Изложение- договаряне "Пчеларство-Плевен"

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Изложение- договаряне "Пчеларство-Плевен"

Мнение от Димкис »

Защо не коментирате тазгодишното изложение?
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Е как не :?: аз вече коментирах в друга тема



Всъщност какво се случи в Плевен
подочух само че много хора са се карали с представители на''БУЛ МЕД" за неизплатени количества мед . Те поне ми се струваха по стабилни логото им гласи ''точност коректност сигурност''
Някой от пчеларите прочете ли писмото което умувахме тука
какви са отзивите или всеки си е застанал на щандчето и си мисли че с такива сергиини продажби си е решил проблема ,а останалите пчелари идващи да погледат те какво коментират
или само цъкат с език и гледат шаранията етикети буканчета делвички ... ама засега всичко полулегитимно ако трябва да си говорим честно


8)
Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Димкис »

А Булмед какво обяснение дават за закъснението на плащането?
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

АМи един мой колега има6е посещение от тях.Искали да купуват мед,ама парво да вземели цялото коли4ество мед,да го закарат в София,да вземат проби и след 1 месец да му се обадят и да му кажат резултатите и каква ще е цената.(Демек може и да не си види меда ве4е).ТОи естесвено ги поздрави на довиждане:)))
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Чета една статия в днешния брой на "Пчела и кошер" и все повече се убеждавам, че трябва да махнат мотото си"вестник на всички пчелари".
Въпросната статия е интервю с Г. Иванов от Булмед. Направиха ми впечатление две неща. Първото е че според него продажбата на мед от пчеларите е на лаическо ниво. Професионалното предлагане било на друго място и с друга аранжировка.
Второто е че според негов клиент с 500 кошера себестойността на 1 кг мед била 60 стотинки и че пчеларите трябва да се насочат именно към такова пчеларстване.
Нямам думи. Някой вече съвсем се оляха.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

Ехе Бонев отдавна не бях се смял така :lol: :lol: :lol: .Тия ми6ки знаят ли колко са 60 ст???Ве4е се 4удя дори и този с 500 ко6ера как вади мед за 60 ст.????Та нали и захарта стана ве4е 1лв и не6то.???Тия само говорят за да подкопават п4еларите ама работата няма да стане.Аз сьм от Бургас и п4еларите тук искат да пи6ем декларация кьм министрите......стига сме стояли като овце :x
balkinei
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 11:43 am

Мнение от balkinei »

Колеги,някой,ще ме светне ли :D как се поддържа пчелин от 500 кошера?Аз си знам колко труд хвърлям на моя. Колко ще му екачествен меда,при това промишлено количество? При тия цени,едвали ще си наеме свястни работници(собственика на пчелина де).Може ида не съм прав,обаче някой да ме обеди в противното! :)
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

Ха ха балкиней.Напално си прав.500 ко6ера се гледат трудно,но ако се саобразява6 с новите технологии е напално вазможно.Оба4е мед за 60 ст може да си гледат работата......
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Gojyto написа:Ха ха балкиней.Напално си прав.500 ко6ера се гледат трудно,но ако се саобразява6 с новите технологии е напално вазможно.Оба4е мед за 60 ст може да си гледат работата......
Да напълно е възможно да има и такава себестойност
при добра година НО
защо ще ми изкупува меда по два лева и същия ще е по магазините на тройна цена както и да го върти и суче слага си 300% надценка това го няма никъде по света какво толкова го преработва злато ли му слага вътре и чак такива разходи няма
ама има рибки да му продават ефтин мед и това е
нормално е да му остава 20%печалба на магазина 5-10% а те се оляха направо
Тръгнали да ми смятат себестойноста на меда че можело да бъде 60 ст
дрън дрън защо не сметне неговата ''себестойност'' която си слага при надценките :?:

аман от демагогии хептен за канарчета ни хванаха
:idea:
balkinei
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 11:43 am

Мнение от balkinei »

Мисля си,че това е нечия идиотска идея да подготви производителя за нови "европейски" цени на меда.Утре някой прекупвач ще рече,купувам на 1,50........инещо от гоя род.
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

balkinei написа:Мисля си,че това е нечия идиотска идея да подготви производителя за нови "европейски" цени на меда.Утре някой прекупвач ще рече,купувам на 1,50........инещо от гоя род.
Айде де 60 ст. кой ви излъга . 20 е като вземеш субсидия от 40 ст. излиза , че 1 кг мед струва колкото едно яйце. :lol: :lol: :lol:
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Росен Тенчев написа:
balkinei написа:Мисля си,че това е нечия идиотска идея да подготви производителя за нови "европейски" цени на меда.Утре някой прекупвач ще рече,купувам на 1,50........инещо от гоя род.
Айде де 60 ст. кой ви излъга . 20 е като вземеш субсидия от 40 ст. излиза , че 1 кг мед струва колкото едно яйце. :lol: :lol: :lol:
Излъга ни ''големия'' т.е мъчи се да ни лъже и редактора на вестника също 8)

dimitarbonev написа:Чета една статия в днешния брой на "Пчела и кошер" и все повече се убеждавам, че трябва да махнат мотото си"вестник на всички пчелари".
Въпросната статия е интервю с Г. Иванов от Булмед. Направиха ми впечатление две неща. Първото е че според него продажбата на мед от пчеларите е на лаическо ниво. Професионалното предлагане било на друго място и с друга аранжировка.
Второто е че според негов клиент с 500 кошера себестойността на 1 кг мед била 60 стотинки и че пчеларите трябва да се насочат именно към такова пчеларстване.
Нямам думи. Някой вече съвсем се оляха.
Аз откога разправям че тези вестници не са на пчеларите
факта че се пускат такива стаии и че няма коментари по тях говори на кого служат
на тези които им плащат ----> преработвателите
трябва да се преименуват от вестници за пчелите и пчеларите на вестници на преработвателите и търговците
така никой няма да им се сърди :wink:
petermar
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:12 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от petermar »

