ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор

КАК МИСЛИТЕ ЩЕ ПОДКРЕПЯТ ЛИ ПЧЕЛАРСКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ ПОДПИСКАТА

ЩЕ Я ПОДКРЕПЯТ БЕЗУСЛОВНО
91
34%
ЩЕ СЕ ОПИТАТ ДА СЕ ВЪЗПОЛЗВАТ И ЩЕ СИ ПРИПИШАТ ИНИЦИАТИВАТА
140
52%
ЩЕ СЕ ДИНСТАНЦИРАТ ОТ НАЧИНАНИЕТО
25
9%
ЩЕ НИ НАПЛЮЯТ
12
4%
 
Общо гласове: 268

stoyanov2001
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:40 pm

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от stoyanov2001 »

Колеги да се бориш със закон е като с вятърна мелница.Те каквото хоро им пуснат от Брюксел това и играят нашите политици.Ами най-добре да се нагласим по стъпките и кадето може малко в страни.Ако искаш да продаваш мед в ЕU пиши една декларация че меда не е за директна продажба и карай за Париж.Колкото за програмите и там така нагласяш всичко по техните изисквания и си получаваш парите,а как ще ги нагласиш нещата :) си е твоя работа пчеларите са умни хора :).Иначе няма управия.Така мисля аз а може и да греша?!
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от dimitarbonev »

Там е работата, че не от Брюксел се пуска хорото а от две три заинтересовано лица от БГ
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от tatu »

Пиши им имената всички да ги знаят ,че като отидат при тях за членски внос да им теглят по една мазна .
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от ba4o_ivan1976 »

dimitarbonev написа:Там е работата, че не от Брюксел се пуска хорото а от две три заинтересовано лица от БГ
Кои са те Бонев /сподели тази папка/
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от dimitarbonev »

Тези дето писаха националната програма за развитие на пчеларството и дето си мислеха че ще гушнат парите по мярка А ей така без нищо да направят.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от tatu »

Животновъдите се гласят да стачкуват ,ние няма ли да излезем с тях.Бонев повеждай хорото и да отиваме и ние пред парламента ,че са намислили още данъци тия нашите крадливи политици.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от dimitarbonev »

