Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
marifiano
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юни 21, 2011 3:45 am

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от marifiano »

И аз питам за изложението в Плевен през 2012 година . Разглеждайки писането по тази и друга тема , съм на мнение ,че някои от фирмите , които продават пчеларско оборудване и инвентар наистина правят солидни пари на ..."наш" гръб.Време е наистина да се помисли за обединение срещу тази развилняла се търговия
gibi
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 10:32 am
Местоположение: Плевен

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от gibi »

Напълно съм съгласен, че надценките в пчеларските магазини са прекалено големи.
Сигурно си мислят, че центрофугираме "пачки", а не мед и спокойно можем да понесем надценки стигащи до над 100% - пример (маг. в Плевен).
За да стигнеш, където искаш - трябва първо да тръгнеш !
beehoney
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 6:38 pm

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от beehoney »

в известна степен съм съгласен с колегите особено за центрофугите там някой си слагат между 1000-1500 лв. печалба на бройка
но и до известна степен оправдавам търговците
Пример - ръкъвици от естествена кожа - Производителя ги продава между 14-15 лв. за бройка без ДДС към тази цена като се прибавят и разходите за транспорт, наем на магазина, ток, вода, телефон, заплати, осигуровки, данъци и надценката и този чифт ръкъвици вече се продава между 19-20 лв. за бройка
По-евтино би било ако примерно се продава чрез интернет магазин където много от разходите падат
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Да направим пак срещата на същото място по обяд 11-12 часа под стъпалата на барчето - за събото става въпрос!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от valaz »

ba4o_ivan1976 написа:Да направим пак срещата на същото място по обяд 11-12 часа под стъпалата на барчето - за събото става въпрос!
Намирам идеята за добра. Първите 2 часа след отварянето на изложението, блъсканицата е ужасна и от него почти нищо не може да се види. Дано поне ние да успеем да се намерим.
sashaL
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:20 pm

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от sashaL »

А някой ще ходи ли в петък?
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от teraforming »

За хората дето не са ходили може ли да кажете къде ще е изложението в Плевен и ако ни искате на срещата къде ще е точно.
колменеро

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от колменеро »

teraforming написа:За хората дето не са ходили може ли да кажете къде ще е изложението в Плевен и ако ни искате на срещата къде ще е точно.
Интер експо център. Намира се до автогарата, която пък от своя страна е и до ЖП гарата.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от ba4o_ivan1976 »

teraforming написа:За хората дето не са ходили може ли да кажете къде ще е изложението в Плевен и ако ни искате на срещата къде ще е точно.
А срещата ще бъде в хотела където е изложението - след като се влезе на първият етаж има барче там покра стапалата за вторият етаж - до сега беше там! Как е адреса за gps не зная - тоя който го бяха писали не го намира навигацията!
но е точно срещу жп гарата 100м нагоре- вижда се !
Ще ми бъде драго да се видим!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
niko2308
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:49 pm
Местоположение: Попово 14ДБ

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от niko2308 »

Аз ще отида в събота с влака (ако е на време) в Плевен пристига в 9,25 така че ще се видим (аз не познавам никой даже градските си :( :( )
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от teraforming »

Дали ще е удачно да си направим някакъв знак, малък който ще носим на дрехите хем да се познаваме, хем някой ден ако станем твърда организация да се опълчваме на търговците. Защото гледам, че са регистрирани във форума над 4000 човека, а това е около 10проц от пчеларите в България.
georgi_an64
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 2:11 pm
Обратна връзка:

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от georgi_an64 »

Колеги , разгледайте снимките от предишните форум срещи и там под стълбите все ще познаете някой . Тези които са на снимките присъстват почти на всички срещи те не се крият нито там нито във форума . Отивате при тях , представяте се и разговорите от форума продължават на живо.
Nic
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 8:27 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от Nic »

Според Вас, кога е най-добре да се посети изложението, за да може да се разглежда на спокойствие, в петък според Вас как е.
Evgeni Petkov
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Ное 14, 2011 12:38 pm

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от Evgeni Petkov »

Nic написа:Според Вас, кога е най-добре да се посети изложението, за да може да се разглежда на спокойствие, в петък според Вас как е.
Винаги в петък е по добре, защото съботата е невъзможно да се разминеш. И това е от 3 години, когата беше в художествената галерия, някак не се забелязваше, но миналата година в 12 на обяд беше навлицата невъобразима. Обзалагам се, че тази ще бъде като миналогодишната!
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Международното изложение „Пчеларство – Плевен”

Мнение от valaz »

Nic написа:Според Вас, кога е най-добре да се посети изложението, за да може да се разглежда на спокойствие, в петък според Вас как е.
Несъмнено е, че в петък е по-удачно за разглеждане на изложението. Аз тогава съм на работа и едва ли си струва да си взема отпуска заради това. Затова всеки си решава кога да отиде.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”