Поредна кражба на кошери !!!!!!

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
adamant
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Ное 19, 2010 5:31 pm

Поредна кражба на кошери !!!!!!

Мнение от adamant »

Поредната кражба на кошери!!!!!!!
На 26 срещу 27 май са откраднати 6 кошера от землището на с.Стамболово, община Ихтиман. Кошерите са система ЛР с дълбоко дъно, 1 бр. на 3 корпуса , останалите на 2 корпуса, боядисани синьо и жълто.
На снимките се вижда и седмия кошер който крадците са изпуснали и не са успели да открадат.
От РПУ Ихтиман казаха, че това е четвъртия случай на кражба на кошери от района за последните два месеца.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Поредна кражба на кошери !!!!!!

Мнение от Veselin »

Поредната кражба!!!А никой не взима под внимание!!Пчеларството е оставено на самотек -макар че по мое мнение насърчаването на кражбите идват ТОЧНО ОТ ПРОГРАМИТЕ!Преди време бях писал колегите да заровят дъски със забити 7 см. пирони и надпис"влизането е на ваша отговорност"-знам че това не е решение,ама как иначе?И мен ме крадоха-сега нямам оплаквания...
bobara
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 9:48 am
Местоположение: Костенец

Re: Поредна кражба на кошери !!!!!!

Мнение от bobara »

В с Очуша (об Костенец)по изборите откраднаха5-6 бр,и тези дни пак6-7. :!: :!: :!:
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Поредна кражба на кошери !!!!!!

Мнение от светльо »

Veselin написа:А никой не взима под внимание!!Пчеларството е оставено на самотек -макар че по мое мнение насърчаването на кражбите идват ТОЧНО ОТ ПРОГРАМИТЕ!
а те па като го вземат, какво внимание мислиш, че е - баш от програмите едни младоци ги лепнаха на 4-тата им кражба на кошери, останали без пчели зимъска и като се запролети, они запретнали ръкави, че инак нема да им излезе сметката. Но това едно на ръка - хванаха ги по чиста случайност и какво мислиш се случи след това ....... административно наказание глоба 80лв., а за двамата пчелари, от които са крали (собственици са на различни пчелини) усмивка по радиото и обещание за по-светло бъдеще.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Поредна кражба на кошери !!!!!!

Мнение от volodq »

Veselin написа:Преди време бях писал колегите да заровят дъски със забити 7 см. пирони и надпис"влизането е на ваша отговорност"-знам че това не е решение,ама как иначе?И мен ме крадоха-сега нямам оплаквания...
Това е добра идея и ще се възползвам,че ми окрадоха къде какво желязо има по двора, барбар с вратата.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Поредна кражба на кошери !!!!!!

Мнение от drone »

Моята идея е още по-добра от дъските с пироните. Я си представете ,да вземе някой пчелар да върже 1-2 бойни гранати за дъната на кошери и с тел завързана за забити опори в земята- шплентовете на запалките на тия същите гранати. Нека айдуците да заповядат и да вдигат кошери по избор - при късмет ще си тръгнат с минимум два ампутирани крака . :mrgreen: Нали частната собственост беше неприкосновена и посегателствата върху нея се наказваха .Нещо да виждате наказани някъде? В природата вакуум няма и когато няма законово правораздаване, има лично такова, няма как да се наруши природен закон.
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: Поредна кражба на кошери !!!!!!

Мнение от kolobus »

:D
Това ми прилича на Руска ролетка.Дано тези ,които пипат или се канят да пипат четат тези мнения.Ще стане нещо в скоро време.Няма да е дълго чакането.Дотук само плач от страна на потърпевши колеги.Да знаете много образоваме крадците.Те и сапьори ще станат заради нас. :D
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: Поредна кражба на кошери !!!!!!

Мнение от славов »

ето защо съм против всякакви програми и субсидии,единствено трябва да има строг контрол върху третирането на цъфтяща растителнаст от пишман фермери
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Поредна кражба на кошери !!!!!!

Мнение от ivan5555 »

в добричко хванаха крадец на 4 кошера благодарение на камера.и забележете крадеца е собственик на 200 кошера :shock: :shock: :shock:
niki1313
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Яну 05, 2013 12:31 pm

Re: Поредна кражба на кошери !!!!!!

Мнение от niki1313 »

Снимка, трите имена, къде живее и къде пчеларства. Това трябва да се разпространи по всички медии.

Вестник "Пчели" ще се намесят ли?
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Поредна кражба на кошери !!!!!!

Мнение от drone »

niki1313 написа:Снимка, трите имена, къде живее и къде пчеларства. Това трябва да се разпространи по всички медии.

Вестник "Пчели" ще се намесят ли?
Ако няма юридически пречки, може и да пусне инициалите на айдука. Ама най-добре е снимката, понеже камерата най-вероятно е частна и снимката също. Пък нека оня се пъне после да го съди за набеждаване ,да видим как ще стане.
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: Поредна кражба на кошери !!!!!!

Мнение от Bojidar_qmbol »

ivan5555 написа:в добричко хванаха крадец на 4 кошера благодарение на камера.и забележете крадеца е собственик на 200 кошера :shock: :shock: :shock:
без прокурорско разпореждане записите не въжат в съда хахаха,сега ще го пуснат и ще краде още кошери вместо да го бребият и осакатят :lol:
koevmilko
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 3:28 pm

Re: Поредна кражба на кошери !!!!!!

Мнение от koevmilko »

крадец на пчели, записан от охранитела камера
http://www.youtube.com/watch?v=jGqd0pTcxmI
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Поредна кражба на кошери !!!!!!

Мнение от Gojyto »

Потърпевшия какво чака ???Да му ходи на гости на пчелар номер едно :lol: :lol: :lol:
ianev
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 10:58 am

Re: Поредна кражба на кошери !!!!!!

Мнение от ianev »

Може да си търси по голяма сопа че като почне да не спира :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”