И пчеларите с намерение за протести

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
tsc
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 6:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от tsc »

Gojyto написа:.... И пак ти казвам като си вземеш кошери да гледаш тогава давай мнения.Сега ходи си прави електричарските истории.
Аз си ги оправям, но като гледам начина ти на мислене проблема май не е в мен. Не виждам някъде да участваш в обсъждания, да даваш идеи или предложение по новия закон. Май ти разчиташ някой "да те оправи".
http://www.tscommunication.com - GSM устройства за охрана и управление на отдалечени обекти.
http://www.tscommunication.com/index.ph ... cts&view=5 - Комплексна система за охрана на пчелини - BeeG 13
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Gojyto »

Какъв ми е начина на мислене...грешен ???Не видях отговори на въпросите ми ?????Ако искаш да говорим и в цифри ???
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Bojidar_qmbol »

Вие си мислите че ще има нов закон който ще помага на нас ли.....???? :lol: :lol: :lol:Имам познати в Полша,Германия,словакия...Пример за Германия,държавата дава безвъзмездно на пчеларите по 270евро на година.на КОШЕР!!!Да това е истина.Пчеларството в Германия се подпомага от 4 нива.Държавно,Областно,обшинско и европейско с програми.Какво да говорим повече за тая тапа татко вина наша!!!Взех да се замислям дали да не тваря пчелите и към д :roll: жарманито?300 кошера по 270 евра,еееийй изкарахме мешаната скара.като извадите и меда ше има и за винце. . :mrgreen:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Gojyto »

Аз съм сигурен ,че меда им на едро е 2 евра.Не даже съм сигурен ,че е 1.90 евра......Нали някои тука беше коментирал ,че това била цената в ЕУ за меда,колкото нашите търговци дават.Затова като му казах на единия шваб ,че тук е 2 евра и той ми се изсмя.
TSC ще кажеш ли нещо по този въпрос? Предварително ти казвам,че разходите им са горе долу колкото нашите(горива ,препарати,дървен материял).
tsc
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 6:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от tsc »

Gojyto написа:Аз съм сигурен ,че меда им на едро е 2 евра.Не даже съм сигурен ,че е 1.90 евра......Нали някои тука беше коментирал ,че това била цената в ЕУ за меда,колкото нашите търговци дават.Затова като му казах на единия шваб ,че тук е 2 евра и той ми се изсмя.
TSC ще кажеш ли нещо по този въпрос? Предварително ти казвам,че разходите им са горе долу колкото нашите(горива ,препарати,дървен материял).
Цените на меда не ме вълнуват, освен като консуматор. Нито произвеждам, нито преработвам нито продавам мед. Цената на меда нагоре с административни мерки никога няма да бутнете. Два са начините да си повишите печалбите - държавата да субсидира (пряко или непряко) цената на килограм качествен мед или вие да си рационализирате така работата, че с по-малко разходи да добивате повече и по-качествен мед. А това предполага нови методи, нова техника, нови селекции и нова организация на труда. И ново, пазарно мислене. Защото идеи от рода на "давайте ни по равно", "махнете ни данъците и осигуровките", "плащайте ни субсидия на кошер, ама не гледайте какво дава той и има ли читави пчели вътре" и други подобни са отживелица от преди 25г и силно намирисват на "цоциализъм".
http://www.tscommunication.com - GSM устройства за охрана и управление на отдалечени обекти.
http://www.tscommunication.com/index.ph ... cts&view=5 - Комплексна система за охрана на пчелини - BeeG 13
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Gojyto »

ХАХАХА Ти много зе да ги разбираш технологиите.Така да ти обясня подробно.Труда на пчелите не може да се премахне нито да се намали.Не са измислили още компютри,които да работят вместо пчеларя.Даже никой не си смята труда в разходите.Второ разходите са главно горива препарати и захар отчасти.За горивата плащаме СЪЩИТЕ цени както в цяла ЕУ.За захарта плащаме ПО-СКЪПО от ЕУ.За препаратите картинката е подобна.А ти случайно да си чувал за опрашване на кошер??? Въобще тези неща дето ти ги написах знаеше ли ги досега?Ако не вярваш в някое от тях мога и в цифри да говоря.
tsc
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 6:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от tsc »

