Българска компютърна програма за пчеларство

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Наша компютърна програма за пчеларство

Мнение от ттитто »

Аз намерих една друга в интернет с няколко езика в нея. казва се Hivenote и е безплатна. по-късно ще дам линк.
Не е обаче това, което искам. Но аз искам много. За безплатна върши работа
dina_georgieva
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 8:19 pm

Re: Наша компютърна програма за пчеларство

Мнение от dina_georgieva »

Човек може да живее без храна един месец, без вода един ден, без въздух една минута, а без акъл - цял живот.
stan_bk
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Апр 17, 2006 3:31 pm
Местоположение: STARA ZAGORA

Re: Наша компютърна програма за пчеларство

Мнение от stan_bk »

bee_program.JPG
преди една година когато темата беше в своята активност започнах да правя нещо като електронен бележник за пчеларя ,но поради някакви причини не довърших нещата за да придобият завършен вид сега отново се върнах на тази тема и моля за предложения и забележки относно пчеларска програма която се опитвам да направя за употреба от всеки един пчелар. Използвал съм пчеларски бележник от dimitarbonev,взаимствал съм от други програми за пчеларство.
Накратко каква ми е била идеята :
в полето ИДЕНТИФИКАЦИОНЕН НОМЕР НА КОШЕРА се избира номера на кошера / първия път се въвежда ръчно /
на базата на който се попълват полета :
ПРОИЗХОД НА СЕМЕЙСТВОТО ;
СИСТЕМА НА КОШЕРА ДБ/ЛР/ФАРАР/РД/ЛЕЖАК;
ГОДИНА НА ИЗЛЮПВАНЕ НА МАЙКАТА;
БРОЙ РАМКИ В КОШЕРА
/ първия път и тези полета се въвежда ръчно /.
Снимка - показва се снимка на кошера ако е прикачена или схема на местоположението на кошера в пчелина,
спрямо стойноста на полето БРОЙ РАМКИ В КОШЕРА - появяват се полета в подформата СЪСТОЯНИЕ НА ПЧЕЛНОТО СЕМЕЙСТВО равни на рамките в кошера , в тях се попълва процентното съотношение на полетата МЕД, ПИЛО, ПРАШЕЦ, ПОКРИТИЕ С ПЧЕЛИ за съответната рамка , на база тези цифри се изчислява графика на пчелното гнездо която се показва в полето състояние на пчелното семейство: / в дясно под снимката / ,
другите полета са от пчеларския бележник
общо взето това е моля за коментар :
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Наша компютърна програма за пчеларство

Мнение от ттитто »

спрямо стойноста на полето БРОЙ РАМКИ В КОШЕРА - появяват се полета в подформата СЪСТОЯНИЕ НА ПЧЕЛНОТО СЕМЕЙСТВО равни на рамките в кошера , в тях се попълва процентното съотношение на полетата МЕД, ПИЛО, ПРАШЕЦ, ПОКРИТИЕ С ПЧЕЛИ за съответната рамка , на база тези цифри се изчислява графика на пчелното гнездо която се показва в полето състояние на пчелното семейство: / в дясно под снимката / ,
другите полета са от пчеларския бележник
реално за какво ти трябва това състояние на пчелното семейство. Какви данни получаваш от това как и къде е разпределено мед, пило и прашец? И дали въобще това приближение отговаря на истинското състояние на семейството?

Според мен е излишно всичкото това. Да не говорим, че е променливо , а едва ли при всеки преглед ровиш всяко семейство и си записваш на всяка рамка какво и колко има. Различавам само празна рамка, восъчна основа или изградена пита - софтуерно. така ако пиша че добавям восъчна основа на рамка 1290 и след 1 месец отбележа, че 1290 е изградена пита на практика програмата ми казва колко основи и изградени рамки имам и колко е изградило семейството. Аз така организирам новата си програма, но още не съм приключил.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Име на наша компютърна програма за пчеларство

Мнение от ттитто »

Колеги, какво име бихте дали на наша, българска програма за пчеларство?
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: Наша компютърна програма за пчеларство

Мнение от apis1964 »

Понеже всички пчелари в България сме оптимисти бих предложил следното име ОПТИМИСТ-1
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Наша компютърна програма за пчеларство

Мнение от Dinko »

Сега видях тази тема.
Вече има Българска компютърна програма за пчеларство.
Пчеларски бележник за интернет управление на пчелини, който е по добър
от книжния дневник на пчеларя:
http://beekeepernote.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”