против кражба на кошери

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
Публикувай отговор
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: против кражба на кошери

Мнение от аааа35 »

Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: против кражба на кошери

Мнение от Aleksey »

Те това е.Чакам оферти.
tsc
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 6:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: против кражба на кошери

Мнение от tsc »

Пускаме в разпродажба ограничено количество устройства MG08 - удобни за охрана на пчелини. Скоро очаквайте и соларни захранвания - комплект панел+зарядно+акумулатор. Всичко на достъпни цени!
http://www.tscommunication.com - GSM устройства за охрана и управление на отдалечени обекти.
http://www.tscommunication.com/index.ph ... cts&view=5 - Комплексна система за охрана на пчелини - BeeG 13
tsc
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 6:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: против кражба на кошери

Мнение от tsc »

В момента разработваме цялостна система за охрана на пчелини - кошерите, периметъра, евентуално постройка, барака или фургон. Предвижда се три варианта на захранване - от мрежа 220V, от автомобилен акумулатор или от соларен панел. Възможни ще са и комбинации в зависимост от изискванията на клиента. Отделно системата ще има вградена Li-Ion батерия, гарантираща два-три дни работа без външно захранване. С нея ще се избегнат доста от недостатъците на предлаганите до тук способи, както и влиянието на постоянни електромагнитни излъчвания и мощни магнитни полета. Идеята е цената за пчелин с около 30 кошера да не надхвърля 50-60лв/кошер. И във връзка с това имам един технически въпрос - какво е разстоянието между вътрешната страна на капака на кошерите и горния ръб на рамките? В какви граници се движи то?
Възникна и още един въпрос, който моля да обсъдим:
Системата ще позволява предаване на данни за състоянието на всеки кошер. За сега сме се спрели на температура и влажност като възможности. Интересуват ли ви те? Какви други данни са важни за състоянието на кошерите? Какви други рискове за живота на пчелите и целостта на кошерите и пчелина има? Помогнете ни да развием системата в най-полезния за вас вид!
http://www.tscommunication.com - GSM устройства за охрана и управление на отдалечени обекти.
http://www.tscommunication.com/index.ph ... cts&view=5 - Комплексна система за охрана на пчелини - BeeG 13
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: против кражба на кошери

Мнение от Dinko »

Хранилката лежи на вътрешен капак, и е 6 см.
До капака е минимално 7 см.
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: против кражба на кошери

Мнение от Veselin »

И какво като сигнализира ? да си вкарваш главата в торбата?-Или да трепеш или тебе -предлагам изпробвана система -6-7 сантиметрови пирони заковани на дъски и заровени подходящо и табела с двузначен надпис"влизането е на ваша отговорност"-повярвайте ми ,действа си безотказно тази система. :lol: не че не е имало опити преди-ама не знам защо вече не опитват!?? :wink:
borkotiger
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 9:31 pm

Re: против кражба на кошери

Мнение от borkotiger »

И аз съм мислил за нещо подобно, но не ми остава време. Идеята ми не е за кражба, а по-скоро за мониторинг. Освен температура и влажност е хубаво да има и качествено микрофонче за прослушване през зимата. Звука трябва да може да се записва, за да се анализира в последствие. Външната температура също е от значение.
Запомни, че всички датчици които решиш да слагаш в кошера, трябва да са аналогови и да не работят постоянно. Примерно веднъж на 2 часа.
Всички данни трябва да ги трупаш във файлове и след това да направиш различни отчети към тях.
По въпроса с алармата също може да се помисли.
Знай, че работата е много и най-вероятно няма да се изплати никога. Трябва да можеш да програмираш както на език С, така и на Java.
Ако обаче го правиш за удоволствие давай, човек се с нещо трябва да си чеша крастата.
tsc
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 6:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: против кражба на кошери

