До Министъра наземеделието и горите

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Моето мнение е, че най-напред трябва да уточним какво точно искаме. И според мен нашите искания трябва освен всичко друго и да са реалистични. За това предлагам в следващите няколко дни всеки да изложи виждането си по въпроса и понеже предложението излиза от мен си позволявам да направя и първите стъпки.
1.В изпълнение на регламент 852/2004 при изготвянето на НАРЕДБАТА ЗА СПЕЦИФИЧНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ ПРИ ПЪРВИЧНО ПРОИЗВОДСТВО И ДИРЕКТНИ ДОСТАВКИ НА МАЛКИ КОЛИЧЕСТВА СУРОВИНИ И ХРАНИ ОТ ЖИВОТИНСКИ ПРОИЗХОД
В частта за директната доставка от производителя на малки количества първични продукти до крайния потребител или до местни обекти за търговия на дребно, директно снабдяващи крайния потребител;
да отпаднат тълкованията за малки количества (2т) както и определението за търговски обекти за търговия на дребно, което изключва магазините на дребно.
2. В разработването на 3 годишната национална програма в сектор "ПЧЕЛАРСТВО" да се предвидят мерки за :
а) Всички пчелари да получават ежегодна субсидия за опрашване на селскостопанските култури на всяко регистрирано пчелно семейство (основно, а не отводки)при спазване на следните изисквания:
- регистриран пчелар - земеделски производител;
- здравни проверки от ветеринарен лекар на района - минимум две и потвърден здравен статус;
- разположение на пчелина - тези, които са в близост до цъфтяща растителност на полски култури да получават с коефициент 1 субсидия, а тези в горските масиви - коефициент 0,8.
б) субсидиране дейността на акредитираните лаборатории, извършващи анализ на пчелния мед и други пчелни продукти, с цел да се понижи стойността на пробата за пчеларите и по този начин да се гарантира достъпност на услугата.
в) Подпомагане дейността на лицензираните стопанства за производство на пчелни майки.( субсидия за реализирана качествена пчелна майка равна на 1/2 от стойността и).
...

3.Промяна на чл. 5 ал. 4 от закона на пчеларството както следва
Националният браншови пчеларски съюз обединява и представлява пчеларите, производители на пчеларски инвентар и лекарствени средства, научни работници и други лица, свързани с пчеларството, и има за цел да подпомага и защитава общите и индивидуалните интереси на своите членове и да съдейства на държавните органи при провеждане на политиката в областта на пчеларството.
( да отпадне текста „преработвателите и търговците на пчелни продукти“)
Имаше и още неща, но ... като се сетя ще ги допълня.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

dimitarbonev написа:Моето мнение е, че най-напред трябва да уточним какво точно искаме. И според мен нашите искания трябва освен всичко друго и да са реалистични. За това предлагам в следващите няколко дни всеки да изложи виждането си по въпроса и понеже предложението излиза от мен си позволявам да направя и първите стъпки.

Ако имаш време направо го оформи като писмо и го пусни. Виждам, че си на "ти" с наредбите и законите. И предлагаш съвсем конкретни неща. Аз имам няколко стотин страници за още три изпита и не мога и да си помисля за нещо странично в близките 20 дни. А не трябва да губим време.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

ттитто написа:
dimitarbonev написа:Моето мнение е, че най-напред трябва да уточним какво точно искаме. И според мен нашите искания трябва освен всичко друго и да са реалистични. За това предлагам в следващите няколко дни всеки да изложи виждането си по въпроса и понеже предложението излиза от мен си позволявам да направя и първите стъпки.