Gojyto написа:ХАХАХА Ти много зе да ги разбираш технологиите.Така да ти обясня подробно.Труда на пчелите не може да се премахне нито да се намали.Не са измислили още компютри,които да работят вместо пчеларя.Даже никой не си смята труда в разходите.Второ разходите са главно горива препарати и захар отчасти.За горивата плащаме СЪЩИТЕ цени както в цяла ЕУ.За захарта плащаме ПО-СКЪПО от ЕУ.За препаратите картинката е подобна.А ти случайно да си чувал за опрашване на кошер??? Въобще тези неща дето ти ги написах знаеше ли ги досега?Ако не вярваш в някое от тях мога и в цифри да говоря.
Странно самочувствие имаш. Какво те кара да мислиш, че събеседниците ти тук са по-малко образовани, информирани и интелигентни от теб? Бъди сигурен, че за пчеларския бизнес зная много повече отколкото ти за електрониката и икономиката. Цифрите не ме вълнуват, казах го вече. С тях може да прави всякаква еквилибристика. Важни са принципите! А най-важния е, че няма как в една страна с отворена пазарна икономика да избегнеш именно ролята на пазара. Той ти определя цените. И за да си увеличиш печалбата, трябва да си минимизираш разходите - както за материали, така и за труд.
http://www.tscommunication.com - GSM устройства за охрана и управление на отдалечени обекти.
http://www.tscommunication.com/index.ph ... cts&view=5 - Комплексна система за охрана на пчелини - BeeG 13
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Scutellator »

Според мен ако има механизми да се коригира цената на меда никой няма и да се сети за тия субсидии.

Много ясно че има. Пък ако се оставят нещата на пазарната икономика ( каквато в бг умишлено и съвсем изкуствено е направено че да няма такава) нещата ще си дойдат на мястото и без нищо да се бара. Ей толкова малко трябва.
Хората са ви изпразнили банковата сметка, пък вие че някой ви е изял някаква си смешна баничка се карате. И аз не мога са се начудя на българина, ама така е като всички са с промити мозъци и се внушава на тълпата как да разсъждава. Например, колко от вас смятат че неоникотиноидите убиват/вредят на пчелите?


Опрашването за кошер.... се дава не защото пчелите са опрашители ( опрашват по принцип), а защото без да си платиш няма да получиш опрашване (което си е извършване на вид услуга). Нужда, не прищявка. Когато накарате фермера да се нуждае от вас, той сам ще ви търси, а не да се опитва какво в момента да ви изтрови пчелите. А вие искате тези хора да плащат на вас, че пчелите ви ходят по тяхния слънчоглед? От тяхна гледна точка ВИЕ рябва на тях да им плащате :D
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от genata_fi »

При тази малка площ на стараната ни и при тази пренаселеност от кошери, къде регистрирани, къде не - няма кой да плати за опрашване, защото арендаторите знаят много добре, че винаги има някакви пчели, които опрашват насажденията им. А и повечето арендатори са алчни и не им пука за пчелите. Аз познавам един човек с ябълкови насаждения, на който пчелар му кара 2-3 кошера и толокоз, даже и мед му дава.
Но все пак за протестите, трябва да продължат, защото пчеларите вече сме фактор и височайшите вече колкото и да не искат, ще трябва да се съобразяват поне малко с нас, когато трябва да вземат някакво важно решение. Същото е и с основните протести, които все още продължават.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Gojyto »

Цифрите не ме вълнуват, казах го вече. С тях може да прави всякаква еквилибристика. Важни са принципите! А най-важния е, че няма как в една страна с отворена пазарна икономика да избегнеш именно ролята на пазара. Той ти определя цените.
xaxaxaxaaxxaxaxaxax Човек ти направо ме застреля бе.Цифрите са най-важни.Тва е икономика.Като те гледам какво ли разбираш и от икономика.И каква е тази отворена пазарна икономика в БГ.Ти сънуваш ли?Да те питам ти излизал ли си от БГ? Никъде до тук не съм казал че съм много образован.Давам ти прост цифри и ти мълчиш.......
И като не те интересуват цифрите хайде направи ми една от твоите системки за опазване на кошери без пари.Нали не те интересуват цифрите. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Зарко »

Scutellator написа:Според мен ако има механизми да се коригира цената на меда никой няма и да се сети за тия субсидии.

