против кражба на кошери

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
Публикувай отговор
зуница
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: против кражба на кошери

Мнение от зуница »

Благодаря Колега , повече не питам.От 30 години си изкарвам хляба с електроника.Не ми трябва още информация.Направи си една презентация на системата ,с конкретни данни и възможности (автономност,площ на охраняема зона, брой пазени обекти и т. н.).Така няма да обсъждаме технически ,а ще минем на икономически въпроси.Ако е идеална за работата ,отърва ли ни на джоба.
Поздравления за това ,че правиш нещо за пчеларите.Пазарната икономика иска и презентации и реклама и сметки.
(Преди години система като твоята щеше да излезе в някое техническо списание и щеше да се радваш на публикацията ,а можещите щяха да си я направят сами).Днес трябва да се яде,така че те разбирам.Поздрави!
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
perdeee
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 3:32 pm
Местоположение: Генерал Тошево,Добрич

Re: против кражба на кошери

Мнение от perdeee »

Колеги предстои ми да местя пчелина в гората и се замислих сериозно за охрана.Изчетох всичко по темата из форума за известяването чрез позвъняване или смс е ясно но искам да ви попитам какви датчици използвате за охрана при отваряне на кошера,как прекарвате кабелите до тях за да не пречат при прегледите на семеиствата,не съм много запознат с видовете датчици и бутони и за това се обръщам към вас които сте минали по този път.Надявам се въпросите ми да не ви се сторят глупави.желая успешна година на всички колеги.
tsc
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 6:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: против кражба на кошери

Мнение от tsc »

perdeee написа:Колеги предстои ми да местя пчелина в гората и се замислих сериозно за охрана.Изчетох всичко по темата из форума за известяването чрез позвъняване или смс е ясно но искам да ви попитам какви датчици използвате за охрана при отваряне на кошера,как прекарвате кабелите до тях за да не пречат при прегледите на семеиствата,не съм много запознат с видовете датчици и бутони и за това се обръщам към вас които сте минали по този път.Надявам се въпросите ми да не ви се сторят глупави.желая успешна година на всички колеги.
Най-удобни за ползване са бутоните "шау-бау" ( http://www.tpetrov.com/search.php?s=%F8%E0%F3+%E1%E0%F3 ). За сигнала са достатъчни тънки изолирани проводници, които могат лесно да се прокарат така, че нито да пречат, нито да се виждат. Бутоните за отделните кошери се свързват последователно, така че който и да се пипне алармата се задейства. Подобни бутони могат да се поставят и под едно от крачетата на кошера и ще задейства при опит за местене или вдигане. За връзка между отделните кошери е особено подходящ военния телефонен кабел ЛПК, който е много здрав и издръжлив и е подходящ за вкопаване.
http://www.tscommunication.com - GSM устройства за охрана и управление на отдалечени обекти.
http://www.tscommunication.com/index.ph ... cts&view=5 - Комплексна система за охрана на пчелини - BeeG 13
perdeee
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 3:32 pm
Местоположение: Генерал Тошево,Добрич

Re: против кражба на кошери

Мнение от perdeee »

Тези бутони добре ама не мога да измисля вариант да ги монтирам под капаците за да се предпазя от евентуално отваряне на кошера,от къде да пусна кабелите за да не пречат а и когато поставям магазините какво се случва с това ключе постоянно ли трябва да го местя от плодника на магазина за да се защитя от отваряне на кошера,малко неудобно ми се струва и за това питам за друг вариант които да е по удобен в случая.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: против кражба на кошери

Мнение от dimitarbonev »

perdeee написа:Колеги предстои ми да местя пчелина в гората и се замислих сериозно за охрана.Изчетох всичко по темата из форума за известяването чрез позвъняване или смс е ясно но искам да ви попитам какви датчици използвате за охрана при отваряне на кошера,как прекарвате кабелите до тях за да не пречат при прегледите на семеиствата,не съм много запознат с видовете датчици и бутони и за това се обръщам към вас които сте минали по този път.Надявам се въпросите ми да не ви се сторят глупави.желая успешна година на всички колеги.
Аз практикувам охрана на периметъра, в началото слагах микреци на всеки кошер ама едно, че микреците се скапваха и почваха едни фалшиви тревоги, тичане и т.н. второ едно опасване с кабели, които често прекъсвах някъде и пак ходене по мъките. Сега охранявам само периметър. За последните една две години имам по една две фалшиви тревоги и дори и нещо нда се прекъсне лесно се открива. Направил съм го на три кръга и като прекъсне някой кръг индикира със светодиод. Открива се за минути.
Бутоните "шау-бау" не са много удобни за кошерите особено при подвижно пчеларство.За стационар стават, но пак с условности.
Според мен, когато имаш охрана на периметъра е излишно да се слага охрана на всеки кошер.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
perdeee
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 3:32 pm
Местоположение: Генерал Тошево,Добрич

Re: против кражба на кошери

Мнение от perdeee »

а още ли си с комуникатора с телефон?Какво захранване използваш и колко издържа с едно зареждане?А как охраняваш периметъра с тънка тел или си измислил нещо по практично?
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: против кражба на кошери

Мнение от dimitarbonev »

Да още ползвам комуникатора. Периметъра охранявам като пусна 4 реда тънка пчеларска тел достатъчно на гъсто, че да не може да се премине през нея без да се скъса и достатъчно високо да не м,оже да се прескочи или да се мине под нея. Още повече, че тънката пчеларска тел и трудно се вижда особено по тъмно.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
perdeee
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 3:32 pm
Местоположение: Генерал Тошево,Добрич

