ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

Мнение от ivan raynov »

то добре но като протестира човек трябва да каже какво иска и защо.този сбор от казлични прислойки с какви искания ще излезе?нещо не ми вдъхва доверие.а що се отнася до пчеларите да се подкрепим примерно за по 40 лв за опрашване.
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

Мнение от ivan raynov »

г-н пчелар,защо е тая анонимност?
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

Мнение от dimitarbonev »

Дааа. Когато ние тука във този форум се опитвахме още преди почти две години да направим нещо подобно стартирайки с подписка за защита на пчеларството http://www.alpobg.com/beeforum/viewtopi ... 64&start=0 и очаквахме подкрепа от т.н. пчеларски организации и пчеларски издания, никой не ни обърна внимание. На всеки изпратих текста и отговор от никой не дойде. Защо си мислите, че сега, някой от нас ще тръгне на протест заедно с останалите фермери, след като нямаме ясно формулирани искания. Защо си мислите, че точно сега, след като бюджетът вече е приет някой ще тръгне да ни предоставя средства за опрашване. Участието в протести само заради спорта не е решение и такъв протест няма да има никакъв смисъл. Когато се излиза на протест и имаме някакви искания те трябва да са точно формулирани, да са законово обосновани и се посочи пътя, по който нашите искания могат да бъдат изпълнени. Трябва да има водач, на който всички пчелари да имат доверие и група, която да е оторизирана да води преговори с правителството или в частност с министъра на земеделието. За сега не виждам такава личност, която да застане на чело на протеста и на която всички да имат доверие. Освен това няма формулирани нито какви са нашите искания, нямаме и екип, който да води преговори. Ей така участие заради спорта е по-лошо. Защото така още повече няма никой да ни обърне внимание. Ще раберат колко сме нищожни и само ще ни се подхилкват. Ефекта ще е по-скоро отрицателен.
Ако смятате всичко това за приемливо - желая ви успех.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

Мнение от drone »

пчелар написа:НЯМА АНОНИМНОСТ "ПЧЕЛАРСКИ ВЕСТНИК " -СЪМ !!! КАТАЛОЖЕН №570
И АКО СЕ ОБЕДИНИМ СЕГА ИМАМЕ И ПОВОДА И ОСНОВАНИЕТО ДА СИ ЗАЩИТИМ ИНТЕРЕСИТЕ .ТА НАЛИ ЦЕЛИТЕ НА ВСИЧКИ ПЧЕЛАРИ СА ЕДНИ И СЪЩИ ДА БЪДЕМ ПОДПОМОТНАТИ ОТ ДЪРЖАВАТА!!!
Като гледам баламите ,дето самички идваха са свършили, та си решил сам да ги търсиш вече и във форумите. Закършил си я вече май, г-н Иванов ! :lol:
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

Мнение от DAN »

Човека сам си избрал пътя. Нека си върви по него.
Не бих се сдружил с никой от тези вестници, защото те категорично заеха позиция срещу пчеларите, утвърждавайки това поведение с многобройните си антипчеларски статии. Аз лично дълго време няма да купувам пчеларски вестник, при положение, че съм ги купувал редовно.
tishoo
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 9:16 am
Местоположение: Панагюрище

Re: ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

Мнение от tishoo »

Колега да не вие е повредена клавиатурата или ни се карате?
Как да ги разбирам тия главни букви :?:

п.с.1
По въпроса за протеста, мисля че нищо няма да се промени за НАС обикновените пчелари.

п.с.2
Имам чуството че определен кръг от хора искат да си оплетат кошницата на нашия гръб.

п.с.3
такива агитации ми изглеждат много фалшиви
Христо Христов
Мнения: 104
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 6:52 am

Re: ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

Мнение от Христо Христов »

Аман от кухи лозунги и политиканстване! :evil:
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

Мнение от dimitarbonev »

