Предложение

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Предложение

Мнение от apis1964 »

Предлагам раздела "Пчеларски инвентар и постройки" да включва 5 теми:

1.За майстора-(всичко за направи си сам пчеларски инвентар)

2.Рамки и основи -(всичко свързано с тях,изработка ,зателване и т.н.)

3.Кошери -(всичко за кошерите -видове ,чертежи,системи и т.н.)

4.Получаване и преработка на пчеларската продукция

5.Друго


Предлагам в раздела"Размножаване и селекция " да се обособят следните теми:

1.Майкопроизводство

2.За роевете


Правя това предложение за да се създаде малко ред и за по бързо намиране на информация във форума.
Сега всеки пише за каквото си иска и без да се съобразява къде публикува своето мнение


Щастлива Нова 2010 Година!
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Предложение

Мнение от Scutellator »

apis1964 написа:

Предлагам в раздела"Размножаване и селекция " да се обособят следните теми:

1.Майкопроизводство

2.За роевете
Аз предлагам да има и още една тема :
3. Наследственост
където да се разглеждат въпроси от типа "как да добавим и закрепим дадено качество" ( хигиенично поведение , резистентност ...), "как да засилим дадено качество" ( по-дълъг живот , по-голяма яйценосност , по-кротки пчели )
или всичко онова непряко свързано със самия процес на размножаване
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: Предложение

Мнение от apis1964 »

yuri написа:А какво да стане с темата : "Жилища на пчелите"?

Темата ще си остане разбира се може и отделно ,може и като тема в раздел Пчеларски инвентар и постройки.
Това е само предложение.
Важното е всеки да пише по темата,а не като сега -където падне ,сигурно си видял мнения в различни теми които нямат нищо общо с тях.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Предложение

Мнение от p4elar4e »

Scutellator написа:
apis1964 написа:

Предлагам в раздела"Размножаване и селекция " да се обособят следните теми:

1.Майкопроизводство

2.За роевете
Аз предлагам да има и още една тема :
3. Наследственост
където да се разглеждат въпроси от типа "как да добавим и закрепим дадено качество" ( хигиенично поведение , резистентност ...), "как да засилим дадено качество" ( по-дълъг живот , по-голяма яйценосност , по-кротки пчели )
или всичко онова непряко свързано със самия процес на размножаване
Това се нарича Селекция.Селекцията включва наследствеността!!!Има тема Селекция.
http://beehoneyportal.com/forum/viewtop ... f=1&t=1406
Аз бих добавил тема Размножаване (ако няма такава),в която да се посочват начините и методите за учеличаване на броя на пчелните семейства,предимства и недостатъци на отделните методи и т.н.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Предложение

Мнение от p4elar4e »

apis1964 написа:
yuri написа:А какво да стане с темата : "Жилища на пчелите"?

Темата ще си остане разбира се може и отделно ,може и като тема в раздел Пчеларски инвентар и постройки.
Това е само предложение.
Важното е всеки да пише по темата,а не като сега -където падне ,сигурно си видял мнения в различни теми които нямат нищо общо с тях.
Според мен разделът "Жилища на пчелите" е основен и трябва да бъде отделен от "Пчеларски инвентар и постройки",въпреки,че кошерите са основен инвентар в пчеларството.
apis1964 написа:Предлагам раздела "Пчеларски инвентар и постройки" да включва 5 теми:

1.За майстора-(всичко за направи си сам пчеларски инвентар)

2.Рамки и основи -(всичко свързано с тях,изработка ,зателване и т.н.)

3.Кошери -(всичко за кошерите -видове ,чертежи,системи и т.н.)

4.Получаване и преработка на пчеларската продукция

5.Друго
Темата Кошери трябва да е в раздел Жилища на пчелите,т.к. някой може да пчеларства и с тръвни,които не са кошери,но са жилища на пчелите.
Последно промяна от p4elar4e на Сря Дек 30, 2009 7:08 pm, променено общо 1 път.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Предложение

Мнение от p4elar4e »

Предлагам темата Кошери да бъде обособена като раздел,в който да има отделни теми за всеки от по-разпространените системи кошери (ДБ,ЛР,Фарар и т.н),както и всичко свързано с тях (предимства,недостатъци,метод на работа и т.н).В момента със сигурност има по няколко теми за даден вид кошер.
Предлагам и във всяка тема за отделните видове кошери да има препратка към друг раздел на форума за направата на всеки вид кошер.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Предложение

