Цени на едро към 01.09.2007 г.

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

petermar написа:
toko652003 написа:Във вестник ''Пчели'' има пусната обява купувам за 3.5 лв за килограм може да става дума и за количества .
Смешно е да се дава на 2.40 три лева дори хора ценете си труда небързайте да продавате. догодина пашата ако е лоша пак тогава какво ?
На дребно цената е супер но на едро не можем да очакваме много високи цени при положение че се внеся мед от Аржентина или Китай на цени от 1.5 - 1.80$.Според мен една разумна цена между 3.8 и 4.5 е добра.
Баце ти кьде по магазините си видял мед на такава цена.Аз в4ера проверих и видях мед(глюкоза де) за 3.25 400гр.КАто сметне6 излиза 8 лв килограма.Според мен тьрговците изди6ат ве4е.4увам от големи п4елари по 200 300 ко6ера 4е си пордават на дребно и не дават на едро на цени около 3 - 3.50.Хората знят кой мед е истински и ако 6те ядят този от китай по добре да набаркат в една кофа захар и вода и да хапват.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Имам въпрос
Някой продал ли е тази година мед на едро с цена над 3.5 лв
И ако да какво количество с проби или без и меда от коя реколта(година) е?
toko6520035927(Skype)
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

toko652003 написа:Имам въпрос
Някой продал ли е тази година мед на едро с цена над 3.5 лв
И ако да какво количество с проби или без и меда от коя реколта(година) е?
Баце един от сливен иска6е мед за около 3 л на едро,но саседа ми на село не се нави да си даде меда.Говоря ти за месец юли,когато се продава6е на 6 7 лв меда.А сега е 8-10.За коли4ество май нямало зна4ение ставало и по 200 300 кила без проби без ни6то.Има и лигика купува на 3 лв продава на 8.
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Gojyto написа: Баце един от сливен иска6е мед за около 3 л на едро,но саседа ми на село не се нави да си даде меда..
Браво на съседа ти.....
avliga
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 3:36 pm

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от avliga »

Хора, удволетворяват ли ви тазгодишните цени на едро на меда?
Кажете и цените на дребно!Тука има колеги, които направо сами си бъркат с катран в кацата с меда! Готови са да си дадат труда на безценица, своя и на пчелите си! Защо? Ами...или от простотия, или от неинформираност, или от дебелоглавие и неприемане на новото време....? Във всеки случай, не от немотия!
Последно промяна от avliga на Вто Авг 12, 2008 10:32 pm, променено общо 1 път.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от Gojyto »

Авлига 4 кинта на кило на едро и никой не дава....
avliga
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 3:36 pm

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от avliga »

Не напразно ви търся така настоятелно , колеги от района! Днес направо се прибрах бясна в къщи!
Аз по принцип съм "къщно гърне".Много-много не излизам от рамките на двора.Имам си причини!Защото, като излеза навън ,и видя някоя недомислица и простотия,/ се пазя да не вземам отношение, че съм "присадена слива на папур" тука/, просто не мога да се побера в кожата си после! А и да се обадя,кой ти чува!Нали съм женско!
Та, днес се запътих на "пазар" сред село! И що да видя! На сергията на пътуващите търговци-мед!Питам за цената-5лв. Буркана на дребно! 5 лв! 5лв! Такава цена беше турена и на меда в пчеларския магазин в Елхово! Малко мед за реализация имам.Но няма да го дам на тая смешна цена!Ни на едро, ни на дребно! Моя, и на пчелите труда ни, не струва толкова евтино! Чичето там, на пазара, каза че си е негова работа, колко ще продава меда!Прав е! С такива хора, никога няма да се преборим за собственното си оцеляване!Ще сме като тия бабки, дето продават млякото на тротоарите!Ама млякото трае ден до пладне!
Та по тоя
повод, за цената на меда,след всичкия ми бяс,дето се избърбори,ми идва на ума оная стара приказка за чичето дето продавало мед на пазаря! Малко е ...ама ще ме извините!
"Продавало си чичето мед! Идат две надрусани лелки:
-Чиче, как продаваш меда?
-Пет лева бурканьо!
-Оу, многу скъп бе!
-Оти го е срала мушица с тесна гъзица!Ако го бей срал я, щеши да е йовтин!"
Ей тая приказка трябва да се напомня на такива наши "колеги"!Колкото и да сме бедни,не позволявайте да ви правят на още по-бедни със собственния си труд!
И без пари да го даваме,все ще е скъп!
nikos
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 6:02 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от nikos »

