ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор

КАК МИСЛИТЕ ЩЕ ПОДКРЕПЯТ ЛИ ПЧЕЛАРСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ ПОДПИСКАТА

ЩЕ Я ПОДКРЕПЯТ БЕЗУСЛОВНО
91
34%
ЩЕ СЕ ОПИТАТ ДА СЕ ВЪЗПОЛЗВАТ И ЩЕ СИ ПРИПИШАТ ИНИЦИАТИВАТА
140
52%
ЩЕ СЕ ДИНСТАНЦИРАТ ОТ НАЧИНАНИЕТО
25
9%
ЩЕ НИ НАПЛЮЯТ
12
4%
 
Общо гласове: 268

dina_georgieva
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 8:19 pm

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от dina_georgieva »

Бойко Борисов
ПП „ГЕРБ”
гр. София, Пл. България 1, НДК Административна сграда,ет. 17
e-mail: info@gerb-bg.com

Министър-председател
http://WWW.GOVERNMENT.BG
PRIMEMINISTER@GOVERNMENT.BG

Народно събрание на Република България,
София 1169, пл. "Народно събрание" 2; тел. 939 39, факс. 981 31 31,
email: infocenter@parliament.bg
Човек може да живее без храна един месец, без вода един ден, без въздух една минута, а без акъл - цял живот.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от Dinko »

Благодаря изпратих отвореното писмо
на тези емайли :D
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от Dinko »

Това писмо пчеларските вестници май не го публикуваха?
Пишат за нозематозата , то пчелите са по ценни от пчеларите,
да знайте :idea:
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от tatu »

Всички да им бойкотират тъпите вестници.Спрете да ги купувате.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от dimitarbonev »

Да така е Колеги. Никой вестник не ни долюбва, щото сме бунтари. Г-н Пчелар хем влиза в нашия форум, но само като има нужда от подкрепа. Котларски и хората му използват форума ни само за да се рекламират, т.е преследват само лични интереси. Ще се опитам да убедя Димо Димов, да пусне писмото поне в ПиК. Поне да се даде малко гласност.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
данко пейчев
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 6:36 pm
Местоположение: Добрич-90 бр.ЛР и дб

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от данко пейчев »

По другите медии неможе ли? Тия пчеларски вестници дали ги чете някой друг освен нашето съсловие? Като идея лично моя може и един гост при Слави Трифонов, мисля че няма да откаже. :oops: :roll:
да правим каквото трябва,да става каквото ще.
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от ivan5555 »

има ли още кой да им купува тъпите вестници?в интернет може да намериш всичко .ами нали преработватели и закупчици са им спонсорите.кога ще защитят пчеларите-никога.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от ттитто »

Абониран съм и за трите вестника и не мисля да ги бойкотирам. Не защото пишат кой знае какви полезни статии, а защото ме карат да се замислям и да търся информация за неща, за които иначе няма да ми хрумне. И поради сезонно публикуваните теми се оказва, че се информирам в точно подходящото време.
И аз му разбирам
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 6:35 pm

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от И аз му разбирам »

не са виновни вестниците в случая
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от tatu »

Виновни са техните собственици.Ако някой е решил да се учи на пчеларство от драсканиците по вестниците ще съжалява рано или късно.Там се изказват доста некомпетентни хора.Имам чувството че пчели са виждали само по телевизията .
Nikkolay
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 4:29 pm

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от Nikkolay »

Аз не мога да разбера каква е тази забрана за износ на непреработен мед, която цитирате.
Вие пробвали ли сте да изнесете мед за друга държава за ЕС и да са ви спряли и върнали на границата. Това според мен е невъзможно, защото грубо нарушава едно от основните права в ЕС - СВОБОДНО движение на стоките. Ако наистина някой е опитал да изнесе мед и не са го пуснали на границата, това е изключителна възможност за завеждане на дело срещу държавата, сигнали за проверки до Комисията и т.н....

п.п. Има ли някой, който наистина се е пробвал да изнася и са го върнали...
Иначе и аз съм твърдо зад писмото и форумната организация.Ако има нещо, с което мога да помогна, насреща съм.
Nikkolay
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 4:29 pm

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от Nikkolay »

Можеш ли да ми кажеш точно този евросертификат къде го има: европейска директива; решение и т.н. Ако е решение на наднационално ниво и се отнася за всички страни в Общността, как искате да се премахне тогава тази забрана за износ на непреработен мед. И също сега меда на този твой познат, който казваш кандидатствал за модернизиране, преработен ли се води.....
От друга страна мой приятел, митнически агент, след проверка ми каза че, за да изнасяш непреработен мед е нужно само:
Медът пътува само с търгорски документ в ЕО
-митнически контрол няма
-допълнителни документи(освен фактура и товарителница) не се изискват.
-пробата от лабораторията на ветиринарната служба е достатъчна...

п.п. Ще разпитам подробно как стои въпросът направо в информационният център на ЕК в София, защото мисля, че това е една огромна заблуда,която цели да си мислите, че наистина не може да си изнасяте меда.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от toko652003 »

След приемането ни в ЕС забрана за движение на непреработен мед би трябвало да не съществува.