пчелар написа:ПО ДУМИТЕ НА Г-Н БОНЕВ-- ПЧЕЛАРСТВОТО Е ВЪВ "ВЪЗХОД" И ТРЯБВА ДА СЕ ПРИМИРИМ.
НЕ СИ ЛИ ИЗВОЮВАМЕ САМИ ПОМОЩТ ОТ ДЪРЖАВАТА / ЗА ВСЕКИ РЕДОВИ ПЧЕЛАР / И ОТ ЕС НИКОЙ НЯМА ДА НИ ПОМОГНЕ .
ВСИЧКИ ВИДЯХА ЕДНА КАЛПАВА ПРОГРАМА ЗА ПЧЕЛАПСТВОТО ДО КЪДЕ НИ ДОВЕДЕ .
ПО ВЪПРОСА ЗА "ПЧЕЛАРСКИ ВЕСТНИК "- Е ЕДНО ОТ НАЙ ЧЕТЕНИТЕ ОТ ПЧЕЛАРИТЕ ИЗДАНИЕ ВИДНО ОТ АБОНАМЕНТА ЗА 2009 ГОДИНА КОЙТО СЕ Е УВУЛИЧИЛ ТРИКРАТНО СРАВНЕНИЕ С ПРЕДХОДНИТЕ ГОДИНИ И ОСТАВА ЕДИНСТВЕНОТО СПЕЦИАЛИЗИРАНО ИЗДАНИЕ ЗА ПЧЕЛАРСТВО В БЪЛГАРИЯ !!!
Г-н "Пчеларски Вестник" вие явно не четете това което съм ви написал или това просто не ви устройва. Никъде не съм писал, че пчеларството е във възход. Напротив ПЧЕЛАРСТВОТО е в много голяма криза и върви към ликвидация. Само че в поста си бях написал няколко думи за това как т.н. пчеларските организации и вестници се отнесоха към нашето начинание още преди почти две години. Кажете как да имаме доверие на организации и вестници, които тогава не застанаха на наша страна. Сигурно си давате сметка, че сега вече доверието във вас е изчерпано и всички ние се съмняваме дали няма да бъдем употребени за користни цели на отделни личности, които са виновни за сегашния хал на пчеларството, да получат лични облаги. Освен това, както писах в предишния си пост всичко това е много закъсняло във времето, няма как да се получат исканите средства дори и да се протестира и дори и 80 000 пчелари да излязат пред МС поради изложените в предишния ми пост причини. Колкото до Националната програма... ами нали се водите браншова организация и имате влияние. Защо оставихте Кънчо, доцентчето и останалите му там душеедци да си разпределят парите както на тях им е угодно. Ние стартирахме начинанието си точно когато тази национална програма се подготвяше и тя беше именно в знак на несъгласие с начина по който се разпределят парите. Тогава къде бяхте вие. Защо не се отзовахте на нашето начинание. Ако тогава нещата се бяха случили, сигурно днес можеше да имаме субсидия за опрашване или нещо от този род. За тези две години преживяхме много и видяхме доколко властимащите се вслушват във вашия глас. Разбрахме го по много болезнен за голяма чат от нас начин. Затова споделих в предния си пост, че нямате авторитета и влиянието да постигнете това за което уж се борите. А на всичкото отгоре остават и съмнения дали не се преследват користни цели. Аз лично съм на мнение, че протести трябва да има, но не по начина, по който вие предлагате. За да успее един протест той трябва да е много добре организиран, исканията трябва да са много точно формулирани с възможност за известни компромиси, необходимо е да има изявени лидери, които да се ползват с доверието на болшинството пчелари, легитимна организация и т.н. и т.н. Както писах и преди спонтанното излизане на протест няма да реши проблемите, а даже обратното. Само с викове искаме 40 евро субсидия и оставка няма да постигнем нищо. Познавам много добре манталитета на политиците и зная какъв ще е резултата. Освен това Видяхте, че никой не обърна внимание и на писмото на ПЧЕЛАРСКО ДРУЖЕСТВО "АКАЦИЯ" ПЛОВДИВ, което беше отпечатано и във вашия вестник и на декларацията на областните председатели на базата на това писмо.
За вестника. Беше хубав вестник преди време, но напоследък нищо ценно не се намира вече в него. Все пак това е мое мнение, но в едно такова периодично издание, всеки пчелар иска освен задължително съществуващите извадки от прочетени вече книги да получава и интересна информация за новостите в световната практика в модерното, а не в африканското пчеларство. Вярно е, че това е недостатък не само на вашия вестник, но другите повече се стараят.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
rumen_enev
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 9:54 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

Мнение от rumen_enev »

А, бе не разбрахте ли ,че в този форум си приказваме за пчелички....????? :wink: :mrgreen:
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

Мнение от Scutellator »