Ако имаш време направо го оформи като писмо и го пусни. Виждам, че си на "ти" с наредбите и законите. И предлагаш съвсем конкретни неща. Аз имам няколко стотин страници за още три изпита и не мога и да си помисля за нещо странично в близките 20 дни. А не трябва да губим време.
Точно така оформи го ние само ще го одобрим
ако някой има нещо впредвид по различно ще изкоментира
ще се добави и готово можеш да го напишеш и да го пуснеш в тема анкета ще го прогласуваме (одобрим) и готово
дори и дане го направиш с допитване до всички пускай го както искаш
на прав път си с исканията :)
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Това да се напише текста на такъв документ е най- малкия проблем .
Дайте идеи за това кокво ще правим с него. До кого ще го адресираме. Ако е до Министъра текста че има един вид, ако е до Парламента друг, до Президента трети и т.н. Дайте идея по какъв начин ще го подкрепим. Нямаме организация зад гърба си, а ако излезне от името на двама трима души не само че никой няма да ни обърне внимание, даже напротив ще ни се изсмеят. Затова най-важния и труден въпрос е как да получим достатъчна подкрепа, че да ни вземат на сериозно. Другото е само празни приказки.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

dimitarbonev написа:Това да се напише текста на такъв документ е най- малкия проблем .
Дайте идеи за това кокво ще правим с него. До кого ще го адресираме. Ако е до Министъра текста че има един вид, ако е до Парламента друг, до Президента трети и т.н. Дайте идея по какъв начин ще го подкрепим. Нямаме организация зад гърба си, а ако излезне от името на двама трима души не само че никой няма да ни обърне внимание, даже напротив ще ни се изсмеят. Затова най-важния и труден въпрос е как да получим достатъчна подкрепа, че да ни вземат на сериозно. Другото е само празни приказки.
Нали за това ще събираме подписи. Мисля, че подписите ще са много повече от два три.
А защо писмото да не е до всичките институции и до медиите включително?! Мисля, че е крайно време всички да разберат за какво става дума. Както и хората да бъдат информирани! Според мен обръщението в началото на писмото дали ще е "Уважаеми г-н Президент" или "Уважаеми г-н Премиер" не изисква никакви промени в нашите справедливи искания.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Съгласен съм с теб, че най-добрият вариант е документа да е подкрепен с подписи. Само че не съм наясно кой ще ги събира. Казвам това, защото имам опит в събирането на подписи.Честно казано ми изглежда като невъзможна мисия.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

dimitarbonev написа:Съгласен съм с теб, че най-добрият вариант е документа да е подкрепен с подписи. Само че не съм наясно кой ще ги събира. Казвам това, защото имам опит в събирането на подписи.Честно казано ми изглежда като невъзможна мисия.
Скоро в Плевен ще има събиране , ако този документ бъде готов до тогава може да се представи на форума . Там ще има достатъчно пчелари които се вълнуват от тези въпроси . И това ще е мястото от което ще получим достатъчно гласност . Но все пак това е лично мое мнение .
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Всеки от нас ще си го изтегли и ще събере максимален брой имена и подписи от пчелари. После ще изберете едно лице, което да ги обобщи и да ги внесе официално /където решите/. Аз също ще съдействам с подписите. Мисля, че всеки който организира или се яви на пчеларско събрание ще може да събере подписи от всички присъстващи. Въпросът е как да се обхванат повече пчелари. Отговорът е предполагам, като се използват пчеларските организации по места, защото при тях не членуват търговци /търговци членуват само в браншовата в София/. Организациите може да са почти разпаднати, но поне могат да съберат предреволюционно своите ветерани или да ги привикат да се подпишат.
Ако имате нужда от подкрепа на организация мога да Ви помогна с някоя в Русе. Имам познати в Областния пчеларски съюз и Българската браншова пчеларска експортна асоциация. Има и още една организация, която предполагам, че няма да откаже да събере своите членове и да се подпишат.
Това е истината ако искате да направите нещо. За да Ви обърнат внимание трябва да представяте искането на по-голямата част от пчеларите в България. Само така ще се стеснат. Иначе ще ви тълкуват, като групичка недоволни пчеларчета, от които нищо не зависи.
Желая успех на начинанието !
Последно промяна от DAN на Пет Фев 02, 2007 11:53 am, променено общо 1 път.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

В началото на седмицата в Брюксел се състоя протест на около 50тина българи срещу закона за здравните осигуровки. Това стана причина новината да бъде отразена като водеща в БТВ новините, както и от всички медии. Освен това един от отговорните политици покани организаторите да обсъдят исканията и ги увери в сътрудничество.
Аз си мисля, че ние можем да съберем много повече подписи от 50. Всеки пчелар познава около себе си поне няколко. Освен това не е казано, че може да сме само пчелари. Ами клиентите също са заинтересовани да ядат качествен мед. Мисля, че всеки клиент би подкрепил пчеларя, който му продава качествен мед.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

DAN написа:Всеки от нас ще си го изтегли и ще събере максимален брой имена и подписи от пчелари. .......

