политици и пчеларство

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
di4ev52
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 1:37 pm
Местоположение: София

политици и пчеларство

Мнение от di4ev52 »

Има ли пчелари в политиката?
Прятели, както гледам абонатите във форума, не сме за пренебрегване от политиците. Спокойно можем да подкрепим някой да ни представлява в политиката, малко късно е да се организира тази подкрепа за тези избори, но трябва да се коментира и да се реши ако стигнем до единномислие. До колкото знам кмета на Москва е пчелар, с удоволствие ще подкрепя кандидат от нашия бранш. Помислете за това предложение.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: политици и пчеларство

Мнение от dimitarbonev »

Идеята щеше да е добра, ако не живеехме в БГ. Всички обещават и после забравят. Имам не малък опит в политиката, но се отказах, защото видях, че честните хора не са желани в голямата политика.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
di4ev52
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 1:37 pm
Местоположение: София

Re: политици и пчеларство

Мнение от di4ev52 »

За съжаление и аз съм на това мнение. Но погледнато реално имаме шанс за мажоритарен избор на депутат. На него ако му сече пипето и има дар слово , ще лобира за интересите на пчеларите. Сега сме в по-неизгодна позиция. Пък и българина не може да се организира. Ние сме като орел , рак и щука. Едно мислим , друго говорим и трето вършим.
МАй Волтер е казал " ДА СЕ ЛЪЖЕМ В НАЧИНАНИЯТА СИ , ТОВА НИ Е ПРИСЪЩО, СУТРИН КРОЯ ПЛАНОВЕ И ЦЯЛ ДЕН ВЪРША ГЛУПОСТИ."
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: политици и пчеларство

Мнение от dimitarbonev »

Ние имаме ресурс да излъчим не само един депутат. Проблема е, че управляващите така направиха изборните закони, че реално независим депутат да не може да се регистрира за изборите. Освен това как, ще стане така, че в един район да се съберат достатъчно гласове за да се излъчи депутат. А нека да не забравяме, че 4% бариера си съществува, а национални листи няма. А да подкрепяме някого в партийна листа? Ще бъдем сдъвкани и изплюти или иначе казано употребени за партийни цели, а след това ще ни покажат от трите най-голямото. Политиката е мръсна работа.Много по-мръсна от колкото си я представяме.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
di4ev52
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 1:37 pm
Местоположение: София

Re: политици и пчеларство

Мнение от di4ev52 »

Това за мръсотията всички го знаят. Като чета как мачкат всеки който се е захванал с производство на селскостопанска продукция ми се иска да се започне от някъде ПРОМЯНАТА . Говорил съм с хора които се занимават с екология и се убедих , че навсякъде икономическия интерес е на първо място. Никой не си прави труда да проектира "или поне да помисли " мероприятия за опазване на природата без да има "нещо " за него.
Бонев, благодаря ти , но смятам да не прибирам глава в черубката " като костенурката ", надявам се нещата да започнат да се променят. Може би е по добре да съм оптимист.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: политици и пчеларство

Мнение от dimitarbonev »

Аз също се надявам нещата лека полека да си дойдат на мястото. А казаното по-горе е както се казва от патило. Дълго време се занимавах с обществена дейност, включително и с политика. Видял съм много и на половината от днешните политици им знам игрите. Зная, че никой от тях нама да си мръдне пръста за нас или ако го направи, то ще е проформа и после ще каже "Ето опитах ама нищо не стана. Съжалявам." и така. Ние пчеларите хем сме много, хем сме малко. Доста сме дезорганизирани и това е големия проблем. Нямаме нито една свястна организация, която да притеснява управляващите непрестанно. А има много начини да се постигнат различни благинки. Най- малкото, което може да се постигне е спазването на наредба 15. А начина е много лесен и сигурен. Лишаване на нарушителите от доплащане за единица площ за период от 5 до 10 години. Това предложих да се включи в промяната на наредбата миналата година в разговор с един от хората, които участваха в редактирането и, но уви.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
di4ev52
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 1:37 pm
Местоположение: София

Re: политици и пчеларство

Мнение от di4ev52 »

Бонев, прочетох доста от форума и ми стана ясно,че дълги и интересни коментари са писани миналото лято. Много жалко, че пчеларската гилдия просто се е примирила с положението. Мнението ми е : Много млади пчелари има, които като с гребло да изринат всички пенсионери от регионалните организации. /Не ме разбирай, че искам да ги махна като членове нека да дават съвети и т. н./ Но трябва свежа кръв на органа. Младите да се стимулират , да се учат, трябва да са запознати с проблемите и да търсят решения които да защитават пред институциите. Знам, че това не става с магическа пръчка, но не трябва да чакаме идните поколения да започнат реформите. Това е желанието ми.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: политици и пчеларство

