Цени на едро към 01.09.2007 г.

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
gaco
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 6:55 pm

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от gaco »

Най-после едно по-обективно изказване, а то досега с това фукане (мед тече като река, и от камъните мед се вади и т.н.), започна да става смешно.
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от аааа35 »

това че няма мед в пловдивско ,незначи че няма мед в другите райони
но темата е за цени на едро
миналата година се прекарах с ранното продаване на меда с левче
тази година ще изчакам до нова година,и до по късно
януари е най хубавия месец,тогава търговците търсят
но в бг всичко е наопаКИ,нищо не се знае
по време на жътвата дигат горивата
по ракиеното време дигат захарта
колите станаха много,незнам колко ще бъде ГО за нова година
по цени минахме европейските,но заплатите са български
само в големите градове е друго,софия,пловдив,варна,бургас
май само те влязоха в европа
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от dimitarbonev »

Та дойдохме си на думата. Казваш, че цените станаха европейски а заплатите африкански. Та нали когато произвеждаме трябва да калкулираме в крайната цена и труда си. Ако сметнем по 20лв месечно сами се ощетяваме. Цените на услугите станаха близки до европейските. Я повикай майстор да ти оправи пералната, сигурно няма да ти каже че щом меда е 3лв няма да ти взема 50 за ремонта. Въпросът не е само в това че тази година ти си извадил повечко мед. Климата много се променя и това че тази година си врътнал два пъти повече от миналата не значи че следващите няколко години няма да си валат. Ние също извадихме мед, но за сметка на много по-големи разходи за транспорт. При тая суша само с търсене на паши можем да спасим сезона,ама и това не е сигурно, щото някои от пашите не дадоха и тогава всички разходи(а те не са малки както казваш горивата скочиха двойно)отиват на вятъра. А себестойността на крайния продукт става по-висока. От тук Предлаганата цена на едро става под себестойност, което означава че ще трябва да се търси или по-изгодна едрова цена(става дима за 5,50-6лв) или а се продава на дребно. А за цените и на едро и на дребно сами сме си виновни.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от аааа35 »

работя в сверата на услугите.при нас клиентите вдигат цените
искам това това ,но да е по хубаво от комшията.
или пък в по кратък срок да стане
а сто се отнася за пчеларството.нямаме единство
тази година получихме писма от търговците,че щели да почнат с високи изкупни цени
пик после щяло да падне,и всвеки гледа да продава
пик това е търговски трик
пчеларството е хоби до няколко кошера,но ако са повече става интерес
заложих на пчеларство,защтото меда има голяма трайност,и може да се обединим.ако искам ще продавам
живея в едно село където не останаха животни
дано не сме следващите

повече няма да пиша че ми побеля косата
за сега 4,20 букет 4,60 липа според пробата

дано да се вдигнат още
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от Gojyto »

Вай хора тва е истина дето казва единия колега.На изложението продавахме по 9 лв 900 грама полифлората.Виждам 4е не се продава много много и намалям на 8 лв.И продавам са6тото коли4ество кат на 9 лв.Ако 6те и на 6 да го бях пуснал се тая .....даже 4увам вазгласи от клиентите тоя мед не е ка4ествен.Цените тука в Бургаско са са6тите за едро около 4 4.50 лв.А на едро ве4е е около 9 лв килото,4е даже и 10.Няма да се пла6ите все о6те е лято и хората ядат сладолед.Като мине март месец и о6те не сме го продали ей тогава тряяя се тревожим.
Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от Pa4o »

не е притеснявайте стока не продадена и жена не ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, няма,
avliga
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 3:36 pm

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от avliga »

Днес преди да се "изнеса" по задачи навън, гледах малко телевизия.Впечатли ме едно заглавие.Намерих вестника. Прочетох статията.Вижте я и вие:
http://www.monitor.bg/bulgaria/article? ... 0&eid=1469
Мед не навсякъде има.Има райони, в които нищо не се извади.Има райони, както тук, които извадихме.Но! Сега елате ме вижте! Суша! И то каква! Със суховей! Пчелите на нарязаните домати кацат! Храня като луда! И какво? Танто за кукуригу!
Цената на меда трябва да е такава, че да не затрива пчеларството! Иначе... Клета ни мама родила!
Скъпи ми колега Пачо! Дано ти е вярна сентенцията! Защото от пролетта имаме застояли изсушени чудесни билки-градински чай и маточина.Ама мераклии да ги изкупят-йок! :D А, съпружеската половинка казва-и от миналата година имаме!!! :(
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от Gojyto »

Ще се сетят за п4елите ама касно....
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от Gojyto »

Абсолютно прав joka.Като каже природата няма и просто каквото и да правим то няма.Като каже има ве4е не6то зависи и от нас....кажете не6то за цените как варви работата???
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от аааа35 »

май меда е продаден вече,никой не пише за цени
kroum
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 30, 2008 6:53 pm
Местоположение: Плевен

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от kroum »

Ами на мен ми дават 3.70лв. с проба за 750кг., но аз не го давам... Надявам се поне на 4лв.
Дайте координати, ако някъде има такава цена за букет,pls.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от Gojyto »

На мен ми искаха на 4 лв без амбалаж ама не го давам.Ако дадат 5.50 6 лв го давам :)))
kroum
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 30, 2008 6:53 pm
Местоположение: Плевен

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от kroum »

Ми то и на мен ми се иска такава цена, ама няма кой да я даде. При нас в Плевен на дребно букета върви 6.50лв. :(
Емилия
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 6:17 pm

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от Емилия »

При нас на село, където са ми пчелите, всички пчелари продават меда си на 6.00 лв. В Шумен пък продавам на приятелки, ами то как да им го дам по- скъпо, а да не говорим, че често им го подарявам. Ами такава съм - не ставам за търговка. Затова на село съм възложила на майка ми го продава, че то иначе и там ще го подаря. Иначе на пазара гледам по 6.50 букет, 7.00 лв е акациевия.
д-р Кючуков
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Авг 11, 2008 10:43 pm

Re: Цени на едро към 01.09.2007 г.

Мнение от д-р Кючуков »

Ако говорим за цени на едро,обективно погледнато,трябва да бъдат европейски,но това ще стане когато на господата управляващи им дойде на ум и се осмилят да заработят върху корегирането на търговските споразумения.
До тогава ще кършим пръсти на извитите ни ръце.Но ние сме жилави ,но бедни.Няма ли държавна инициатива нищо няма да се получи.
При мен какво се случва.
Септември реализирах количество на 4,25лв.Имам договорка на още два тона миналогодишен с перфектно качество.
Новата реколта е около четири тона, но при 4.50лв., не виждам пречки да се осъществи зделка.
Реалната цена на едро би трябвало да бъде 5,00лв.
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”