Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
ivan40
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 10:49 pm

Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от ivan40 »

Търся си трима спътници за изложението от Бургас или региона. Идеята ми е да пътуваме 4 човека с автомобил и да си поделим пътните. Тръгваме в събота 12,02,2011 в 06ч от Бургас,в 10 пристигаме в Плевен,разглеждаме изложението и на същата вечер се прибираме в Бургас. Ако има желаещи моб. ми номер е 0889912361/0898427575 или ми пишете.
Shilo
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 1:14 am
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен 2011”

Мнение от Shilo »

Програмата на пчеларското изложение:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
stiffen
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Дек 01, 2009 12:44 am
Местоположение: Кубрат 220 бр. - Фарар , 10 бр - Л.Р. и 75 бр.- Дадан
Обратна връзка:

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен 2011”

Мнение от stiffen »

Здравей
а да имате и други снимки или да кажете нещо по-вече?
denic
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 3:46 pm

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен 2011”

Мнение от denic »

Извинете колеги понеже от блъсканица неможах всичко да видя,някой да е забелязъл нещо ново?
damb
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 14, 2007 8:44 am
Местоположение: Хасково

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен 2011”

Мнение от damb »

Наистина колеги, разкажете какво изпуснахме и какво Ви е направило впечетление от това последо изложение, за тези от нас, които по една или друга причина не стигнахме до там. Някакви нови препарати, инвентар, цени на тия неща -всичко би било интересно....
Ако нещо в меда не ви стига, хранителни добавки и Код за намаление в http://www.iHerb.com - EQE003
tasho tashev
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:02 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен 2011”

Мнение от tasho tashev »

Такава блъсканица не съм виждал.За първи път ходих но съм разочерован.Не бих повторил.
Нищо не сте истървали. То нищо не можеше да се види а камо ли да седнеш и да обсъдиш с някоя фирма.Много Много слаба организация.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен 2011”

Мнение от valaz »

Тази година блъсканицата по нищо не се отличаваше от миналогодишната. Отидох събота сутринта по-рано-около 8.30 часа, но изложението отвори врати за посетители едва в 10 часа. Докато чаках да отворят, търговията на паркинга вървеше с пълна сила. Най-силно ме впечатли мащабите, с които вървеше търговията на восъчните основи на ЕТ БАГРА-Витанов, Горна Оряховица. Направо туриха в малкия си джоб Апиакта. Докато умувах от кои основи да си взема, за да не би да се мина, един сърбин купи няколко кашона основи. Следващия момент забелязах, че се бе образувала опашка за предаване на восък срещу основи. Някои хора носеха и предаваха цели чували с восък. Това разсея всичките ми колебания и предадох скромните си 4.6 кг восък за такива основи. Те бяха светожълти на цвят, силно ароматни и съвсем скоро изработени. На паркинга също продаваха хранилки по 1.50 лв. Като отвориха изложението, и докато го разгледам, хранилките свършиха. След 16 часа навалицата намаля и можеше да се разглежда по-спокойно. Купих си две снелгрови дъски. Миналата година ги нямаше или не съм ги намерил. В пчеларските магазини не съм виждал да ги продават. Никъде не видях да продават боя за кошери.Като цяло ми дойде доста изморително, но един път в годината мога да си го позволя.
damb
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 14, 2007 8:44 am
Местоположение: Хасково

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен 2011”

Мнение от damb »

А нещо за препаратитв за Вароатозата - нещо ново ?
Търговийка на паркинга ли казвате - поне цените по евтини ли са от тия в пчеларския магазин, дайте някой и друг пример, или просто да сме в играта на опашката.
Благодаря на всички за споделените впечатления ! :D
Ако нещо в меда не ви стига, хранителни добавки и Код за намаление в http://www.iHerb.com - EQE003
vasilevedno
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 2:14 pm

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен 2011”

Мнение от vasilevedno »

За втора година посещавам изложението и се убедих че за инвентар и нововъведения най-изгодно е да вземеш координатите на фирмата която те интересува и да я посетиш без да се налага да се блъскаш с всякакви индивиди които дори и незнаят за какво са там и едва ли биха направили нововъдения на своя пчелин ,,едно си баба знае едно си баба бае".Колкото до сравнението на цените определено има големи различия като например хранилка с прозрачни капачета в магазина е около 2.50лв можеше да се закупи за 1.30лв,ханеманова решетка метална сътветно 8 в маг. и 5 на изложенеито което показва кави печалби трупат пчеларските магазини.
Auguste Rodin

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен 2011”

Мнение от Auguste Rodin »

[quote="vasilevedno"]За втора година посещавам изложението и се убедих че за инвентар и нововъведения най-изгодно е да вземеш координатите на фирмата която те интересува и да я посетиш без да се налага да се блъскаш с всякакви индивиди които дори и незнаят за какво са там и едва ли биха направили нововъдения на своя пчелин ,,едно си баба знае едно си баба бае".Колкото до сравнението на цените определено има големи различия като например хранилка с прозрачни капачета в магазина е около 2.50лв можеше да се закупи за 1.30лв,ханеманова решетка метална сътветно 8 в маг. и 5 на изложенеито което показва кави печалби трупат пчеларските магазини.[/quote

А забеляза ли и друго???
Цената на "Апифонда" на изложението беше 35 лв. за кашон от 12.5 кг., а същите тези я продават в склада за 30.70 лв. Цената на чувал 20 кг. Feed Bee пък се "люшкаше" от 100 $(140 лв.), през 220 лв. при румънците от "Нектар кинг" до 280 лв. при поляците от "Лизон"? Освен това, че "Лизон" са изравнили цените (а в много от артикулите дори са ги надвишили) с тези на "Лега" - Италия?!
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен 2011”

Мнение от valaz »

burgas написа:Някои знае ли кординатите на тези фирми с хранилки от 1.50лв.Да не става въпрос за обикновенните хранилки по 800мл.???????
Става дума за обикновени хранилки с прозрачни капаци отгоре - по 1.50лв и с непрозрачен по-голямия капак по 1.30лв. Не съм си взел координатите им и ще ми се наложи да си ги купя от някой магазин за по около 2.50лв.
asa_75
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Авг 26, 2010 12:21 pm

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен 2011”

Мнение от asa_75 »

ако става вапрос за софиската фирма,милушев имам кординати;gsm;0887993437 изработва,всякакви пластмасови издели за пчеларството.мисля, че човека каза че работят и с куриерските фирми, дано да сам ви полезна.
anto1
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 10:17 pm
Местоположение: yambol

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен 2011”

Мнение от anto1 »

Голяма блъсканица, мястото е много малко и не е за там това изложение,има всичко ,но ти обива кефа да разглeждаш И аз си взех от тези хранилки за 1.30 и основи на ловеч , търсих пророя но неможах да намеря.Има всичко на по -ниски цени за всекиму по нещо.
georgi_an64
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 2:11 pm
Обратна връзка:

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен 2011”

Мнение от georgi_an64 »

Имам предложение към ръководството на форума - нека тази тема
Международното изложение „Пчеларство – Плевен 2011” да се преименува в :
Международното изложение „Пчеларство – Плевен " . Така ще се пише за това изложение само тук ,независимо от годината на провеждане , а не да се пише на още няколко места и да се отварят нови теми.
Аватар
stiffen
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Дек 01, 2009 12:44 am
Местоположение: Кубрат 220 бр. - Фарар , 10 бр - Л.Р. и 75 бр.- Дадан
Обратна връзка:

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от stiffen »

Колеги кога ще излезе новата програма за изложението ? Благодаря!
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”