Пчеларски форум / Beekeepers forum

Пчеларски портал
Дата и час: Вто Май 22, 2018 7:01 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 9:49 am 
Аватар

http://beekeepernote.com/

Заповядайте в новия пчеларски бележник :D
Може да се използва и като електронен дневник на пчеларя,
за няколко пчелина с по 100 кошера.
За всеки преглед на кошер може да се водят отделни бележки
които се запаметяват автоматично в базата данни на
интернет пчеларския дневник.
Тук очакваме коментари и предложения.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 2:50 pm 

Браво!!! Лично на мене ми хареса на първо четене, по добър пчеларски дневник на български не съм срещал до сега!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 3:41 pm 

Браво! Много добре! Много ми харесва.
Няма ли възможност да се свали на хард диска
за да се използва на места където няма интернет?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 6:11 pm 

Наистина е страхотен.Голямо БРАВО

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 7:34 pm 
Аватар

Това е уеб приложение за интернет .
С лартоп и пакет на Глобул може да се използва навсякъде.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 9:50 pm 

Да добре изглежда, но дали е практично да се използва? Писарушки ле ще ставаме или ще вършим работа!? Ще броим пчели или пък ще теглим рамки да видим колко мед има!?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 10:34 pm 

Колеги.
Пчеларския дневник е полезно нещо. Поне за мен. Пиша си основните неща. Не е нужно да теглиш питите. Освен това винаги знаеш при следващото отваряне кой кошер какво трябва да направиш. Спестява се доста работа и излишно бърникане из кошерите.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 10:49 pm 

dimitarbonev написа:
Колеги,
Дневникът е полезно нещо. Поне за мен. Пиша си основните неща. Не е нужно да теглиш питите. Освен това винаги знаеш при следващото отваряне кой кошер какво трябва да направиш. Спестява се доста работа и излишно бърникане из кошерите.

И аз съм на подобно мнение и ако може бих дал съвет да бъдат въведени още две графи в раздела за прегледите:
1. Какво е извършено, констатирано и т.н. при прегледа.
2 Какво трябва да се извърши (или какво трябва да се следи) с (в) проверяваното семейство.
.......... иначе това за бройката пчели в кошера и меда в кг. може би просто така е направена програмата, а не че е толкова важно

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 11:20 pm 

bars_i написа:
Цеко написа:
dimitarbonev написа:
Колеги,
Дневникът е полезно нещо. Поне за мен. Пиша си основните неща. Не е нужно да теглиш питите. Освен това винаги знаеш при следващото отваряне кой кошер какво трябва да направиш. Спестява се доста работа и излишно бърникане из кошерите.

И аз съм на подобно мнение и ако може бих дал съвет да бъдат въведени още две графи в раздела за прегледите:
1. Какво е извършено, констатирано и т.н. при прегледа.
2 Какво трябва да се извърши (или какво трябва да се следи) с (в) проверяваното семейство.
.......... иначе това за бройката пчели в кошера и меда в кг. може би просто така е направена програмата, а не че е толкова важно

Признавам си,че не съм го чел дневника защото и не ми трябва,но тези две графи като ги няма особено първата-за какво говорим?

Еми аз когато преглеждам кошерите и констатирам нещо и си го отбелязвам - примерно кой кошер е без майка, кой е гладен, кой е за разширяване/стесняване и т.н. и продължавам с прегледите на другите кошери и след това ми е много по лесно да знам кой са ми проблемните кошери и какво трябва да правя с тях. Най голям кеф ще е след прегледите да напиша в една търсачка примерно "гладни" и да ми се покажат всички гладни кошери и тяхната бройка и аз да си направясметка колко сироп точно да направя.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 11:38 pm 

yuri написа:
Ако човек има няколко кошера, преди да отиде при тях може да погледне на кой какво да прави. Но щом са няколко вероятно за никой не е проблем да помни от предишния преглед какво е положението и да знае какво да прави с тях. Но ако са 200-300 дали ще запомни, кои точно са за подхранване или са с майки за смяна и т.н? Или трябва да се ходи на пчелина с лаптоп?

Чак 200 - 300 кошера нямам, но най големия куриоз беше тези дни когато тръгнах да придавам резервна майка на уж "осиротел" кошер и добре че видях че има пило та се наложи да тичам до вкъщи да си взема записките от последния преглед та да видя кой номер точно беше без майка :lol: :lol: :lol: (добре че пчелина ми е в къщи :shock: )

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 9:25 am 

Онлайн приложението въобще не ми харесва като идея. Брой семейства, добиви и въобще всичко свързано с пчелина си е лична информация и не бих искал никой да разполага с нея, освен този на когото преценя да я кажа. това важи и за местата в интернет, където може да се качват и съхраняват файлове.
Още повече съвсем целенасочен архив за пчеларска статистика създаден от пчелари за пчелари. Съжалявам, но смятам за несигурно и дори опасно да си дам информацията без да съм сигурен, че няма да бъде продадена!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 10:09 am 
Аватар

Всеки пчелар има собствен профил защитен с парола.
Сложи си парола от 10 знака и никой няма да може да я разбие :idea:
То пък защо да я разбива , това да не е кредитна карта.....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 11:07 am 

Не става дума за това, дали другите потребители ще ми видят данните. Не вярвам, че собственикът на онлайн дневника няма да използва тази информация при възможност. Ако няма такива намерения, то щеше да направи десктоп програма. Софтуерно не е по-трудно.
Представете си само колко богат може да стане човек, ако разполага с информация за стотици пчелини в страната с брой кошери, средни добиви от всички продукти, район на пчеларстване, използвани технологии. Най-малкото може да издаде книга. После може да се свърже с прекупвачи, на които да продаде инфото или сам да стане прекупвач. Може да си закара кошерите в района с най-добра паша.
Както и може да се изиска от него информация по законен път от контролните служби за проверка за укриване на данъци.
Говоря чисто теоритично! Определено не бих ползвал онлайн дневници за подобна информация.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 11:48 am 
Аватар

Това е параноя.
Изтрии се емайла и никога не пращай писма по куриери,
от ДС може да ти ги отворят :idea:
Има закон за електронните медии и конфеденциалност на
информацията :idea:
Вашите лични данни се съхраняват според исискванията на Закона за защита на личните данни.
http://beekeepernote.com/ се ангажира в максимална степен да гарантира защитата и неприкосновеността на личната информация на всеки свой клиент, потребител или посетител на сайта.
Не предоставяме на трета страна индивидуална информация за посетителите или потребителите на сайта
Ако не сте съгласни с тази политика за конфиденциалност в отношение на информацията, не ползвайте този сайт.

Предоставянето на лични данни е доброволно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 12:18 pm 

Цитат:
Предоставянето на лични данни е доброволно.

Затова аз решавам къде и каква информация да предоставям.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Гласувайте за този сайт в класацията BGTop. Подкрепете Пчеларския портал!
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]