До Министъра наземеделието и горите

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от dimitarbonev »

Не, не тука много бъркате. Аз не съм подходящ да бъда това, което искате. Знам много добре какви са ми силите и възможностите и знам, че няма да се справя. Тука трябва много силна и авторитетна личност. Човек, който има и връзките и контактите и да си е надвил над мастрафа и на-вече да има желанието да работи в ползу роду. Аз не покривам тези критерии.Мога само да помагам. Още повече, че една организация се управлява не еднолично, както е при досега съществуващите организации, а от екип. Ако този екип е подбран подходящо и в него присъстват достатъчно компетентни и най-вече млади, мислещи и инициативни хора, то неимоверно нещата ще потръгнат. А и има още нещо. Не съм сигурен, че като направим поредната организация няма да се получи същото, което се случи с последната дето направихме. Имайте предвид, че статуквото вече успя да се бетонира и с парите които разполага може да си купи всичко, което си поиска.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от estabien »

Ами, как да сменим управата на сега действащата организация?Не е ли по лесно да си направим наша на хората от форумите ,поне се събираме почти всеки ден тук ,а не веднъж годишно,и всеки знае останалите ,следи мненията им и знаем ,кой колко знае .Но не става само Бонев да пише за нередностите на Ганчо,Михайлов,Челебиева и компания и останалите никаква активност по темата ,жалко ,много жалко,така е след всеки ваш пост по темата само аз маи се включвам -въртележка .Поне да се бяха включили и други хора в темата та да се започне от някъде.
колменеро

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от колменеро »

estabien написа:Ами, как да сменим управата на сега действащата организация?Не е ли по лесно да си направим наша на хората от форумите ,поне се събираме почти всеки ден тук ,а не веднъж годишно,и всеки знае останалите ,следи мненията им и знаем ,кой колко знае .Но не става само Бонев да пише за нередностите на Ганчо,Михайлов,Челебиева и компания и останалите никаква активност по темата ,жалко ,много жалко,така е след всеки ваш пост по темата само аз маи се включвам -въртележка .Поне да се бяха включили и други хора в темата та да се започне от някъде.
Е как да се включим, след като вчера зададох въпрос на Челебиева, тук в тази тема (само пред 5-6 по-горни поста), а сега виждам че поста ми е изтрит. :?:
estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от estabien »

Ха :shock: за какво ли го изтриха ?А за писмото до Министъра мисля ,че ако се натрупат мнения по темата и може да му пратим линк към нея просто да си свери часовника ,може ако иска и коментар да остави,ако му пука за нас ,в което се съмнявам
beehoney
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 6:38 pm

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от beehoney »

колменеро няма защо да се учудваш ако не си забелязал Динко е нещо като личен пиар на Челебиева. тя дори няма регистрация тук доколкото знам. всеки които каже лоша дума за челебиева тук ще бъде изтрит явно Нищо чудно и мен да ме изтрият че си позволявам да изрека очевидното...
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от Dinko »

Аз изтрих мнението.
Няма как да питате нещо Челебиева от тук.
Тя ми праща писма и аз ги публикувам по моя преценка.
Питайте я на този емайл:
d.chelebieva@abv.bg
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от Dinko »

Пишете по темата
bobara
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 9:48 am
Местоположение: Костенец

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от bobara »

Този министьр е един параван (зад които стоят хората с парите и интереситеси)Ние 70 ловци се мьчихме да се преборим с една несправедлива негова заповед за отнемане на ловния ни раион,но уви.Обласния(за негов хатьр)черпава и тоя подписва що му кажат.Може би до Страсбург ако се отнесе ще се реши нещо.Тук МАФИЯТА командва.Бог високо цар далеко!
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от dimitarbonev »

Колеги, дайте данни, каква е зимната смъртност по региони. Дайте и предполагаеми причини или поне симптоми.Трябва ми информация за да предприемем каквото и да било. Имам идеи, но за да ги реализирам имам нужда от вашата помощ.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от Dinko »

Здравейте
В нашия край Чирпан/Първомай има колеги със
100% смъртност на пчелите.
От 100 кошера не е останал нито един жив.
Много пчелари ме предупредиха.
Мислят че е пръскано със силна отрова
И аз така мисля, действа им на поколенията.
Моля вземете мерки за тази година.
Никой не уведомява с какво пръска?


Това писмо писах до растителна защита:
http://www.stenli.net/nsrz/main.php?mod ... t&cnt_id=2
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от tatu »

При мен от 450 пчелни семейства 150 до момента загинали и още 120 берат душа ,лично мнение за причините е ширещата се зараза от нозематоза която пчеларите които не са споносори на пловдивския доцент нямат право да подтискат с антибиотици и скъпата захар .Има картел при търговците на мед всички дават една и съща цена 4лева с данък и 3,8 лева без документ . Решението е едно пари директно за редовно пчелно семейство при строг контрол иначе ще си останат само производителите на майки и отводки и вносителите на мед и ГМО царевица необходима за производството на изосуит .
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от dimitarbonev »

Дайте ми усреднени данни за региона. Поне приблизителни. Така с два три пчелина не може да се направи конкретна карта с пораженията в страната, а това обезсмисля всичко. Дори и причините да могат да се търсят са необходими подробни данни. Какви култури са отглеждани през миналата година, За какво са пръскани, с какво е третирано против акара, правено ли е подбудително подхранване август месец, какви са били късните паши в района. Какво има в загиналите семейства, дали пчелите са изчезнали или са загинали и дали са намалели драстично. Моля за по-голяма инициативност не разполагам с много време. Става дума за няколко дни после няма да има смисъл.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от Dinko »

Смъртност 90 -100%
Лични разговори с над 20 пчелари.
Третирали с ленти.
Имало е рапица, тогава имаше оплаквания от агресивни пчели.
Не са подхранвали есента.
От години никой арендатор не уведомява в общината
с какво пръскат.
Има изчезнали семейства , има и на дъното.
Не мога да открия логика.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от tatu »

В моя регион Шуменски знам още двама колеги които си признават за голяма смъртност ,единия от 85 казва че са останали 8 ,другия от 70 само 10 живи ,пчелите са изчезнали .Предполагам че и при другите има голяма смъртност но те нямат интерес да споделят понеже участват по програмите и тях меда като стока не ги интересува .Август ,септември и октомври беше страшна суша и нямаше абсолютно никаква паша .На арендаторите ще им дадат пари за пропаднали площи, а на нас ще продължат да ни обясняват как телефоните пречели ,че имало СПИН при пчелите и какво ли още не .
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: До Министъра наземеделието и горите

Мнение от dimitarbonev »

Виждам, че интереса към темата е много голям. Кажете ми как мога да ви помогна, като до сега имам информация само за 4 региона. Как да начертая някаква картина на положението в страната, като нямам информация. Е за това нищо не можем да постигнем, защото всеки чака някой друг да свърши работата. Ами бъдете живи и здрави. Има една стара приказка, За да ти помогнат, най-напред сами трябва да си помогнем. Благодаря за съдействието на тези, които си направиха труда да опишат положението в техните райони.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”