Аз съм против субсиидиите въобще. Мн е грешно. От икономическа гледна точка. Да не обяснявам повече ,че е сложно.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

Мнение от dimitarbonev »

Scutellator написа:Аз съм против субсиидиите въобще. Мн е грешно. От икономическа гледна точка. Да не обяснявам повече ,че е сложно.
Честно казано ако няма субсидии Лапачите няма да имат интерес да правят пчелини, дето да ги има само на книга. Така пчеларството ще остане само за пчеларите.А като вземем, че качим всички пчели в горите, фермерите ще се научат най-напред да уважават пчелите и пчеларите,а след това сами ще развържат кесиите си, щото без пчели няма реколта.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

Мнение от drone »

Казах ви аз ,че Пацата здраво я е закършил ! :lol: Не искам да давам квалификации, всеки сам си прави изводи от написаното от него с ГЛАВНИ БУКВИ. Щото той иска да е винаги и само ГЛАВЕН. Ама не мога да се сдържа бе - гнус ме е от него ! :mrgreen:
Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Re: ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

Мнение от Димкис »

Ето това сме българите.Всички дърпаме в различни посоки.Ако някой предложи нещо всички обесняват как няма да стане.Постоянно сме недоволни и вечно чакаме някой да ни свърши работата.Спряха субсидиите за произведен качествен мед.Не бяхме доволни как се дават тези субсидии-имахме право.Пуснаха една програма за пчеларството от която се възползва 5 - 10 % от пчеларите,защото разходите по кандидатстване са почти колкото субсидията.Да не говорим за униженията на които си подложен докато ти приемат документите.Няма изготвена законова процедура за заплащане на опрашването .Субсирането трябва да бъде на бройка пчелни семейства както е на на хектар при растениевъдството и още много,много други нерешени проблеми.Не разбрахте ли че трябва да се протестира трябва да се извоюва макар със зъби и нокти всяко нещо.Иначе няма оцеляване в тази система.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

Мнение от dimitarbonev »

Димкис написа:Няма изготвена законова процедура за заплащане на опрашването .Субсирането трябва да бъде на бройка пчелни семейства както е на на хектар при растениевъдството и още много,много други нерешени проблеми.Не разбрахте ли че трябва да се протестира трябва да се извоюва макар със зъби и нокти всяко нещо.Иначе няма оцеляване в тази система.
Да така е, но в обръщението на г-н "Пчеларски Вестник" Някъде да е споменато как и по какъв начин ще се искат такива субсидии. Аз не мисля, че липсата на субсидии е основния и най-важен проблем на пчеларството. Протести трябва да има, но не по този начин. За да получим трябва да знаем какво искаме. Така както се постъпва в момента колкото и да викаме ще получим ... е да го кажа де среден пръст.Освен това протеста не трябва да е хаотичен, а добре организиран. Ако беше въпроса да подкрепим фермерите с удоволствие щях да отида. Трябва да се подкрепяме. Днес ние тях утре те нас. Само, че фермерите много добре са си направили организацията. Те ясно са посочили своите искания и приоритети. А ние имаме ли ясно формулирани такива? А ако това е общ протест на всички браншове от икономиката съвсем няма кой да ни чуе. Само нека да се върнем няколко месеца на зад и да видим как фермерите постигнаха своите искания. Ние сега казваме, че искаме субсидии за опрашване, фермерите искат субсидии, за млякото, други за трето. Много се разводняват нещат. Ако ще правим протест, от който да очакваме резултат то това трябва да стане в подходящ момент и по подходящ начин. Първо подходящия момент един път ние го изпуснахме преди две години. Сега се задава нов такъв. Нека да не го пропиляваме по най-неподходящия начин и вместо да си извоюваме привилегии то пак да напълним джобовете на определени хора както стана с програмата. Казах ви, че много добре познавам манталитета на нашите политици и какво може да се очаква от тях.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
tishoo
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 9:16 am
Местоположение: Панагюрище

Re: ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТ

Мнение от tishoo »

drone написа:Казах ви аз ,че Пацата здраво я е закършил ! :lol: Не искам да давам квалификации, всеки сам си прави изводи от написаното от него с ГЛАВНИ БУКВИ. Щото той иска да е винаги и само ГЛАВЕН. Ама не мога да се сдържа бе - гнус ме е от него ! :mrgreen:
:lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”