Ако говорим за разфасован мед в бурканчета за продажба в супермаркети е съвсем друг въпрос, наистина е нужен сертификат.
toko6520035927(Skype)
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от tatu »

Правете разлика между преработен и непреработен мед.Мед в тенекии може всеки да изнесе в рамките на ЕС стига да има сертификат за качество на меда,но проблема е че българските сертификати не важат навън,а немския е доста скъп.Изискванията за помещенията са ако някой иска да изнася преработен мед,т.е. в бурканчета и други дребни разфасовки.
rumpi
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Ное 05, 2009 2:23 pm

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от rumpi »

dimitarbonev написа:Текста на подписката в Doc формат може да изтеглите от тук http://donboneti.1000mb.ru/file/?fileid=1619 а таблицата към пиодписката от тук http://donboneti.1000mb.ru/file/?fileid=1617. Моля не попълвайте първата колона - № по ред. Тя ще се попълни при окончателното обработване на подписката.
А ето и текста:

ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Ние българските пчелари сме крайно разтревожени, че пчеларството в България изпада в дълбока рецесия, което до известна степен е следствие от издаваните в последните години разпоредби на МЗГ, принуждаващи пчеларите да продават продукцията си на търговците преработватели. Това води до ниски изкупни цени на пчелните продукти. Вследствие на това българският пчелар реално не може да се издържа с доходите от пчеларство, както и да инвестира в подновяване и разширяване на пчелина, подновяване на инвентара, изграждане на помещения съобразени с новите изисквания свързани с членството ни в Европейския Съюз, за ежегодна подмяна на пчелните майки . Не се правят, инвестиции и за подвижно пчеларство. Поради тези причини много от пчеларите бяха принудени да ограничат броя на отглежданите пчелните семейства до любителско ниво.
По начина, по който ДФ “Земеделие” предоставя ЦЕЛЕВА СУБСИДИЯ за произведен и продаден качествен пчелен мед на практика излиза, че не държавата подпомага земеделските производители на качествен пчелен мед, а преработвателните предприятия подпомагат свои настоящи и потенциални клиенти с държавни средства. По този начин изкуствено се създава монопол на определен кръг от фирми, което е противозаконно. Същите тези фирми се облагодетелстват и от забраната за износ и реализацията на вътрешния пазар на непреработен пчелен мед, която съществува само в България.
Сериозно сме обезпокоени и от неколкократното увеличение на цените на лабораторния анализ на пчелни продукти. Според нас този акт е неоснователен и не е подкрепен с никакви сериозни аргументи.
Ние, пчеларите, считаме, че нормативните актове относно пчеларството първо трябва да се дискутират с пчеларите и тогава да влизат в сила. Липсата на дискусии и информация създават впечатление, че същите се правят в защита на определени бизнес интереси.
Според нас е абсолютно недопустимо производителите, търговците и преработвателите на пчелни продукти да членуват в един и същи браншови съюз, тъй като се получава сблъсък на интереси. Със закона за пчеларство се създава монопол на една организация, а така е нарушено и конституционното право на пчеларите свободно да се сдружават.
Силно сме обезпокоени от липсата на какъвто и да било контрол за спазването на Наредба № 15 за мерките за опазване на пчелите и пчелните семейства от отравяне и начините за провеждане на растителнозащитни, дезинфекционни и дезинсекционни дейности. Факта, че не са предвидени санкции за нарушителите и отговорните за спазването на наредбата лица води до пълна безотговорност от страна на провеждащите тези мероприятия. Така годишно биват унищожавани хиляди пчелни семейства. Виновни няма. Потърпевши са пчеларите.
Невъзможността на НВМС и нейните подразделения да гарантират извършването на предвидените в закона прегледи на пчелните семейства създава опасност от разпространяване на тежки заразни заболявания заболявания по пчелните семейства.

Ние българските пчелари категорично настояваме:
1.В проектонаредбата за специфичните изисквания при първичното производство и директни доставки на малки количества суровини и храни от животински произход, да се премахне ограничението от 2 тона пчелен мед и да се добави и възможността да се продава непреработен пчелен мед и в местните обекти за търговия на дребно.
2.Незабавна отмяна на забраната за износ и реализацията на вътрешния пазар на непреработен пчелен мед
3.Субсидиите, за пчеларство да се разпределят на всички пчелари за всяко регистрирано пчелно семейство.
4.Преразглеждане на таксите за лабораторен анализ на пчелни продукти.
5.Подпомагане на дейността на лицензираните стопанства за производство на пчелни майки, като субсидията за реализирана качествена пчелна майка да бъде 1/2 от стойността и.
6.Промяна на закона за пчеларство така, че да бъде премахнат монопола на Националната Браншова Организация
7.Гарантиране на стриктен контрол по спазване на Наредба № 15 за мерките за опазване на пчелите и пчелните семейства от отравяне и начините за провеждане на растителнозащитни, дезинфекционни и дезинсекционни дейности и въвеждането на строги санкции за нарушителите и отговорните за контрола лица.
8.Всички нормативни актове свързани с пчеларството да се подлагат на широка дискусия преди да влязат в сила.
9.НВМС да изготви програма и съответното финансиране, с която да се гарантира провеждането на предвидените в закона за ветеринарно медицинската дейност прегледи на пчелните семейства.
Ние българските пчелари сме готови да защитим правата си с всички позволени от закона средства и се надяваме, че отговорните държавни органи ще подпомогнат усилията ни да спасим пчеларството в България като сектор от българското земеделие.

БЪЛГАРСКИТЕ ПЧЕЛАРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”