Мнение от tsc »

borkotiger написа:И аз съм мислил за нещо подобно, но не ми остава време. Идеята ми не е за кражба, а по-скоро за мониторинг. Освен температура и влажност е хубаво да има и качествено микрофонче за прослушване през зимата. Звука трябва да може да се записва, за да се анализира в последствие. Външната температура също е от значение.
Запомни, че всички датчици които решиш да слагаш в кошера, трябва да са аналогови и да не работят постоянно. Примерно веднъж на 2 часа.
Всички данни трябва да ги трупаш във файлове и след това да направиш различни отчети към тях.
По въпроса с алармата също може да се помисли.
Знай, че работата е много и най-вероятно няма да се изплати никога. Трябва да можеш да програмираш както на език С, така и на Java.
Ако обаче го правиш за удоволствие давай, човек се с нещо трябва да си чеша крастата.
Благодаря за идеите! Все пак не забравяй, че това не е любителска разработка, а професионално решение от фирма с 10г опит в разработката на системи за далечно управление и контрол на обекти. Виж подписа ми.
http://www.tscommunication.com - GSM устройства за охрана и управление на отдалечени обекти.
http://www.tscommunication.com/index.ph ... cts&view=5 - Комплексна система за охрана на пчелини - BeeG 13
bobara
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 9:48 am
Местоположение: Костенец

Re: против кражба на кошери

Мнение от bobara »

Тази седмица откаднаха кошери от с Очуша. :!:
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: против кражба на кошери

Мнение от Bojidar_qmbol »

dimitarbonev написа:Да още ползвам комуникатора. Периметъра охранявам като пусна 4 реда тънка пчеларска тел достатъчно на гъсто, че да не може да се премине през нея без да се скъса и достатъчно високо да не м,оже да се прескочи или да се мине под нея. Още повече, че тънката пчеларска тел и трудно се вижда особено по тъмно.
А,как изпъваш тела,на какво се поставя тела за да е достатъчно опънат и да не окъсява.От колко до колко см са на височина кръговете.
tsc
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 6:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: против кражба на кошери

Мнение от tsc »

tsc написа:В момента разработваме цялостна система за охрана на пчелини - кошерите, периметъра, евентуално постройка, барака или фургон. Предвижда се три варианта на захранване - от мрежа 220V, от автомобилен акумулатор или от соларен панел. Възможни ще са и комбинации в зависимост от изискванията на клиента. Отделно системата ще има вградена Li-Ion батерия, гарантираща два-три дни работа без външно захранване. С нея ще се избегнат доста от недостатъците на предлаганите до тук способи, както и влиянието на постоянни електромагнитни излъчвания и мощни магнитни полета. Идеята е цената за пчелин с около 30 кошера да не надхвърля 50-60лв/кошер.
.....
Позволявам си да се самоцитирам, за да не се прекъсне логиката на постовете.
Опитните образци на системата са вече готови!
Ще я опиша накратко и ще посоча най-важните и параметри.
Тя се състои от три основни части:
- главна станция
- датчици
- захранване
Главната станция е разработена на базата на серийно произвежданата от нас вече 4 години система HG07A. За да изпълнява основната си функция - охраната на кошерите, в нея е вградена допълнителна платка с ресивър и процесор за обработка на постъпващата информация. Предвидено е да се произвежда в два варианта
- BeeG 13-M1 - нехерметичен в метална кутия с вграден оловен гелов 12V/7Ah акумулатор;
- BeeG 13-M2 - херметичен в лята алуминиева кутия с вграден Li-Ion 12V/4Ah акумулатор.
Основните параметри са:
- 4 цифрови входа
- 4 релейни изхода
- приемане на сигнал от неограничен брой датчици разположени в кошерите
- обхват на уверен прием на сигнала от дачиците 800-1000м в радиус около нея
- контрол на мрежовото напрежение (ако има такова)
- контрол на заряда и състоянието на вградения акумулатор
- контрол на температура в кутията
- контрол на околната температура с изнесен датчик
- контрол на температура и влажност в два кошера
- захранване от всички възможни източници - мрежа 220V/50Hz, соларен панел, външен мощен акумулатор
- време за автономна работа без външно захранване - 4 денонощия за нехерметичния вариант и две за херметичния
Главната станция покрива пълния набор от възможности на HG07A, с които можете да се запознаете тук: http://www.tscommunication.com/files/do ... 07A_BG.pdf
Датчици
Основен датчик за кошерите е MD-1RF. Датчика реагира на всеки опит за въздействие върху кошера - силен удар, опит за отваряне на капака или друга част на кошера, опит за преместване или повдигане на кошера. Свързва се с главната станция по кодиран радиоканал и излъчва само 1-2сек. Захранва се с две алкални батерии размер ААА и с тях може да работи до една година. Срока на работа с един комплект батерии зависи от тяхното качество и честотата на задействане.
Към главната станция могат да се свържат и всички датчици, ползвани от охранителните системи - PIR, контактни, бариери за периметрова охрана и т.н.
Захранване
Предвидено е главната станция да може да се захранва от:
- мрежа 220V/50Hz
- соларен панел с контролер и акумулатор
- външен мощен акумулатор 12V.
За сега е предвидено системата да се произвежда по индивидуална поръчка. По-късно ще опиша как ще се правят поръчките, сроковете за доставка и други допълнителни подробности. Ценова информация и оферта може да се получи след запитване на мейл: tsc@netissat.bg
http://www.tscommunication.com - GSM устройства за охрана и управление на отдалечени обекти.
http://www.tscommunication.com/index.ph ... cts&view=5 - Комплексна система за охрана на пчелини - BeeG 13
tsc
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 6:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: против кражба на кошери