Много ясно че има. Пък ако се оставят нещата на пазарната икономика ( каквато в бг умишлено и съвсем изкуствено е направено че да няма такава) нещата ще си дойдат на мястото и без нищо да се бара. Ей толкова малко трябва.
Хората са ви изпразнили банковата сметка, пък вие че някой ви е изял някаква си смешна баничка се карате. И аз не мога са се начудя на българина, ама така е като всички са с промити мозъци и се внушава на тълпата как да разсъждава. Например, колко от вас смятат че неоникотиноидите убиват/вредят на пчелите?


Опрашването за кошер.... се дава не защото пчелите са опрашители ( опрашват по принцип), а защото без да си платиш няма да получиш опрашване (което си е извършване на вид услуга). Нужда, не прищявка. Когато накарате фермера да се нуждае от вас, той сам ще ви търси, а не да се опитва какво в момента да ви изтрови пчелите. А вие искате тези хора да плащат на вас, че пчелите ви ходят по тяхния слънчоглед? От тяхна гледна точка ВИЕ рябва на тях да им плащате :D
Въпроса ми бе ако някой иска да направи корекция на цената, то начини има. Но за опрашването не си прав. Както и genata_fi каза сме много малка площ и пчели за опрашване колкото искаш. Ако арендатора в дадено село ей така реши да плати за опрашване на кой колко ще плати? Това може са стане на държавно ниво ама направо не ми се мисли кой и как изобщо ще си помисли да го прави.
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Bojidar_qmbol »

TSC и Gojyto Моля ви приятели,не спорете,може да се каже че ви познавам и 2та и мисля че сте светни хорица,и затова не спорете и не се дразнете ами си стиснете ръцете,всеки има различни виждания по въпросите в живота.
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Цеко »

Scutellator написа: От тяхна гледна точка ВИЕ рябва на тях да им плащате :D
Мой приятел арендатор ме насочи да си поставя кошерите до неговия слънчоглед (наистина много удобно беше мястото, а и за охрана не съм имал грижа), но после наляво и надясно разправяше как съм извадил много мед благодарение на неговия слънчоглед и едва ли не съм му длъжен за това че си е направил труда да го посади :roll:
tsc
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 6:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от tsc »

Bojidar_qmbol написа:TSC и Gojyto Моля ви приятели,не спорете,може да се каже че ви познавам и 2та и мисля че сте светни хорица,и затова не спорете и не се дразнете ами си стиснете ръцете,всеки има различни виждания по въпросите в живота.
Нали това е идеята на форумите, всеки да изложи своите виждания и позиции и ако можем някъде да ги срещнем в името на общия интерес?
Вярно е, че трудно се работи на границата на две професии, но позицията на орача с дървеното рало "Той че ми каже на мене как се оре!" никога не би допуснала ковача да му направи железен плуг. Така ли е или не?
http://www.tscommunication.com - GSM устройства за охрана и управление на отдалечени обекти.
http://www.tscommunication.com/index.ph ... cts&view=5 - Комплексна система за охрана на пчелини - BeeG 13
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: И пчеларите с намерение за протести

Мнение от Scutellator »

Цеко написа:
Scutellator написа: От тяхна гледна точка ВИЕ рябва на тях да им плащате :D
Мой приятел арендатор ме насочи да си поставя кошерите до неговия слънчоглед (наистина много удобно беше мястото, а и за охрана не съм имал грижа), но после наляво и надясно разправяше как съм извадил много мед благодарение на неговия слънчоглед и едва ли не съм му длъжен за това че си е направил труда да го посади :roll:

Не само трябва да му платиш че си извадил мед от неговия слънчоглед ( Хитър Петър си стоплил комата върху парата ...), но и субсидия трябва да му се отпусне затова че растенията му произвеждат кислород ( БЕЗ КИСЛОРОД, ЖИВОТЪТ НА ЗЕМЯТА ТАКЪВ КАКЪВТО ГО ПОЗНАВАМЕ ЩЕ ЗАГИНЕ), така както на нас ще ни бъде отпусната субсидия за това че пчелите са опрашители.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”