НАЦИОНАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ - НППО

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: НАЦИОНАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ

Мнение от Dinko »

Миналата година как дадоха по 12 лв ?
Таз година не можело ?
За коза и овца може .Горе в Брюксел работата е сгрешена.
Доста пенсионери се регистрираха , писаха по тройно повече кошери,
плащаха по 20 лв здравни и останаха излъгани.
Вече се отказаха.
Днес чета във вестник "Пчели" ще правим дружества с нестопанска цел,
в пазарна икономика ?
Колкото до маркирането на рамките ,
ще затънем в бумащина :D
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: НАЦИОНАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ

Мнение от dimitarbonev »

Можеше да има, но Ганчо не благоволи да пусне искане, а трябвало да са две. Е ми и това също е причина за да се спре деминимиса много надписаха двойно и тройно, то пустата човешка лакомия граници няма. Той писал 60, а има 20 та толкова ще забогатее с откраднатите пари.
Няма да затънем в бумащина. Ако всичко се направи както трябва, бумащината ще стане излишна и няма да може да се надписват кошери за да се открадне някоя стотинка от държавата. Е естествено крадците и измамниците ще ревнат, но нали това е целта.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
зуница
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: НАЦИОНАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ

Мнение от зуница »

Колега,Бонев,
А регистрацията е задължителна и нарушаването на закона също е наказуемо.
Отговора е в предното изречение.
я ми кажи колко са осъдените фермери дето за последните 10 години са избили 100 000 семейства
Едното (регистрацията) е нарушение и е наказуемо, другото (отравянията) е нарушение и пример за наказани няма.
безплатни лекарства пък и искат да се наричат и пчелари
Безплатните лекарства и задължителните ветеринарни прегледи са обща полза.Ако накой "бизнес програмист" без елементарна грамотност и мания за велик пчелар с едногодишен стаж блъвне зараза из цял район с пчелите си тогава ще разберете за какво става дума.Колко хорица дочули ,че от пчели се става богаташ мъкнат кошери с неизвестно съдържание навсякъде.Как ще накарате някой виладжия с 2-3 кошера (биологично оръжие) да ги регистрира? Регистрацията трябва да е лесна безплатна и приятна ,за да го има ветеринарния контрол над цялата популация отглеждани пчели.Сегашния режим в закона не работи.
дето гледат по няколко семейства за собствено удоволствие
И едно болно семейство да отглеждат заплахата за всички в околността е реална.
Истинските пчелари в България са много малко
Ето за това в закона за пчеларството е необходимо да има дефиниция на "пчелар".Иначе всеки се има за най-великия капацитет и има най-големите мераци.
Ако се погледне на зад във времето срива започва с началото на програмите
Тая истина е продукт на работата на администрацията и "организацийките" на господата.
А "камъчето" е подхода към решаването на проблемите в пчеларсвото (какво е това "пчеларство"?Дефиниция в закона?)До момента подхода е да "напълним гушите на нашите хора".Утре може и потоп да е. Резултата от този подход го описваш сам.
Колега,tsc,
Държавата ще знае къде са ти пчелините, но ти ще попаднеш в системата за автоматично известяване и винаги ще получаваш навреме информация кога ще се пръска в твоя регион.
За държавата не са ценни моите евентуални загуби , а загубата на пчели като природна ценност и част от екологичното равновесие.Та по тая причина пазенето на популацията пчели не е мое удоволствие, а задължение на държавата , включително и финансирането на каквато и да било система.Прехвърлянето на отговорности на държавата върху гражданите води до липсата на отговорност.В тая връзка криминализирането на масовите отравяния ,не е пожелано още от пчеларските организации.Ако те ухапе куче и го убиеш - затвор.Убил си живо същество.Изтребил си пчелите в цяла област - нищо.Те не са живи същества.А екологичните последици от двете са несравними.
Затова пиша за "камъчето".Режимът в пчеларството трябва да е поощрителен , създаване на условия за дейноста със средства на държавата, а не ограничителен, глоби, данъци, такси.Плодовете от сегашния режим са на лице.А иначе боричканията на "вождовете" с черпак около казана на "субсидийките" са безинтересни за мнозинството неизкушени от "вождизма".
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: НАЦИОНАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ

Мнение от светльо »

Колко стъпала можем да прескочим наведнъж - едно, две, десет ... колко?
За какъв ветеринарен контрол говорите тука, като на ветеринарите им е през шалтера за пчеларството, пък и да не е, те така или инак са неграмотни относно заболяванията по пчелите - контрол искате, ветеринарен, ала към днешна дата няма кой да го осъществи и за това не е виновен нито някакъв закон, нито липсата на пари.

А за чипосването на кошери - вие сериозно ли .... о.О ...... наистина ли вярвате, че това изобщо ще промени нещо към добро за нас, обикновенните пчелари, независимо дали със 20 или 200 кошера. Щели земеделците да ме уведомяват - добре, че проблема е в това, дали съм уведомен или не, или пък, че на земеделеца му представлява огромна трудност, времезаетост и пари, да ме уведоми, че щял да пръска. Нищо повече от още един таралеж в гащите ще бъде това евентуално чипосване, а файдата за пчеларите от него, апсулютно никаква.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
tsc
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 6:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: НАЦИОНАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ

Мнение от tsc »

светльо написа:Колко стъпала можем да прескочим наведнъж - едно, две, десет ... колко?
За какъв ветеринарен контрол говорите тука, като на ветеринарите им е през шалтера за пчеларството, пък и да не е, те така или инак са неграмотни относно заболяванията по пчелите - контрол искате, ветеринарен, ала към днешна дата няма кой да го осъществи и за това не е виновен нито някакъв закон, нито липсата на пари.