Мнение от tsc »

Всички въпроси около цени, комплектация и срокове вече са изяснени. Поръчки за първата серия ще се приемат от днес до 15 юли. Срок за доставка на заявените системи - 15 септември. За всички въпроси свързани с получаване на оферта, уточняване на конфигурации и количества и поръчки моля пишете на мейл адреса ни: tsc@netissat.bg.
Тези, които вече направиха запитвания днес ще получат оферти.
http://www.tscommunication.com - GSM устройства за охрана и управление на отдалечени обекти.
http://www.tscommunication.com/index.ph ... cts&view=5 - Комплексна система за охрана на пчелини - BeeG 13
felibetoboy
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Сеп 08, 2009 6:51 pm

Re: против кражба на кошери

Мнение от felibetoboy »

колеги смятате ли че това предложение на TSC ще върши работа някой интересува ли се от подобни идеи
borkotiger
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 9:31 pm

Re: против кражба на кошери

Мнение от borkotiger »

Някой замислял ли се е за нестандартни размери, примерно сантиметър и половина по-дълги рамки? Няма да влизат нито в друг кошер, нито в преносно сандъче. А и стандартните рамки ще пропадат в такива кошери.
Мисля, че никой няма да иска да краде подобни кошери, защото няма кой да му ги купи.
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: против кражба на кошери

Мнение от Bojidar_qmbol »

felibetoboy написа:колеги смятате ли че това предложение на TSC ще върши работа някой интересува ли се от подобни идеи
Трудно приложимо в България,а навън да го предлагаш....не знам да се краде там...?Работа ще върши,но от части.Повечето които се занимават с пчели или са подсигурени в охранявано място пчелините им( например в двора на село при дядо) или са хора с малко финансова възможност и да искът няма да могат да закупят такава охранителна система.Въпроса ми е ,ако пчелина се намира на 70-150км.от пчеларя,вечер е,в гора е.Как ще го предпази охранителната система.Ако влязат с качулки,и едно заглушаващо устройство за 470лв.Аз ако съм един крадец,ще си взема едно такова апаратче,и до сутринта ще съм му избил парите 100пъти.Според мен трябва да изпраща някакъв сигнал ли не знам,....до друго място в близост на 2км.от там ако се прекъсне този сигнал,тоест 2та клетка ако не го получи сигнал през период от 5мин. от пчелина да ти звани на тел.че си заглушен и ти тварят кошерите.Защото ако са тарикат крадци точно това ще направят.
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”