Пълни глупости пишат,
А откъде я взеха тази себестойност не ми е ясно.
Според резултатите от националната анкета стана ясно че само 20 % от меда се е продал на преработвателите за реколта 2005. 60 % се е реализирал на свободна продажба от самите пчелари на средна цена 3,5 лв кг. 15 % от меда е останал непродаден. Ето за това "ритат" преработвателите че, клиентите са при нас и ядат нашия мед а не техните сурогати.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

toko652003 написа:
Gojyto написа:Ха ха балкиней.Напално си прав.500 ко6ера се гледат трудно,но ако се саобразява6 с новите технологии е напално вазможно.Оба4е мед за 60 ст може да си гледат работата......
Да напълно е възможно да има и такава себестойност
при добра година НО
защо ще ми изкупува меда по два лева и същия ще е по магазините на тройна цена както и да го върти и суче слага си 300% надценка това го няма никъде по света какво толкова го преработва злато ли му слага вътре и чак такива разходи няма
ама има рибки да му продават ефтин мед и това е
нормално е да му остава 20%печалба на магазина 5-10% а те се оляха направо
Тръгнали да ми смятат себестойноста на меда че можело да бъде 60 ст
дрън дрън защо не сметне неговата ''себестойност'' която си слага при надценките :?:

аман от демагогии хептен за канарчета ни хванаха
:idea:
ХА ХА ХА ХА!!!Тука си в голяяяяяма гре6ка приятел.Ако някой в този форум си мисли 4е му купуват меда на 2 лв и сьщия този мед се продава на 4 5 6 и пове4е лв той се лаже жестоко.В магазините не се продава НАТУРАЛЕН мед.Там се продава ПРОМИ6ЛЕН.Разликата между двата е,4е проми6ления преминава през терми4на обработка и сьм 4увал 4е се награявял от водна пара 300 градуса.Освен тази терми4на обработка,кьм него се прибавят и примеси и излизайки от предприятието той става само за правене на торти и сладки6и.ДЕмек тй е 4иста фруктоза.Този мед не е НАТУРАЛЕН и в него няма ни6то полезно за организма на 4овека.То4но затова тези тьрговци не пе4елят 300% а колкото си искат може би над 500%.ДА не прибавяме и фактите за внос на евтин мед(глукоза) от 4ужбина и смесването с истинския на6 мед и пускането му по пазарите и накрая да казват ,4е този мед е БЬЛГАРСКИ.НЕ този мед не е Бьлгарски,това е бьлгарска захар.КАк си обяснявате факта,4е в магазините меда се продава на два ката или пак просто с месеци и години не се захаросва?????
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

Gojyto написа:
toko652003 написа:
Gojyto написа:Ха ха балкиней.Напално си прав.500 ко6ера се гледат трудно,но ако се саобразява6 с новите технологии е напално вазможно.Оба4е мед за 60 ст може да си гледат работата......
Да напълно е възможно да има и такава себестойност
при добра година НО
защо ще ми изкупува меда по два лева и същия ще е по магазините на тройна цена както и да го върти и суче слага си 300% надценка това го няма никъде по света какво толкова го преработва злато ли му слага вътре и чак такива разходи няма
ама има рибки да му продават ефтин мед и това е
нормално е да му остава 20%печалба на магазина 5-10% а те се оляха направо
Тръгнали да ми смятат себестойноста на меда че можело да бъде 60 ст
дрън дрън защо не сметне неговата ''себестойност'' която си слага при надценките :?:

аман от демагогии хептен за канарчета ни хванаха
:idea:
ХА ХА ХА ХА!!!Тука си в голяяяяяма гре6ка приятел.Ако някой в този форум си мисли 4е му купуват меда на 2 лв и сьщия този мед се продава на 4 5 6 и пове4е лв той се лаже жестоко.В магазините не се продава НАТУРАЛЕН мед.Там се продава ПРОМИ6ЛЕН.Разликата между двата е,4е проми6ления преминава през терми4на обработка и сьм 4увал 4е се награявял от водна пара 300 градуса.Освен тази терми4на обработка,кьм него се прибавят и примеси и излизайки от предприятието той става само за правене на торти и сладки6и.ДЕмек тй е 4иста фруктоза.Този мед не е НАТУРАЛЕН и в него няма ни6то полезно за организма на 4овека.То4но затова тези тьрговци не пе4елят 300% а колкото си искат може би над 500%.ДА не прибавяме и фактите за внос на евтин мед(глукоза) от 4ужбина и смесването с истинския на6 мед и пускането му по пазарите и накрая да казват ,4е този мед е БЬЛГАРСКИ.НЕ този мед не е Бьлгарски,това е бьлгарска захар.КАк си обяснявате факта,4е в магазините меда се продава на два ката или пак просто с месеци и години не се захаросва?????
Че се нагрява нагрява се ама чак 300 градуса не е вярно . Знам за водна баня 70-80 градуса в такива преработвателни фабрики . А при температура над 48 градуса белтъчните вещества се пресичат. Това означава , че всички биологично активни вещества(ензими) в меда са унищожени и на практика се продава някаква сладка маса с името " ПЧЕЛЕН МЕД" . Това сам може да провериш . :!:
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”