Нека да да си изясним нещата. Първо кой съм аз, че да повеждам хорото -един новоизлюпен пчелар, който има още много да учи и който случайно попадна в УС на СБП.
Второ дори и да поведе някой хорото колко души ще се съберат на един такъв протест. Ако е въпроса 10-тина 20 човека да се съберат и да скачат пред министерството без никой да им обърне внимание то това е само пилеене на време и ресурси напразно.
В СБП много сме мислили каква ще е евентуалната полза от един такъв протест, но съмненията, че ще успеем да привлечем достатъчно протестиращи за сега ни спира ра организираме такъв. Много си чешем езиците, но когато опре до действия, всеки се скътава в собствената си черупка и чака някой да свърши работата и ние да се наредим на яслата. Да да ама не. Този който строи яслата си я прави в повечето случаи за себе си. Така стана и с програмите. Нищо че регламент 797 ясно упоменава какво включва помощта по тригодишната програма а тя е следната:
Мерките, които могат да бъдат включени в програмата в областта на
пчеларството, са следните:
а) техническа помощ за пчелари и организации на пчелари;
б) борба срещу вароатозата;
в) рационализация на подвижното пчеларство;
г) мерки за подкрепа на лаборатории, извършващи физикохимичен
анализ на пчелния мед;
д) мерки за подкрепа на подновяването на пчелните кошери в Общността;
е) сътрудничество със специализирани органи за осъществяването на практика на
прилаганите изследователски програми в областта на пчеларството и пчелните
продукти.
Никъде не е упоменато за подкрепа на развъдните стопанства, никъде не е упоменато за подкрепа при закупуване на пчелни майки и отводки, което пак е индеректна помощ за развъдните стопанства.
Да ама и през 2006г и през 2009г когато се разработваше тази програма някой Господата от работната група насочиха средствата вместо за подвижно пчеларство, понеже то било предмет на друга програма ккъм майки и отводки.Не е тайна, че почти всички членове на тази работна група са членове на развъдната асоциация.
Не е тайна че тази програма не е насочена към подпомагане на пчеларите, защото с поставените пределни цени и качеството на отводките и майките просто излиза прекалено скъпо на пчеларя да участва в нея.
СБП беше създадена да бъде алтернатива на тези организации и продължава да преследва целите за които бе създадена. Факт е че не позволи да бъдат източени средствата по мярка А както беше заложено от създателите на програмата. Факт е че е единствената организация направила постъпки пред МЗХ, както и се търси съдействието на международни организации да има подпомагане на всяко регистрирано пчелно семейство. (За разлика от г-н Ганев, който твърди, че пчеларите не искат да се плаща на кошер. Защо ли). Факт е че продължаваме да се борим да се премахнат дискриминационните текстове в наредба 26, които засягат както дребните така и едрите производители и са в нарушение на регламент 852. Факт е че подготвяме искане за промяна на нормативната база поради наличието на много взаимно противоречащи си текстове. и т.н. и т.н.
Само че за да се прави всичко е необходим ресурс. Не толкова финансов, колкото качествен човешки ресурс. Не може да разчитаме на хора от третата възраст да решават проблемите ни. Първо защото те са живели в друго време имат различно мислене и им липсват познания , които са приоритет на по-младите. А нас никакви ни няма. Не може да очакваме някой да свърши нашата работа и после само кусури да намираме. Когато преди година се учредяваше съюза младите (под 50г) хора в залата се брояхме на пръстите на двете ръце. Сега не е по-различно. Инициативността на младите пчелари е много по-малка от необходимата. А това са хората, в които е бъдещето на пчеларството. Много е трудно на двама трима души по-млади да убедят болшинството, че времената на соца са отминали и сега живеем в условията на дивия капитализъм, където ние производителите сме най ниското и най-мачканото ниво и трябва да защитим правото си да работим и да произвеждаме иначе справка последните промени в нормативната база и тригодишната програма. Разберете. Няма безплатен обяд.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от DAN »

Бонев, млади пчелари няма, защото пчеларството е в упадък. Винаги ми се е искало да развия пчеларството като бизнес, но условията не го позволяват. Не мога да си изнеса пчелина извън населеното място, защото когато се върна няма да го намеря. Не мога да си реализирам продукцията на нормална цена. Не мога да кандидатствам по програма, защото някой от изискванията са неизпълними. Кой въобще ще посмее да заложи на този сектор? Затова няма млади хора. Младите са малко. Гледат си по десеттина кошера от любов към пчелите и след време ще останат единствените пчелари в България. Може би тогава медът ще поскъпне.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от dimitarbonev »

Не съм съгласен с това че няма млади пчелари аз познавам поне 100. Но пък е и вярно че средната възраст на пчеларите е 63 г.
Нали точно за това говорим, че при тези условия и този упадък на пчеларството, това устрмно намаляване на броя на занимаващите се професионално,, та даже и любителски с пчеларство трябва да си потърсим правата. Държавата има много начини по които може да ни помогне стига да иска. Има изключения от чл. 87, 88 от договора на ЕС истига държавата да поиска може много да направи, но при това управление на МЗХ просто не виждам как ще стане.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от DAN »

Добре! С какво мога да помогна? Да стана член? Добре, ама как ще дойда чак до Пловдив на събрание. Като искате да сте национална организация си правете поне годишните събрания в центъра на България /Шипка или Габрово/ за да е удобно на всички. Или излъчете представители в северен район и южен район /нещо като севера и юга/, а пък веднъж годишно си съгласувайте исканията на цялата организация. На нас ни е прекалено далеко. Затова няма представители от Русе и Добрич, иначе нямам нищо против. Аз също съм за обединение на пчеларите в една организация и нямам нищо против това да е СБП. Още повече, че наименованието почти съвпада с това, което аз си представях за обединяваща организация. Пиши с какво може да помогнем.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от DAN »

