за роенето, и за ваденето на мед.... Изводите-когато не знаеш- чети! Когато това не помага- питай! Питай майсторите! Учи всекидневно! Събирай като пчеличка знания и опит!
Моите искренни благодарности към всички от този прекрасен форум, които със своите знания ми помогнаха!Успех на всички за следващата работа!
nikberk
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 11:57 am
Местоположение: Berkovitsa

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от nikberk »

На 19.08.08 центрофугерах за последно и досег резултата е 54 тенекии от 22семеиства ,като от три не съм извадил нищо,но поне за тях събраха по два корпуса!
Добрее ,но не е като 2006 -тогава от 22 семеиства добих 82тенекии!
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от Vikari »

еее браво бе....какви са тези пчели .....простоми преличат на малки кравички ...които доите.....дано да е истина това което пишете ...а не само хвалби.....ако наистина е така ....правя ви еваала....за майсторлъка.....
c-a-c-
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 5:07 pm
Местоположение: Русе 50 дб

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от c-a-c- »

52 кошера-72 тенекии и 200 изградени дб основи
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от Vikari »

c-a-c- написа:52 кошера-72 тенекии и 200 изградени дб основи

и при мен имам около 130-150 изградени основи -магазинни и около 350 кг мед от 17 работещи семейства ..останалото са отводки и други..
nikeca_k
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 9:45 pm
Местоположение: гр Чепеларе

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от nikeca_k »

Като цяло за 2008 не мога да се оплача,че не съм вадил мед,все пак е по-добре от 2007.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”