Мнение от p4elar4e »

С желание,оптимизация и налагане на стриктни правила този форум може да се превърне в приятно място,а не бъркоч,в който е малко трудно да намериш каквото ти трябва,защото всеки си пише каквото му хрумне,където намери.
Предлагам в раздел Купува - продава / It buys- it sells да се обособят подраздели Купувам,Продавам,и във всеки от тях да има теми,като например Купувам/Продавам-кошери,инвентар,майки,роеве и т.н.Да се забрани пускането на нови теми.По този начин ползвателите на форума да бъдат принудени да пишат в съответните теми,а не да пускат отделна тема която след месец или година ще е безмислена и само пречи.
Подобни предложения бих направил и за други раздели на форума.
Администраторът или модераторите трябва да въведат правила и основни рамки (раздели,теми) във форума,в които да се пише и да не се позволява пускането на други теми.Трябва да се обособи и място,в което отделните ползватели на форума да пускат теми каквито те си харесат.
Трябва да има ред и правила.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Предложение

Мнение от Boro »

Аз това ви го говоря от година и повече, а свободната зона за мнения некасаещи конкретна тема се нарича Off topic.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Предложение

Мнение от p4elar4e »

Предлагам при регистрация на нов потребител на пощата да му се праща писмо,в което да му се разясняват правата и задълженията.
Да му се обяснява,че има право да пише само в отделните теми по тематиката на съответната тема,а ако иска да пита нещо различно да пуска тема в Off topic
Boro написа:Аз това ви го говоря от година и повече, а свободната зона за мнения некасаещи конкретна тема се нарича Off topic.
Предлагам при опит на даден потребител да пусне нова тема в раздел в който е забранено пускането на нови теми да му се появява съобщение,което да му напомня това,и да му се посочва мястото,в което свободно може да си пуска каквито иска теми Off topic.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Предложение

Мнение от Dinko »

Форума е свободен ,мнения няма да се трият.
Всеки който има съвест да си изтрие собствените
мнения.
Ако мислите че някой нарушава правилата пишете тук
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Предложение

Мнение от p4elar4e »

Доста често забелязвам,че някои потребители не са наясно как да ползват функциите на форума,което поражда недоразумения.
Самия аз не съм наясно с много неща по функциите на форума защото не съм ги пробвал.Предполагам доста от потребителите са на възраст и не са наясно с много неща,а и не са длъжни.
Предлагам да има отделен раздел за новаци,начинаещи или нещо такова,в който всеки потребител да може да пробва функциите предлагани от форума,с което да не нарушава правилата.
Предлагам написаното в този отделен раздел за начинаещи да се трие през определен период от време,за да не се натоварва форума.
Предлагам при регистрация в писмото да бъде пояснено още в началото,че има такъв раздел,и такава възможност,за да могат тези които не знаят да се научат.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Предложение

Мнение от p4elar4e »

Dinko написа:Форума е свободен ,мнения няма да се трият.
Всеки който има съвест да си изтрие собствените
мнения.
Ако мислите че някой нарушава правилата пишете тук
Извинявам се ако съм малко остър,но едва ли крадеца който е обрал банка ще влезе в затвора доброволно сам защото му заработила съвестта....
Някой трябва да определи правилата на играта,за да се спазват от всички,и да ни е приятно на всички ползващи този форум.
Как ще се процедира с темите които стават безмислени след определен период от време :?: Примерно някоя тема Продавам кошер,която става безмислена в определен момент.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Предложение

Мнение от nikoko »

Смятам че има добри предложения и умни и можещи момчета които могат да се справят с нещата и Динко трябва да помисли и обсъди нещата с някои от тях
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Предложение

Мнение от Scutellator »

Dinko написа:Форума е свободен ,мнения няма да се трият.
Всеки който има съвест да си изтрие собствените
мнения.
Ако мислите че някой нарушава правилата пишете тук

и аз съм ЗА против цензурата , а спазването на правилата е въпрос на култура
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Предложение

Мнение от toko652003 »

Аз мисля, че думите не са проблем дори и да са ''цветущи'' проблема е да не се заливат с талаш(оффтопик) темите, а да се пише по същество.

Дадените предложения за оптимизиране на темите са добра идея.Според мен най-лесно е да пуснат, като теми и да седят най-горе, като важни във съответния си под форум. Останалите, които се дублират при възможност да се слеят. Да не се трие почти нищо.
toko6520035927(Skype)
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”