ДО МОДЕРАТОРИТЕ НА ФОРУМА

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Писането във форума.

Мнение от toko652003 »

ттитто Значи сливането наистина създава неудобство ако е писано в две еднакви теми по едно и също време така

мненията се омесват и е възможно да има несъответствие кой след кого е отговорил и на кого е реплекирал

но ако са пуснати. по различно време и се почне от най-старата мисля, че ще това ще се избегне и няма да има

никакъв проблем ще е компактно и лесно за четене.

Дори и да има омесване поне занапред, като се следи и се сливат навреме ще е всичко на място.
toko6520035927(Skype)
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Писането във форума.

Мнение от p4elar4e »

ттитто не става дума за корекция на всички правописни грешки във всички теми,а само в заглавията.Аз лично се старая да пиша правилно,но въпреки това допускам правописни грешки.
Не знам за другите,но мен лично би ме подразнило ако примерно тема на име "роене" е написана грешно като "руене",или вместо "пчеларски" е писано "п4еларски",или "Писането във форума" написано като "Писането в форума".Така най-малко в търсачката трудно ще намеря каквото ми трябва.
Според мен е редно заглавията на темите да са написани правилно и то на български език (понякога може и да се налага писане на друг език,но само в определени случаи).
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Писането във форума.

Мнение от ттитто »

p4elar4e, а псевдонимите няма ли да искаме да са на български език?
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Писането във форума.

Мнение от p4elar4e »

Разбрах на къде биеш.Мисля си,че при псевдонимите не може да има ограничения (освен ако е нещо нецензурно).Може да си решил никът ти да е твоето ЕГН...
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Писането във форума.

Мнение от ттитто »

това последното беше добронамерена шега, дано не си го приел навътре :)
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Писането във форума.

Мнение от p4elar4e »

С всеки изминал ден този форум все повече заприличва на кочина...
Пак се пускат теми по няколколко пъти.Някои заглавия са абсолютно безмислени.
Сега започнаха и за охлюви да питат...
Ще бъдат ли предприети някакви мерки :?: :?: :?:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Писането във форума.

Мнение от genata_fi »

Трябва да има модератор за всеки раздел, но знаете ли колко време отнема това. Освен да плащаме на някой да го прави... Това си зависи от нас - участниците във форума. Не е чак толкова зле положението, специално мен нищо не ме дразни. Проверявам си ежедневно активните теми и съм в течение на новите мнения постоянно. Но наистина не е редно да се пускат теми различни от темата за пчеларството, макар че не е проблем някой да отговори и на въпроса за охлювите. Просто явно има несъобразителни хора, но никой като не им отговори, ще престанат. Има си Google - там има информация за всичко.
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Писането във форума.

Мнение от Boro »

:D Аз от кога ви го пея това.Форума заприлича на телефонен указател и човек трябва да си вземе почивен ден,ако търси нещо конкретно.Който го мързи да рови за по-лесно направо отваря нова тема и така докато се усетим ,вижте на кво заприличахме.За целта е необходимо дублираните теми да се слеят,а не да се трият, защото във всяка има ценни съвети и мнения. Работя с компютър по 12 часа на ден,материята ми е позната и мога да приведа форума в приличен вид за 48 часа без да си давам зор. За целта обаче трябва да имам права върху целия форум,а не само в отделен раздел.Ако Динко и останалите сте съгласни,можете да разчитате на мен.

EDIT: Тва с охлювите направо изби рибата. :lol:
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Писането във форума.

Мнение от genata_fi »

Като се видим в Чирпан на срещатана 8-ми юли, ще го обсъдим това. Затова колокото повече колеги дойдат, толкова по-добре.
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: Писането във форума.

Мнение от syzi »

Колеги,няма ли начин,всеки новорегистриран да получава съобщение с правила за писане във форума?Явно новите не са на ясно с това,а форумът вече на нищо на прилича!
toty
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 12:57 pm
Местоположение: Силистра - 6 бр. ДБ 12

Re: Писането във форума.

Мнение от toty »

Здравейте, само от месец (25.05.2009г.) съм пчелар. