пчеларските сдружения

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
dani_odk
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 1:42 pm

пчеларските сдружения

Мнение от dani_odk »

Трябва ли да се сдружаваме пчеларите?
Какви са предимствата на едно такова сдружение?
Руслан
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 10:26 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Руслан »

Определено ще трябва да се сдружаваме.Който има по малко от 50 семейства вероятно ще има проблеми с реализацията.Вече започва да се усеща.Сериозните прекупвачи предлагат по висока цена за по големи количества.Тази година например предлагаха с 20 ст. на килограм по висока цена ако меда е над 1500кг.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: пчеларските сдружения

Мнение от коко »

dani_odk написа:Трябва ли да се сдружаваме пчеларите?
Какви са предимствата на едно такова сдружение?
Много са предимствата, но основните са:
-снижаване на разходите при покупка на матеряли.
-снижаване на разходите при реклама и реализация на продукцията.
-взаимопомощ /при наличие на проблеми, подвижно пчеларство,организиране на лектория/
-едно дружество се приема по-добре от представителите на власта-кметове,областни и др.
-право на глас при членство в по-голяма пчеларска организация
......................... и др. може да се изброят много подобни.
Недостатъци - малко, но важни. Напасване на характерите в самата организация, а и еднотипни цели и задачи на всички членове.
Наличието на само един т.н. "задно колело" може да съсипе нервите на всички.Добре е и всички и почти всички да са на едно ниво на развитие.Ако тава не е така процеса на реализиране на съответните цели се забавя във времето.
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Re: пчеларските сдружения

Мнение от Росен Тенчев »

dani_odk написа:Трябва ли да се сдружаваме пчеларите?
Какви са предимствата на едно такова сдружение?

Незнам колко ще са мненията за и против това обединение но на лицевата страна на сградата на парламента има един много хубав девиз завещан ни от предците , който явно сме забравили . А това е
" СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА " .
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: пчеларските сдружения

Мнение от коко »

Росен Тенчев написа:
dani_odk написа:Трябва ли да се сдружаваме пчеларите?
Какви са предимствата на едно такова сдружение?

Незнам колко ще са мненията за и против това обединение но на лицевата страна на сградата на парламента има един много хубав девиз завещан ни от предците , който явно сме забравили . А това е
" СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА " .
Изтъркано, но вярно.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Ние направихме такава организация с членове от различни краища на страната. Много пчелари с възторг посрещнаха тази идея и ни подкрепят. Моля кажете си и вашето мнение.
http://bbpea.atspace.com
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

narbu написа:DAN видях страницата http://bbpea.atspace.com в членство сте написали това "Членството в Асоциацията е възможно само при условия че кандидатът е мотивиран и преспективен производител прилагащ съвременни технологии за отглеждане и лечение на пчелните семейства. Същият трябва да декларира производството на чисти и отговарящи на световните и европейски стандарти пчелни продукти. Кандидатурата на всеки трябва да е гарантирана поне от един член-управител на Асоциацията. Всеки кандидат трябва успешно да е преминал проверката за технологичните си знания и практични умения и поне да е започнал добив над 1 000 tn пчелен мед и ......."

Аз съм от Добрич и за мен представлява интерес едно евентуално членство в тази Асоциация. Знам че има пчелари от Добрич но незнам кои са. Как ще ме препоръчат като никои незнае кои са? а и малко ще ми е трудно да покрия изискването ви за 1 000 tn ...
1 000tn :shock: :shock: :shock: :roll: :wink:
много бедна страница направете нещо по въпроса,зад повечето от препратките няма нищо.
цитат от страницата:
Надяваме се, че от наша страна по-добре ще се запознаем с изискванията на всеки бъдещ партньор. Това ще ни позволи да организираме качествено и да изпълним и специфичните изисквания на всеки.

Поправете ме ако греша но не искате ли всеки един от вашите членове да предоставя информация за пласирането на продукцията си (клиентите си Български и чужди ).И вие да ползвате тази информация както намерите за добре за общото благо.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

valvrv написа:
narbu написа:DAN видях страницата http://bbpea.atspace.com в членство сте написали това "Членството в Асоциацията е възможно само при условия че кандидатът е мотивиран и преспективен производител прилагащ съвременни технологии за отглеждане и лечение на пчелните семейства. Същият трябва да декларира производството на чисти и отговарящи на световните и европейски стандарти пчелни продукти. Кандидатурата на всеки трябва да е гарантирана поне от един член-управител на Асоциацията. Всеки кандидат трябва успешно да е преминал проверката за технологичните си знания и практични умения и поне да е започнал добив над 1 000 tn пчелен мед и ......."

Аз съм от Добрич и за мен представлява интерес едно евентуално членство в тази Асоциация. Знам че има пчелари от Добрич но незнам кои са. Как ще ме препоръчат като никои незнае кои са? а и малко ще ми е трудно да покрия изискването ви за 1 000 tn ...
1 000tn :shock: :shock: :shock: :roll: :wink:
много бедна страница направете нещо по въпроса,зад повечето от препратките няма нищо.
цитат от страницата:
Надяваме се, че от наша страна по-добре ще се запознаем с изискванията на всеки бъдещ партньор. Това ще ни позволи да организираме качествено и да изпълним и специфичните изисквания на всеки.