Gojyto написа:Авлига 4 кинта на кило на едро и никой не дава....
Ценатана меда в Пловдив е м/у 8 и 10лв. Моите колеги и аз продаваме твърдо на 10 и нямаме проблеми, но имаме изградена постоянна клиентела, която ни има доверие и съответно не се скъпи. Е има колеги , които падат до 7, но това не ме притеснява. Качеството си има цена.
kroum
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 30, 2008 6:53 pm
Местоположение: Плевен

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от kroum »

В Плевенско и 4лв. не дават на едро-3.60, а на дребно по пазарите е 6-7 лв. Могат да се видят и пенсионери пред пенсионерските клубове, които го продават на 5лв. Явно региона е по-беден...
Shilo
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 1:14 am
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от Shilo »

Регионът не е беден, а прекупвачите гледат да реализират добри печалби с ниска изкупна цена. Един колега е продал на 3.80 в Плевенско.
avliga
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 3:36 pm

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от avliga »

Ами за това става въпрос! За тези възрастни колеги, дето им е "капалъ кяр" меда! Той човечеца,със стотина лева пенсийка, мисли че е хванал дядо господ за шлифера, като си помогне на харчовете с медеца, дето са му го подарили пчеличките! Какво да им обясняваш! Как да им доказваш, че това не бива да се прави, щото лимонадата е по-скъпа от млякото,а кило захар внесено от май.../прошка моля!/ излиза златно в сравнение с медеца наш роден! Той горкичкия човечец се е свил, и се чуди как да сбере някое левче,я за деца, я за внуци!И си мисли, че голяма помощ прави!Ох....Такава помощ-"лелкините милости"!Направо ни забива! Щото прекупвачите именно от тях гледат, та дават тия цени,дето с вила ни набучват в нищото! :twisted:
Едно ме успокоява!Този тип хора бързат да продадат каквото имат,с надеждата , че си помагат!Меда не е домати, няма да се повреди!Ще дебнем добри цени!Няма начин да не стане!При тоя темп на инфлация....Чакането му е майката!Пък от мед и ракийка става, че и доста хубава май! :D
kroum
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 30, 2008 6:53 pm
Местоположение: Плевен

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от kroum »

За мен в крайна сметка пазарът(търсенето и предлагането) определят цената на дребно на меда, визирам мед закупен от пчелар най-вече... Различна е и икономическата мотивация(влияеща на цената) на колеги с до 10-ина,50-ина и над 100 кошера.Те по правило(не,че няма изключения) реализират съвсем различни дялове от общата си продукция директно на пазара на дребно.
Иначе за всеки пчелар неговият мед е с висока себестойност, най-хубавия и най-качествения,съответно заслужава висока(субективно) цена.
Та да видим при тази добра пчеларска година на каква цена ще "клекнем" пред търговците на едро...
Много мед (предлагането май превишава търсенето) има произведен в страната и те го знаят. И по мое мнение под 4лв. изкупуването върви слабо...
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от dimitarbonev »

Ако при вас меда е много при нас нещата не са така добри. По мое мнение меда не е чак толкова много, но търговците това не ги устройва, та търсят начин да смъкнат цената. Моите наблюдения са, че реколтата през тази година не е много по-добра от миналогодишната. Е с малки изключения.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
rumen_enev
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 9:54 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от rumen_enev »

[quote][/quote]Ако при вас меда е много при нас нещата не са така добри. По мое мнение меда не е чак толкова много, но търговците това не ги устройва, та търсят начин да смъкнат цената. Моите наблюдения са, че реколтата през тази година не е много по-добра от миналогодишната. Е с малки изключения.[quote]

Напротив,тази година реколтата е добра с изключение на акацията,но затова пък билките компенсираха.Миналата година беше лоша и нямаше мед,но хората успяха да си продадат старите запаси.Мед колкото и да има е от тази година.Резерви няма и затова не трябва да се дава на търговците за жълти стотинки.За мен реална е цената около 5 лв.... това е.... :mrgreen:
Shilo
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 1:14 am
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от Shilo »

Да, 5лв/кг е нормална цена, при условие, че на магазините е 7-8 или 9лв. В София е към 10лв/кг, ама там е друго измерение.
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”