ДАНЪЦИ

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
Аватар
gorooo49
Мнения: 105
Регистриран на: Нед Май 28, 2006 9:05 am
Местоположение: Пловдив Георги Георгиев
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от gorooo49 »

Нищо решено само проекти,и при 440лв.110лв. ще е основата върхо която ще се отчисляват данъци и земеделската усигуровка ще е по малко от 40лв. на месец.
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от mmm.1979 »

Ееее те управляващите даже и закъсняха с въвеждането на данък върху пчеларите :evil: :evil: :evil: То в тая калпава държава какви ли не данъци ще измислят още че май бат Боико ще ни отреже главите от кръста догодина.Преди няколко месеца се чудех дали да наблегна на пчеларството по профисионално или да продължа както до сега като хоби но май така без да се регистрирвам като производител ще е най добре -то осигоровки ,то данък /ако има/ и куп още разходи на месец а насреща държавата нищо не дава или някви смешни субсидии.Незнам колегите които разчитат само на пчеларството как ще се справят.Дано всичко това остане само като идея че иначееее......... :cry: :cry: :cry:
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от toko652003 »

10%
toko6520035927(Skype)
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от dimitarbonev »

Тогава какъв е смисъла да се регистрираш като земеделски производител, след като ще бъде облагана продукцията с данък. Ако това стане от нова година предлагам всички земеделски производители да се регистрират като безработни. Те са плащали осигуровки за всички случаи, така че освен, че държавата ще им дължи обещетение за безработица, ще трябва и да ги осигурява.Всеки един земеделски производител може спокойно да обяви, че през настоящата година е много на загуба и да обяви фалит. В цяла Европа земеделието е с особени преференции и сериозно дотиране. В Бг, в разгара на тежка финансова и социална криза Бойко и компания решиха да обърнат джобовете на най-бедните и най-трудолюбивите прослойки на обществото. След като ще плащам данък 10%, защо да наливам пари и за осигуровки? Дали хитрата сврака няма да затъне с двата крака. Много мразя да излизам прав за политиците ни.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от аааа35 »

аз не разбирам много но ако има данък трябва и счетоводство,
и това са все допълнителни разходи
вероятно догодина вече ще говорим за 2-5 кг добиви от семейство
Аватар
gorooo49
Мнения: 105
Регистриран на: Нед Май 28, 2006 9:05 am
Местоположение: Пловдив Георги Георгиев
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от gorooo49 »

Счетоводство трябва и без данък има декларации, усигуровки,уведумителни писма и др.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от Майка »

dimitarbonev написа:... предлагам всички земеделски производители да се регистрират като безработни. Те са плащали осигуровки за всички случаи, така че освен, че държавата ще им дължи обещетение за безработица..
yuri написа:Убеден съм, че никой няма да обложи хобито с данък.
Земеделските производители се осигуряват само за инвалидност поради общо заболяване за старост и за смърт.
Доходите на земеделските производители бяха освободени от данъци, но физически лица които, не са регистрирани като земеделски производители и имат доходи от земеделска дейност трябва да декларират тези доходи в годишната данъчна декларация и тези доходи се облагат с данък. Това означава, че хобито отдавна вече е обложено с данък.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от Gojyto »

То сега едвам се оправяме,4е остава и данак да ни сложат.И за какви субсидии 4етох по горе.На някои в тоя форум или който и да е пчелар,държавата да е дала субсидии? НЕ !!!! И няма и да даде ! За какви данаци говорим тогава.
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от ahmed »

yuri написа:Убеден съм, че никой няма да обложи хобито с данък. Но когато става дума за печелене на доход от пчеларство мисля, че е съвсем нормално да се плаща данък. Както и от всяко друго производство. Не мисля, че е нормално да искаш субсидия от държавата, а да не плащаш данък. То от къде ще дойдат пари за тази субсидия. Въпроса е какъв ще е размера на този данък.
ти откъде знаеш за субсидии? и кои е взел. :roll: в белите страни колегите,вземат сериозни средства за опрашване.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от Gojyto »

Тука пари за опра6ване скоро няма да видим...защото тия дето имат овощните градини въобще не им пука за добива.
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от p4elar »

не съм чувал че от 2010 г. ще въвеждат данък за земеделските производители и че ще вдигат праговете за осигуровките, но щом се коментира значи нещо се мъти :evil:
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от ahmed »

ba4o_ivan1976 написа:
ahmed написа:
yuri написа:Убеден съм, че никой няма да обложи хобито с данък. Но когато става дума за печелене на доход от пчеларство мисля, че е съвсем нормално да се плаща данък. Както и от всяко друго производство. Не мисля, че е нормално да искаш субсидия от държавата, а да не плащаш данък. То от къде ще дойдат пари за тази субсидия. Въпроса е какъв ще е размера на този данък.
ти откъде знаеш за субсидии? и кои е взел. :roll: в белите страни колегите,вземат сериозни средства за опрашване.
до колкото знам и ако не са ме излъгали в италия-56 евро в гърция 43 евро за това че просто го имат пчелното семейство ако някой зне нещо повече да пише
-говорил съм пчелари от турция дъжава която не е от ЕС - расказаха че при закупуване . на кошери и пчелни маики,получават помощ 50%от пчеларското дружество и ощетолкова от дъжавата :mrgreen: -а цената на 1кд мед е между 10-15 лв.ако някои знае друго моля да сподели :arrow:
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от mmm.1979 »

Колеги защо се сравняваме с другите Европейски държави кой плащал субседии кой за опрашване и т.н :?:Не можем да се сравняваме по нищо с Европейците тук всеки гледа да ограби дребния а да подкрепя "големите".Според мен най ощетени ще бъдат тези производители до 200 сем. от там нагоре ще има облекчения и превилегии по програмите и субсидирането.Ще се пулучи нещо подобно както с въвеждането на плоският данък от преди 2 год. -най ощетени са които са на по- ниски заплати .Така че е смешно и безмислено да се сравняваме с Европейците докато управляващите и придишните и настоящите ни продължават да съсипват Българският производител.Дори сега да не въведът данък то скоро ще измислят нещо друго че да ни вземат парите
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от nikoko »

Не смятам, че няма да намерим някакъв изход от ситуацията. И аз съм потърпевш, но вече мисля за варианти. Пчеларите никога не са били толерирани и дори нешо повече - били са пренебрегвани и въпреки това са оцелявали. Един много известен колега казваше: "Аз не искам да ми помагат, аз искам да не ми пречат."
Да помислим как може да си помогнем в този момент......
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от dimitarbonev »

За да си помогнем трябва да кажем на висок глас какво мислим. Така, че да ни чуят и разберат че не се шегуваме. Нека видим какво стана с другите игрички на бирника Дянков. Щял да отнеме добавките за близнаци. Малко брожения и се оказа техническа грешка. Сега остава и пчеларите да се вдигнем заедно с останалите земеделски производители и това ще се окаже техническа грешка.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”