За да Ви обърнат внимание трябва да представяте искането на по-голямата част от пчеларите в България. Само ще се стеснат. Иначе ще ви тълкуват, като групичка недоволни пчеларчета, от които нищо не зависи.
Желая успех на начинанието !
Съгласен съм !
И хубаво е след като се съберат списъците с подписите да се сканират и качат в нета(могат и тук да се качат) така могат да се съберат от всички краища на България , ще се виждат отвсякъде всичко ще е прозрачно и няма да има ''партизани'' а само пчелари .
тук във форума сме над 400 човека регистрирани предполагам че има и други които влизат като гости една малка част от нас ако събере подписи или само своя подпис да даде пак е много все ще има някаква тежест .
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Аз имам възможност да ги сканирам и да ги разпратя до където трябва, ако някой няма нищо напротив. Но си мисля, че има хора които не биха искали да им се виждат имената постоянно от всички. Така че мисля, че идеята не е много добра. Ако ще имаме електронно копие, то трябва да е само за нас си, а не за публикуване!
aivibi
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 10:32 pm
Местоположение: MONTANA

Мнение от aivibi »

аз съм за подгответе го за Плевен и съм сигорен че ще се съберат много повече подписи от тези тук
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

ттитто написа:Аз имам възможност да ги сканирам и да ги разпратя до където трябва, ако някой няма нищо напротив. Но си мисля, че има хора които не биха искали да им се виждат имената постоянно от всички. Така че мисля, че идеята не е много добра. Ако ще имаме електронно копие, то трябва да е само за нас си, а не за публикуване!
ок
има логика :idea:
е може да се напише района и броя на подписите и да се знае откъде идват подписите да покажем че не сме малка групичка от хора .
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Радвам се че нещата имат такова развитие и ви подкрепям изцяло...както е видно Бонев ще подготви Документа...който след одобрение от нас с всички подписи да бъде изпратен на всички: Президент, Премиер, министри, Областни управители, Браншови организации ...като си запазим правата над тези документи / предполагам че ще се опитат да си ги при своят / ....Предлагам да създадем регистър на хората по градове, които ще събират подписи.....и да действаме с подписите ....останалата връзка предлагам да подържаме по телефони ...Бонев ако всички са съгласни ...да координира дейността...може да има и няколко помощника.....всичко това да бъде на доброволни начала...и дано бог е с нас / защото пчелите са ! /
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Vikari написа:както е видно Бонев ще подготви Документа...който след одобрение от нас с всички подписи да бъде изпратен на всички: Президент, Премиер, министри, Областни управители, Браншови организации ...като си запазим правата над тези документи / предполагам че ще се опитат да си ги при своят / ....Предлагам да създадем регистър на хората по градове, които ще събират подписи.....и да действаме с подписите ..../
Бонев още не е потвърдил дали ще се ангажира с този отговорен момент. Дано да го направи. Според мен той е човекът, защото познава нормативните документи. Дано да се съгласи!
Какво означава да си запазим правата върху подписите? Аз предлагам, да ги сканираме листите с подписите и да пратим копия на всичките получатели. тези подписи няма да ги публикуваме във форума, те ще си тежат там където трябва! Аз разполагам със скенер и принтер и мога да поема обработката и изпращането им до където трябва.
А регистър защо ни трябва?! Всеки който може да вземе и един подпис, да го направи и да го изпрати! Защо трябва да държим сметка за това?!
А между другото на всеки лист с подписи трябва да пише отгоре в подкрепа на какво е. Защото иначе е невалиден.
И за телефоните не съм много съгласен. Първо че не може всички да обменим информация по телефон. Второ, че не всеки ще иска да си каже телефона пред такъв голям форум. Определено ще има хора, които не са съгласни с това, което захващаме. За личен обмен на данни има лично съобщение, email, Скайп, ICQ и там каквото всеки използва. Нека да държим нещата максимално прости!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”