А за чипосването на кошери - вие сериозно ли .... о.О ...... наистина ли вярвате, че това изобщо ще промени нещо към добро за нас, обикновенните пчелари, независимо дали със 20 или 200 кошера. Щели земеделците да ме уведомяват - добре, че проблема е в това, дали съм уведомен или не, или пък, че на земеделеца му представлява огромна трудност, времезаетост и пари, да ме уведоми, че щял да пръска. Нищо повече от още един таралеж в гащите ще бъде това евентуално чипосване, а файдата за пчеларите от него, псулютно никаква.
А ти какво предлагаш да се направи? Кое да бъде първото прескочено стъпало и как?
http://www.tscommunication.com - GSM устройства за охрана и управление на отдалечени обекти.
http://www.tscommunication.com/index.ph ... cts&view=5 - Комплексна система за охрана на пчелини - BeeG 13
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: НАЦИОНАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ

Мнение от dimitarbonev »

Много ми е интересно след като сте толкова открехнати защо не отидете и да се преборите за това, което искате, ако въобще знаете какво искате. В друга тема бях писал какво искате да се промени в закона, ни дума ни вопъл. Сега, когато нещата тръгнаха в кривата посока всички гракнахте. Добре щеше да е вместо да си чешете пръстите на клавиатурата, да отидете пред МЗХ и да изразите мнение, да устоявате исканията си, но най-напред трябва да уточните какво точно искате. На мен ми омръзна един път да искате да се узаконят чиповете и да се намериначин да се сппазват законите, после да се въртите на 180 градуса. А ако може и някой да ни плати за да си регистрираме кошерите . Още един въпрос, хайде дефинирайте ми понятието пчелар. Има хора, които и без да са преминали каквото и да е обучение знаят повече от всички нас взети заедни и тези хора си гледат пчелите за удоволствие, има и такива, които и магистърска степен да им дадат пак ще са пълни профани ище сеят зарази.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: НАЦИОНАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ

Мнение от светльо »

Такива хора, които просто от кеф взели та научили за пчелите повече от всите нас взети заедно, аз поне не познавам, а и имам достатъчно основания да смятам, че и да има ще е някой много, много рядък случай.

Относно какво искам аз лично - не един път съм го казвал, старите муцуни да се разкарат, докато те са там, нищо няма да направите, първо те да се махнат, после можем да говорим кой, какви промени иска, защото към днешна дата, такива разговори са напълно, ама напълно, тотално безпредметни, безплодни и безсмислени, всички подобни теми няма да доведат до нищо, поради простата и очеизвадна причина, че с тези господа работа не можем да свършим, те каквото и да приемат, каквото и да направят, дори да е замислено добре, те нарочно ще го сбъркат.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: НАЦИОНАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ

Мнение от dimitarbonev »

Съгласен съм, но те сами няма да се разкарат. Вие сте тези, които могат да го направят.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: НАЦИОНАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ

Мнение от Bojidar_qmbol »

Хубаво ще ги разкараме,ама кой да сложим???? :( Трябва да има в всяка община поне по 3-4 кадърни,отговорни,морални,..пчелари който да са на чело на местното пчеларство,и лошото е че не се виждат толкова хора.Интерисчии колкото щеш,ама ХОРА няма....
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: НАЦИОНАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ

Мнение от Dinko »

До работната група от 25 души специалисти и чиновници от различни ведомства и организации,
като МЗХ, МВР, БАБХ, Национално сдружение на общините, сред които и
12 души пчелари от националните пчеларски организации.

Предложение :
Да се забрани със закон пръскането на рапицата в цъфтежа.
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: НАЦИОНАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ

Мнение от kolobus »

Има ли уточнена дата за поредно съвещание на тази работна група?Всъщност къде става това събитие?Как да дам предложение за промяна или някаква поправка,като дори не знам дали ще бъде чуто?Не смятате ли,че тук само бършем клавиатурата от прах?Дори и да имам идеи за промяна не бих ги изложил тук.Ако искам да поднеса идеите си, то ще е в писмен вид и винаги към председателя на тази комисия/група/.Това не е да сте на Къра колеги.Протестите само пропиляват ценно време.А и претенциите ви са на възпитани и интелигентни хора.Или се лъжа?
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: НАЦИОНАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ

Мнение от dimitarbonev »

Няма уточнена нова дата и вероятно няма и да има. Господата "лидери" решиха почти всички проблеми на пеларството. Според тях единственото, което не е наред в закона е чл.5 или кой ще представлява пчеларите пред МЗХ. От тук нататък коментарите оставям на вас. Някога в неубозримото бъдеще може и да се помисли за други промени. Колкото до предложенията, в една друга тема бях пуснал съобщение, че чакам предложения, още когато ме уведомиха, че ще участвам в тази т.н. работна група. Доста хора ми писаха със своите виждания и предложения. Всички бяха взети под внимание. Колкото до председателя на работната група, така и не успях да се запозная с него.
Пръскането по време на цъфтеж и сега е забранено, но никой не го спазва.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: НАЦИОНАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ

Мнение от Dinko »

Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: НАЦИОНАЛНА ПРЕДСТАВИТЕЛНА ПЧЕЛАРСКА ОРГАНИЗАЦИЯ

Мнение от Dinko »

Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”