Пчеломания - 23 Март 2007 г. гр. Добрич.

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Пчеломания - 23 Март 2007 г. гр. Добрич.

Мнение от Dinko »

Четвъртото международно специализирано изложение Пчеломания отваря врати на 23 Март 2007 г.

Организираното от Добрички панаир АД специализирано изложение ПЧЕЛОМАНИЯ отваря врати за четвърти пореден път на 23 Март 2007 г. в спортен комплекс Простор – гр. Добрич.

Месец преди откриването на изложението участието си са потвърдили 25 фирми, 75 % от които са наши редовни участници.

С провеждането на Пчеломания, екипът на Добрички панаир АД си е поставил за цел, да създаде добри възможности за директен контакт между пчелари и производители на пчеларско оборудване и инвентар, ветеринарни и апитерапевтични препарати, пчелни продукти и специализирана периодика и литература.

За семинарната част на изложението в спортен комплекс Простор е изградена конферентна зала с 250 места, като посетителите ще имат възможност да присъстват не лекции свързани с микробиологични заболявания, профилактични прегледи на пчелните семейства, съвременното законодателство свързано със безопасността на храните, кредитиране, субсидиране и развитие на биологичното земеделие и други. Окончателната програма на Пчеломания’2007 ще бъде публикувана в сайта на Добрички панаир АД – http://www.dobrich-fair.com на 15 Март 2007.

Форума се организира със съдействието на Министерството на земеделието и горите и Националната служба за съвети в земеделието.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

8)
Много слабо изложение имам чувството че със всяка измината година е по зле ,но какво се чудя то като цяло и пчеларството е на същото дередже . Съвсем малко се загатна за продажбите на меда и износа най -болния проблем ! Много хитро се извъртяха отговорите за конкретно зададените въпроси . Отвратен съм от всякъде!

Най фрапиращо е ,че при положение че сме вече Европа на Български преработвател можем да си дадем меда по два лева а на такъв от Европа не можем за по четири примерно :idea: Нещо има извратено в цялата история . Лекторите направо се присмиваха едвали не на хората отишле да ги слушат , а когато единвъзрастен господин попита за меда защо се изнася само преработен а защо не може истиски мед , Господин Иванов слушащ също лекцията седящ на задните редици си излезе от залата подхилквайки се :?: 8)

:idea:
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Мнение от христо »

На мен също ми направи отвратително впечатление този момент. Но си мисля, че края на господството на тъговеца не е далеч, и че картите ще се сложат на масата. От нас се иска да си размърдаме задниците, да се сплотим и да тропнем с крак, защото така както сме разединени лесно ще ни мачкат още.
nedqlka
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 10:00 am

Мнение от nedqlka »

Винаги съм си мислила, че пчеларите са от особено "тесто". Но тая година "Пчеломания" опроверга това мое мнение. Пълна апатия от страна на изложители и посетители. Ниска посещаемост и занижен интерес. Абдикирахме всички. Държавата отдавна. Болести , некоректни търговци с недобри взаимоотношения. Знаем, че трябва сами да се борим, но нямаме инструменти...и сили. Догодина може би няма да я има тая "Пчеломания" . Тъжното в цялата история е, че не си даваме сметка за сериозността на проблема на пчеларството...
Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Димкис »

Много просто-Няма ли възможност да се печели от нещо интереса към него изчезва.Това е бългаското пчеларство.Останахме само последнете мохикани.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Мнение от Dinko »

Шесто международно специализирано изложение Пчеломания отваря врати на 8-10 февруари 2008 г.

http://www.dobrich-fair.com
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Мнение от христо »

Може би става въпрос за Плевен-2008
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”