Издръжка на едно пчелно семейство.

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.

Колко ви струва издражката на един кошер

До 10 лв.
16
16%
От 10 до 20 лв.
20
19%
От 20 до 30 лв.
32
31%
Над 30 лв.
35
34%
 
Общо гласове: 103

dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Издръжка на едно пчелно семейство.

Мнение от dimitarbonev »

Добре. А амортизационните отчисления за база, црнтрофуга, съхранение.Разходи за транспорт. Всичко си е разход- пари които се дават. Ако при вас на стационар излизат по40 кила от кошер, при нас това е постижимо само с подвижно дори не винаги. А това също е разход. Никой не калкулира труда. А той е основното перо в графа разход. Е всеки по някакъв начин се опитва да минимизира разходите, но те си ги има. Най лесно става, ако вземеш един тефтер и започнеш да пишеш всяка стотинка дадена за пчелите и като накрая прибавиш и амортизационните отчисления за дълготрайните активи ще олучиш точната картинка.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Издръжка на едно пчелно семейство.

Мнение от toko652003 »

Все пак говорим за издръжка на едно пчелно семейство
а не за целия пчелин и базата към него.Наистина ако се калкулират и косвените разходи, като труд подръжка на база и т.н цифрата ще е по-голяма.Лесно няма в който и да е бизнес. За хобито разходите са без значение.Нали има една приказка мерака(хобито) се гаси с пари.

Ако тънката мисъл при пускането на анкета е била , че искаме субсидия примерно 50лв. на семейство а издръжката му е два пъти по малка... :?: Трябва да се има впредвид че всеки труд се заплаща по един или друг начин така че и 50лв. субсидия може да се окажат малко.
toko6520035927(Skype)
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Издръжка на едно пчелно семейство.

Мнение от nikoko »

toko652003 написа:Все пак говорим за издръжка на едно пчелно семейство
а не за целия пчелин и базата към него.Наистина ако се калкулират и косвените разходи, като труд подръжка на база и т.н цифрата ще е по-голяма.Лесно няма в който и да е бизнес. За хобито разходите са без значение.Нали има една приказка мерака(хобито) се гаси с пари.

Ако тънката мисъл при пускането на анкета е била , че искаме субсидия примерно 50лв. на семейство а издръжката му е два пъти по малка... :?: Трябва да се има впредвид че всеки труд се заплаща по един или друг начин така че и 50лв. субсидия може да се окажат малко.


Никъде субсидията не покрива всички разходи и не това е целта и. Така че, нека да сме обективни,да гледаме реално на нещата и да не искаме повече от това което "би могло реално да Ни се даде изобщо".
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Издръжка на едно пчелно семейство.

Мнение от plam400 »

toko652003 написа:Все пак говорим за издръжка на едно пчелно семейство
а не за целия пчелин и базата към него.Наистина ако се калкулират и косвените разходи, като труд подръжка на база и т.н цифрата ще е по-голяма.Лесно няма в който и да е бизнес. За хобито разходите са без значение.Нали има една приказка мерака(хобито) се гаси с пари.

Ако тънката мисъл при пускането на анкета е била , че искаме субсидия примерно 50лв. на семейство а издръжката му е два пъти по малка... :?: Трябва да се има впредвид че всеки труд се заплаща по един или друг начин така че и 50лв. субсидия може да се окажат малко.
Те ако питат нас и 100 лв няма да ни стигне,ама никой няма да ни я даде,та дори и 50 да е.Имам информация ,че поне до 2012 няма да има субсидиране.Три годишната програмка си е пак вид субсидия.След 2012 край на света хаха.Този план сега бил до 2012 година края.След това имало предложения субсидии да се дават на стопанство, а не на глава добитък или брой кошер.Ако е така аз си го обяснявам така (Пенчо има 500 кошера зема 10 000 лв ,иван има 100 кошера зема 1000 лв)Сигурно щ е от 1 до 50 кошера еди колко си пари от 50 до 100 и така нататъка.
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: Издръжка на едно пчелно семейство.

Мнение от славов »

това ,че пчеларството ми е хоби не означава ,че не съм доволен от печалбата.Подчертавам че продавам меда си на дребно.За да има смисъл от работата Ви като пчелари и да сте доволни от получените доходи работете в посока за привличане на повече клиенти,а не търговци защото печалбата от вашия труд остава в техния джоб.
Желая Ви спорна и медоносна година.Освен това никога не подхранвам с нещо различно от пчелен мед ,затова давам пари единствено за пепарати срещу акара.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Издръжка на едно пчелно семейство.

Мнение от tatu »

Господин Иван Националната пчеларска програма беше за непрофесионални пчелари.Прави разлика с програмите САПАРД и ПРСР.Аз лично не съм участвал в програми и нямам намерение да участвам и знам че не сме Америка,но съм против тази дискриминационна НАЦИОНАЛНА ТРИГОДИШНА ПРОГРАМА.Ако ще дават да дават на всички,нали е национална.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Издръжка на едно пчелно семейство.

Мнение от Gojyto »

Тригодишната програма е пълен боклук.10 човека взимат 1000 не взимат ни6то.Това ако е национална програма :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Издръжка на едно пчелно семейство.

Мнение от dimitarbonev »

Отворихме работа на комисията за защита от дискриминация.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Издръжка на едно пчелно семейство.