Мнение от nikoko »

di4ev52 написа:Бонев, прочетох доста от форума и ми стана ясно,че дълги и интересни коментари са писани миналото лято. Много жалко, че пчеларската гилдия просто се е примирила с положението. Мнението ми е : Много млади пчелари има, които като с гребло да изринат всички пенсионери от регионалните организации. /Не ме разбирай, че искам да ги махна като членове нека да дават съвети и т. н./ Но трябва свежа кръв на органа. Младите да се стимулират , да се учат, трябва да са запознати с проблемите и да търсят решения които да защитават пред институциите. Знам, че това не става с магическа пръчка, но не трябва да чакаме идните поколения да започнат реформите. Това е желанието ми.
За съжаление, младите са обезверени от инертността и безхаберието на по-възрастните и се отдръпват или дистанцират от вземането на решения в съответната организация. Когато нещата опират до пари в повечето случаи, въпроса се оставя за по-късно, или въобще не се решава. Според мен, единственото решение е да се правят паралелни структори, които да си решават сами проблемите и да водят своя собствена политика. И то с по-малко членове, за да се поемат ангажименти от всички и да не се размива отговорността.
ефенди
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Ное 13, 2008 4:25 pm
Местоположение: Добрич

Re: политици и пчеларство

Мнение от ефенди »

доста се колебах дали да взема отношение по темата..познавам лично доста от хората,които решават съдбите ни..парламент,изп.власт,местна власт..и т.н..ние пчеларите при работата си с тези животинки постепенно се променяме-ставаме по-добри,почваме да вярваме в Бог,отказваме се от лоши навици,лека полека се отдалечаваме от "търтеите"на обществото-а и как иначе-когато Господ е сътворявал пчелите-сякаш е искал да ни подскаже какво трябва да е устройството на обществата-живот немислим без да дадеш всичко от себе си за другите,живот ,с който си готов да се разделиш/без грам колебание/заради другите-от раждането до последната секунда..но тъй като в близките векове не се очертава друг вид обществен договор,/ макар и в днешни дни да виждаме,че след комунизма и капитализма доказва своята неефективност/..ние пчеларите трябва да сме обединени не само в регионални,но и в европейски и световни структури..защото без нас и нашите животинки човечеството може да съществува -не повече от 4-5 години..
di4ev52
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 1:37 pm
Местоположение: София

Re: политици и пчеларство

Мнение от di4ev52 »

Колеги, благодаря за участието, но не трябва да се колебаем , а активно да участваме . Надявам се, че сред нас има много достойни и умни пчелари , които да бъдат подкрепени от другите пчелари и да започне промяната. Вярно, че има много колеги, които ще отстояват мнения и позиции твърдо и агресивно, но живота е пълен с компромиси, затова е желателно да се включат повече пчелари с коментари. Необходимо е да се замислим , да надигнем глава и да изразим своята позиция.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: политици и пчеларство

Мнение от dimitarbonev »

Taka e. Но нека да видим какво сме направили дотук. Преди две години тук инициирахме една подписка. Вероятно се събраха доста подписи, но всичко приключи дотук. Нямаме легитимност и това е най-големия проблем. Дори пчеларската преса не ни обърна внимание. По моето скромно мнение не мисля, че трябва да се занимаваме с политика. По добре би било да се заемем със нашите си проблеми и да притиснем политиците. Ако тръгнем да се правим на политици, ще постигнем това, което сме постигнали и сега. Мисля, че на този етап по-добре би било да се организираме по райони било то и в по-малки организации, а след това тези организации да станат ядрото на една чиста пчеларска организация. Вярно това ще отнеме много време, но все от някъде трябва да се започне.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
di4ev52
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 1:37 pm
Местоположение: София

Re: политици и пчеларство

Мнение от di4ev52 »

Важно е , да се обеденим за доброто на пчеларите, съгласен съм да не се занимаваме с политика. Съгласен съм, че трябва да започнем от начало, със сигурност ще има скептици, несъгласие, опозиция и пасивни, но дано активните да са повече. Щом не ни чуват от пчеларските вестници, ще се обърнем към други медии. Трябва да вярваме , че промяна може да има.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: политици и пчеларство

Мнение от dimitarbonev »

Те скептиците бързо стават оптимисти, като усетят какво става. По-важното е да не се допускат хората дето затриват пчеларството или техните протежета в тези организации. Иначе нищо няма да се получи. А те ще се опитат.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
di4ev52
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 1:37 pm
Местоположение: София

Re: политици и пчеларство

Мнение от di4ev52 »

Скептици и песимисти винаги ще има. Очаквам да се включат и други колеги с мнение по тези въпроси. Принципно пчеларство практикуват / като хоби/ хора в песионна възраст, но прятно се изненадах от младите, които се занимават кой като хоби , кой професионално. Бъдещето на пчеларството е в младите. Нета ни дава тази възможност да контактуваме, да споделяме идеи , мисли, намерения и т.н.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: политици и пчеларство

Мнение от Dinko »

Колега di4ev52 ако случайно видиш на живо политик
какво ше искаш от него ?
Аз например искам по 50 лева на кошер но никой не ме подкрепя.
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”