Бонев, защо не стана ти председател на СБП. Поразпитах малко и се оказа, че този председател, който сте си избрали никой не го харесва. Всички са категорично против да се присъединят към СБП заради ръководството му. Аз лично не го познавами не знам с какво се е компрометирал пред тях, но оставам с впечатлението, че е носител на стари възгледи и нищо ново няма да се получи. Така ли е свъщност? Ти може би по-добре го познаваш.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от dimitarbonev »

На първия въпрос вече съм отговарял, но ще го кажа пак. Много добре знам какви са ми възможностите. Нямам данни за лидер. Аз не съм подходяща кандидатура. Нито имам хъса, нито физическа възможност и сили да се справя с управлението на една такава организация. Освен това съм пчелар с много малко опит и още много има какво да уча. Имам ангажименти към пчеларско дружество "АКАЦИЯ" Пловдив, както и към областната организация , но виждам, че ми е много трудно да съчетавам тези отговорности и не са редки случаите в които изпускам нещата, а при една национална организация това е абсолютно недопустимо. Председателя на една такава организация трябва да има управленски опит и то натрупан в годините след 89-та, да е добър менажер, да има връзки и много добре да познава работата в подобен тип организации, да има възможност много бързо и адекватно да реагира на всяка една ситуация, все качества, които аз не притежавам.
Същото важи и за г-н Михайлов. Той има остарели възгледи, които спъват дейността на организацията. Няма нито авторитета, нито силите да ръководи такава организация. Освен това има натрупани някои негативи от миналото, които също му пречат. А и съветниците му не са от най-подходящите. Действа мудно, изпускат се възможности. Трябва му много време да осмисли нещата, а това в съвременната ситуация е добре дошло за тези, които желаят провала на идеята за обединяване на пчеларите.
Има хора, които притежават качествата на лидери. И надявам се след месец, когато е годишното общо събрание, Някой от тях да стане новият председател и организацията наистина да започне да изпълнява своите функции.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от DAN »

Благодаря за откровенния отговор. Съдейки по избора на управляващи партии до сега, българите водейки от своето разочарование от досегашните управляващи, гласуват доверие винаги на нови лидери. Всички знаят НДСВ и ГЕРБ така спечелиха. Предполагам същото ще се случи и в националната пчеларска организация. Затова е необходимо да издигнете кандидат, който да е носител на новото време. То е ясно, че идеален кандидат няма. Всеки си има своите слабости. Според мен той трябва да е честен за да не дърпа чергата към себе си. И друго много важно! Измислете някакъв начин за дейността, която ще извършва ръководителя да получава някакви облаги или преференции /за да не му се карат, че се бъхти напразно като се прибере в къщи :D /. То е ясно, че заплата няма да може да му се плаща, но винаги има и други начини за да се възнагради труда му.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от valyo »

DAN написа:......То е ясно, че заплата няма да може да му се плаща, но винаги има и други начини за да се възнагради труда му.
Като например ????? По един трудоден от всеки от организацията положен на пчелина на председателя или ? Единственото честно нещо е заплата, щото (само)компенсациите са доста разтегливи. :)
Просто не се стърпявам - игнорирайте ме.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПОДПИСКА В ЗАЩИТА НА БЪЛГАРСКОТО ПЧЕЛАРСТВО

Мнение от dimitarbonev »

valyo написа:
DAN написа:......То е ясно, че заплата няма да може да му се плаща, но винаги има и други начини за да се възнагради труда му.
Като например ????? По един трудоден от всеки от организацията положен на пчелина на председателя или ? Единственото честно нещо е заплата, щото (само)компенсациите са доста разтегливи. :)
Просто не се стърпявам - игнорирайте ме.
Съгласен съм Вальо. Председателя трябва да получава някакво възнаграждение за труда, който полага и отговорността, която носи. Иначе ако се тръгне да се търси начин за компенсация се превръщаме в това срещу което се борим.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”