Мнение от tatu »

Никой не калкулира разходите за осигуровки които чукат на вратата.От тая година вече трябва да се плащат от месец за месец,отпадна отсрочката до март следващата година.Около 62 - 64 лева на месец не са малко.Трябва да се мисли и как ще се реализира продукцията тази година с този 4 процентен данък.В другите сектори на селското стопанство държавата дава и сега реши да взема,а при нас реши само да взема.През 2007 година когато сушата порази цялото селско стопанство и държавата помогна на зърнопроизводителите като им възстанови част от разходите,към нас се отнесе като мащеха.Поне можеше да ни подкрепи пред банките за по ниско лихвени кредити,а не да теглим кредити при 15 процента лихва.Някои колеги казаха че пари за захар не дават и оставиха пчелита да умрат през 2007 година и след това се наредиха на опашката за отводки.
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Издръжка на едно пчелно семейство.

Мнение от plam400 »

Gojyto написа:Тригодишната програма е пълен боклук.10 човека взимат 1000 не взимат ни6то.Това ако е национална програма :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ами издръжката ми е около 30 35 лв(без пътни 3 пъти на седмица по 100 км отиване и връщане до пчелина 30лв на седмица)
А ти ако искаш всеки да вземе,няма как да стане.То си има лимит на разходите,а и без да си регистриран или без да кандидатсваш няма как да вземеш.А и документите са две копия и заявление,което и шестокласник може да попълни.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Издръжка на едно пчелно семейство.

Мнение от Gojyto »

plam400 написа:
Gojyto написа:Тригодишната програма е пълен боклук.10 човека взимат 1000 не взимат ни6то.Това ако е национална програма :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ами издръжката ми е около 30 35 лв(без пътни 3 пъти на седмица по 100 км отиване и връщане до пчелина 30лв на седмица)
А ти ако искаш всеки да вземе,няма как да стане.То си има лимит на разходите,а и без да си регистриран или без да кандидатсваш няма как да вземеш.А и документите са две копия и заявление,което и шестокласник може да попълни.
Ха моят п4елин е на 80 км.И имам същите пътни.И като си подаде6 формулярчето дали ще вземеш ко6ери като във всяка община има по 100 кандидати а взимат по 5 6 човека??????
А да не говоря за единия ми колега който взе наистина от тази програма 50 кошера от Катицата.Всичките им били объркани дълбоките дъна и сега го чака забава ...........
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Издръжка на едно пчелно семейство.

Мнение от Gojyto »

Нали се сещаш 4е с програмата един кошер ти идва 30 40 лв 4исто.А отсега нататък въоб6те защо са ми миризливите им ко6ери след като на година ще се отчитам по 800 лв на държавата осигуровки ??????Аз с тия пари 6те си ги направя сам 4е и 6те ми останат :P
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Издръжка на едно пчелно семейство.

Мнение от plam400 »

Gojyto написа:Нали се сещаш 4е с програмата един кошер ти идва 30 40 лв 4исто.А отсега нататък въоб6те защо са ми миризливите им ко6ери след като на година ще се отчитам по 800 лв на държавата осигуровки ??????Аз с тия пари 6те си ги направя сам 4е и 6те ми останат :P
Ами аз примерно тази година имам 800 лв за лекарства разход.Одобрен ми е проекта и ми препокрива на 100% разходите.За кошери,след като свършеха парите в 10:30 сутрента,го обявиха и спряха да приемат документ,Това че от фонда не са си свършили работата да не приемат е друг въпрос.Анализите за година ми са 200 лв 160 лв ми ги покриват.А за кошери проста трябва да си малко нахален и да станеш малко по раничко 3 часа например хахахахахахха
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Издръжка на едно пчелно семейство.

Мнение от dimitarbonev »

plam400 написа:Ами аз примерно тази година имам 800 лв за лекарства разход.Одобрен ми е проекта и ми препокрива на 100% разходите.За кошери,след като свършеха парите в 10:30 сутрента,го обявиха и спряха да приемат документ,Това че от фонда не са си свършили работата да не приемат е друг въпрос.Анализите за година ми са 200 лв 160 лв ми ги покриват.А за кошери проста трябва да си малко нахален и да станеш малко по раничко 3 часа например хахахахахахха
Излиза че си много доволен от програмата. Малко са тези, които са доволни. Повечето кандидати се чувстват унизени.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Издръжка на едно пчелно семейство.

Мнение от Gojyto »

plam400 написа:
Gojyto написа:Нали се сещаш 4е с програмата един кошер ти идва 30 40 лв 4исто.А отсега нататък въоб6те защо са ми миризливите им ко6ери след като на година ще се отчитам по 800 лв на държавата осигуровки ??????Аз с тия пари 6те си ги направя сам 4е и 6те ми останат :P
Ами аз примерно тази година имам 800 лв за лекарства разход.Одобрен ми е проекта и ми препокрива на 100% разходите.За кошери,след като свършеха парите в 10:30 сутрента,го обявиха и спряха да приемат документ,Това че от фонда не са си свършили работата да не приемат е друг въпрос.Анализите за година ми са 200 лв 160 лв ми ги покриват.А за кошери проста трябва да си малко нахален и да станеш малко по раничко 3 часа например хахахахахахха
xxxaxaaxxa Еми човек може6 да смята6.Пресметни си като са ти въстановили вси4ки тия работи и като не си взел ко6ерите..... :lol: :lol: :lol: :lol: И пи6и после ква ти е далаверата да обикаля6 институциите с фар4а6тите листи за едното ни6то.Тази година ве4е 6те пла6таме по 800 лв само за зем .производител.
6те видим дали пак 6те си доволен
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”