Предлагам /free/

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Предлагам /free/

Мнение от p4elar4e »

Какво стана с този асклепиас :?:Някой хора щяха да пращат обаче нещо не стана работата.Ще има ли развитие по въпроса :?:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Vili F
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:20 pm

Re: Предлагам /free/

Мнение от Vili F »

Пчеларче, дай си координатите, аз ще ти изпратя семенца от асклепиас.
Vili F
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 10:20 pm

Re: Предлагам /free/

Мнение от Vili F »

Много моля колегите, на които пролетта изпратих семенца от асклепиас и лофант, да се обадят и ми кажат какви са резултатите. Ще се радвам много, ако всичко е наред.
karamanski_bs
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 4:18 pm
Местоположение: с.Климаш-Карнобатско
Обратна връзка:

Re: Предлагам /free/

Мнение от karamanski_bs »

valvrv написа:Здравейте с някои от потребителите се познаваме с други да се надявам това ще стане в бъдеще,
Казвам се Валентин и съм пчелар от 10 години,пчеларството за мен беше хоби и професия през ралични периоди на живота ми :lol: , за момента е работя в строителството в Англия -Лондон както се казва живота е пълен с изненади :roll: .

а ето го и моето предложение като знаем всички от опит пчеларството не винаги е съпроводено от големи доходи :lol:
така че предлагам моята помощ доколкото е възможна с информация и материали които не се намират лесно в бг или са по скъпи/вярвате или не но техниката е доста по евтина тук :roll: /да ги потърся и осигуря на колегите които искат да се възползват от една подадена ръка.ПОМОЩА МИ Е НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНА :shock: Така че възползвайте се.

единственото ограничение е, че не търся пазар за пчелни продукти опасявам се, че това ще остане ваш товар :evil:
Даи си имеила да ти порачам някои неща
http://www.vbox7.com/play:88f4d6ef Ако не практикуваш определена система кошери, не я коментираи!!!
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Предлагам /free/

Мнение от Dinko »

valvrv е в Англия и скоро не е писал.
karamanski_bs
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 4:18 pm
Местоположение: с.Климаш-Карнобатско
Обратна връзка:

Re: Предлагам /free/

Мнение от karamanski_bs »

Надявам се скоро да влезе в форума че да видим колко са по евтини цените от тук :D ?
http://www.vbox7.com/play:88f4d6ef Ако не практикуваш определена система кошери, не я коментираи!!!
stanko 1972
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Юли 09, 2010 2:24 pm

Re: Предлагам /free/

Мнение от stanko 1972 »

Колеги, тази пролет ми подариха семена от лофант и края на април ги насадих на редове директно в почвата, имах семена за около 30кв.м. Поливах , плевих мястото и въпреки всички грижи ми поникнаха само два корена, които сега са цъфнали. Стигнах до извода, че може би най удачно е засаждането по другия начин, чрез пикиране като доматите. Ще събера семената от тези две разстения и другата година ще си направя разсад и ще продължим коментара. Ако някой има по-добър опит в отглеждането ще съм благодарен да го сподели. Успех на всички.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Предлагам /free/

Мнение от valyo »

stanko 1972 написа:Колеги, тази пролет ми подариха семена от лофант и края на април ги насадих на редове директно в почвата, имах семена за около 30кв.м. Поливах , плевих мястото и въпреки всички грижи ми поникнаха само два корена, които сега са цъфнали. Стигнах до извода, че може би най удачно е засаждането по другия начин, чрез пикиране като доматите. Ще събера семената от тези две разстения и другата година ще си направя разсад и ще продължим коментара. Ако някой има по-добър опит в отглеждането ще съм благодарен да го сподели. Успех на всички.
От разсад резултатите са мног добри аз знам за моя и за на още един колега- всичко се хваща.
stanko 1972
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Юли 09, 2010 2:24 pm

Re: Предлагам /free/

Мнение от stanko 1972 »

valyo написа:
stanko 1972 написа:Колеги, тази пролет ми подариха семена от лофант и края на април ги насадих на редове директно в почвата, имах семена за около 30кв.м. Поливах , плевих мястото и въпреки всички грижи ми поникнаха само два корена, които сега са цъфнали. Стигнах до извода, че може би най удачно е засаждането по другия начин, чрез пикиране като доматите. Ще събера семената от тези две разстения и другата година ще си направя разсад и ще продължим коментара. Ако някой има по-добър опит в отглеждането ще съм благодарен да го сподели. Успех на всички.
От разсад резултатите са мног добри аз знам за моя и за на още един колега- всичко се хваща.

Благодаря ти Вальо. Желая ти успех.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Предлагам /free/

Мнение от valyo »

stanko 1972 написа:Колеги, тази пролет ми подариха семена от лофант и края на април ги насадих на редове директно в почвата, имах семена за около 30кв.м. Поливах , плевих мястото и .......
Може и тука да е "ключа от бараката" Ти си го оплевил докато е бил малък - взел си го за коприва :) Както и да е. От сегашните 2 корена имаш семе за повече от 20 квадрата. Само не го засаждай прекалено гъсто. Аз не съм пикирал. След като поникна в сандъче го сложих нараво в земята.
stanko1972
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Юли 09, 2010 4:27 pm
Местоположение: Берковица

Re: Предлагам /free/

Мнение от stanko1972 »

valyo написа:
stanko 1972 написа:Колеги, тази пролет ми подариха семена от лофант и края на април ги насадих на редове директно в почвата, имах семена за около 30кв.м. Поливах , плевих мястото и .......
Може и тука да е "ключа от бараката" Ти си го оплевил докато е бил малък - взел си го за коприва :) Както и да е. От сегашните 2 корена имаш семе за повече от 20 квадрата. Само не го засаждай прекалено гъсто. Аз не съм пикирал. След като поникна в сандъче го сложих нараво в земята.

Благодаря ти Вальо, точно така ще направя.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Предлагам /free/

Мнение от genata_fi »

Аз пък пикирах и садих и директно в земята. Първия начин даде резултат. Мислех, че е голяма играчка пикирането, но двама човека за 2 часа на ден - за 2 дни направихме 200 чашки от 200 грама, и след месец на постоянното място.
Изобщо не проболедуваха.
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”