Re: против кражба на кошери

Мнение от perdeee »

А по въпроса с захранването?Гледах соларни зарядни за телефон и си мисля дали би се решил проблема с захранването с такова зарядно устроиство.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: против кражба на кошери

Мнение от dimitarbonev »

Имам два UPS-ни акумулатора по 44Ah вършат добра работа Като бяха по- нови караха по 14-15 дни сега ги зареждам на седмица. Със соларния панел е добро решение, но е скъпо и може точно панела да стане обект на посегателство.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
perdeee
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 3:32 pm
Местоположение: Генерал Тошево,Добрич

Re: против кражба на кошери

Мнение от perdeee »

Аз не говоря за соларен панел а за соларно зарядно за телефон стува около 40 лв но незнам дали ще е достатъчно да зарежда телефона за да работи без прекъсване. Ето за какво говоря http://ne6tonovo.com/solarno-zaryadno-z ... -2600-mah/
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: против кражба на кошери

Мнение от dimitarbonev »

По принцип освен телефона самия комуникатор има консумация около 80mA отделно на всеки кръг има и едно реле което също има съответната консумация. Не мога да преценя до каква степен ще може това зарядно да ти свърши работа.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
perdeee
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 3:32 pm
Местоположение: Генерал Тошево,Добрич

Re: против кражба на кошери

Мнение от perdeee »

Благодаря ти за инфото ще ми е от полза :idea: .А ако някои има идеи как да се скрият кабелите за защита от отваряне или някаква друга идея нека сподели,все пак е добро като опция само да се намери правилният и удобен начин.
tsc
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 6:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: против кражба на кошери

Мнение от tsc »

perdeee написа:Благодаря ти за инфото ще ми е от полза :idea: .А ако някои има идеи как да се скрият кабелите за защита от отваряне или някаква друга идея нека сподели,все пак е добро като опция само да се намери правилният и удобен начин.
Идеи има, но не е нормално да закачиш на вратата си бележка "Ключа е под изтривалката". :wink:
http://www.tscommunication.com - GSM устройства за охрана и управление на отдалечени обекти.
http://www.tscommunication.com/index.ph ... cts&view=5 - Комплексна система за охрана на пчелини - BeeG 13
perdeee
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 3:32 pm
Местоположение: Генерал Тошево,Добрич

Re: против кражба на кошери

Мнение от perdeee »

Да за това си абсолютно прав извиняваите че не се съобразих.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: против кражба на кошери

Мнение от Dinko »

Мобилен комуникатор с вграден GSM - Valcor GSM 30
GSM комуникатор с вграден модем за оповестяване и самостоятелна охрана на домове,...



http://www.lesibg.com/index.php?main_pa ... zQodwma1ug

GSM комуникатор с вграден модем за оповестяване и самостоятелна охрана на домове, офиси, автомобили. Възможност за дистанционно управление на електрически консуматори. Комуникаторът разполага с 5 входни зони, един релеен изход, четири режима на работа, управление на изхода чрез командни SMS, дистанционно програмиране на комуникатора чрез SMSи. Оповестява чрез позвъняване и изпращане на информационни SMSи. Може да известява и само чрез позвъняване.

Окомплектовката на комуникатора включва: модул в пластмасова кутия, антена, кабел за връзка, букса за захранване, подробни описания за експлоатация и схеми за монтаж! Основните размери на кутията, в която е поместен модула са: ширина - 57 мм, дължина - 76 мм, височина - 30 мм.

Мобилният GSM комуникатор Valcor GSM 30 е високоефективна интелигентна система с микропроцесорно управление и вграден GSM. Благодарение на тази система Вие можете дистанционно да наблюдавате състоянието на алармени и климатични системи, помещения, електроуреди в бита, комуникационно оборудване, производствени процеси и други, както и да управлявате външни за модула устройства (програмируеми изходи). За ползването на GSM комуникатора не е необходимо да се заплащат каквито и да е допълнителни месечни такси, освен таксата за реално извършената комуникация (разговори или SMS) от комуникатора към известяваните телефони, по тарифата на съответния мобилен оператор, към който сте си взели SIM карта. Функционира чрез използване на изградената GSM мрежа за позвъняване и услугата Short Message Service (SMS). Устройството е изключително интелигентно, разпознава състоянието на мрежата и статуса на телефона, което позволява да се реализират антисаботажни функции, като при това се постига максимална надеждност при комуникация. Комуникаторът GSM 30 се захранва с 12V постоянно напрежение. Консумация на комуникатора: постоянната консумация на ток при отворени входни зони е до 30mA; при окъсени входни зони - до 35 mA; при сработило реле - до 100 mA; пикова консумация - 1А.
Предимство на GSM 30 е широкият температурен диапазон, в който работи (от -20 до + 60 градуса Целзий) и стабилната и надеждна работа благодарение на вградения GSM. За нормалната му работа е необходимо да се постави работеща SIM карта и да се захрани с =12V. Програмирането на комуникаторът може да се извърши по два начина – чрез SIM картата или чрез SMS. След програмирането настройките се запомнят в паметта на комуникатора и след това той е независим от SIM картата (тя може да се заменя, без това да оказва влияние на настройките). Valcor GSM 30 е с широкоспектърно приложение и може да се ползва за всякакви нужди. Най-често модулът има следните приложения: включен към офисни и домашни охранителни системи; включен към автомобилна алармена система; използване като самостоятелна охранителна система; използване за контрол и управление на обекти. Комуникаторът може да се използва на всякъде по света, той е независим от SIM карти и мобилни оператори.
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”