Поправете ме ако греша но не искате ли всеки един от вашите членове да предоставя информация за пласирането на продукцията си (клиентите си Български и чужди ).И вие да ползвате тази информация както намерите за добре за общото благо.
Това, че съществува някъде, някаква асоцияция, незначи непременно да членувате в нея. Вижте структурата и запознайте се с начина им на сдружаване и направете собствена по район и интереси.
Не е лесно, но си заслужава.А що се отнася до "източниците", това не би трябвало да се изисква, не и поне в началото. По късно е просто зъдължително, но трябва да си имате доверие.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

коко написа:
valvrv написа:
narbu написа:DAN видях страницата http://bbpea.atspace.com в членство сте написали това "Членството в Асоциацията е възможно само при условия че кандидатът е мотивиран и преспективен производител прилагащ съвременни технологии за отглеждане и лечение на пчелните семейства. Същият трябва да декларира производството на чисти и отговарящи на световните и европейски стандарти пчелни продукти. Кандидатурата на всеки трябва да е гарантирана поне от един член-управител на Асоциацията. Всеки кандидат трябва успешно да е преминал проверката за технологичните си знания и практични умения и поне да е започнал добив над 1 000 tn пчелен мед и ......."

Аз съм от Добрич и за мен представлява интерес едно евентуално членство в тази Асоциация. Знам че има пчелари от Добрич но незнам кои са. Как ще ме препоръчат като никои незнае кои са? а и малко ще ми е трудно да покрия изискването ви за 1 000 tn ...
1 000tn :shock: :shock: :shock: :roll: :wink:
много бедна страница направете нещо по въпроса,зад повечето от препратките няма нищо.
цитат от страницата:
Надяваме се, че от наша страна по-добре ще се запознаем с изискванията на всеки бъдещ партньор. Това ще ни позволи да организираме качествено и да изпълним и специфичните изисквания на всеки.

Поправете ме ако греша но не искате ли всеки един от вашите членове да предоставя информация за пласирането на продукцията си (клиентите си Български и чужди ).И вие да ползвате тази информация както намерите за добре за общото благо.
Това, че съществува някъде, някаква асоцияция, незначи непременно да членувате в нея. Вижте структурата и запознайте се с начина им на сдружаване и направете собствена по район и интереси.
Не е лесно, но си заслужава.А що се отнася до "източниците", това не би трябвало да се изисква, не и поне в началото. По късно е просто зъдължително, но трябва да си имате доверие.
съгласен съм със теб изискванията са за утвърдена организация
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Здравейте приятели !
Благодаря ви за изказванията.
Много скъпо струва изработка и поддръжка на интернет страницата и затова я правим на части.
Моето мнение е, че не трябва да се роим на части, а да се обединяваме за да сме силни. Само така можем да направим промени в законодателството, защото именно те сега ни дърпат надолу. Само обединени можем да дадем лице на българския мед на световния пазар. Що се отнася до членството: ако сте с добри практики и се развивате, няма проблем, че не познавате никого и, че не произвеждате един тон мед. Ако някой желае членство да ми пише.
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Мнение от apis1964 »

Всеки кандидат трябва успешно да е преминал проверката за технологичните си знания и практични умения и поне да е започнал добив над 1 000 tn пчелен мед и други търговски количества пчелни продукти като восък, прашец, млечице, отрова.


1000 тона?Това означава 500 кошера х 20 кг
Съжалявам,че ще го кажа но това е сдружение на прекупвачите търговци и не е насочено към масовия дребен производител.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Не е така. Далеко сте от истината.
Обеснявам:
За членове се приемат пчелари, които имат над 40 кошера или в близките няколко години възнамеряват да ги имат.
Дружеството е забранено за търговци. Те нямат място в нашите редици. Те си имат достатъчно организации - да си членуват в тях.
vankata
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 9:32 am
Местоположение: гр.Перник

Мнение от vankata »

АИДЕ СТИГА С ТИЯ ТКЗСта БРЕ !!! нали беше зор да ги разтуриме!
Може и да ми е малко крайно мнението ама работата на там отива!
Спорът ражда истината, а нуждата изобретението.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Струва ми се, че този сайт го посещават и търговци.
vankata
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 9:32 am
Местоположение: гр.Перник

Мнение от vankata »

За търговците не знам ! Но на времето точно така са взели двете крави на дядо ми! Е сега имам два кошера - ако не ги хване птичия грип ще Ви ги харижа някак си! Пък мед мога да си купувам и от ЕВРОПЕЙСКИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ / ЧУХ ЧЕ БИЛ ПО-СЛАДЪК ОТ НАШИЯ/!
Спорът ражда истината, а нуждата изобретението.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”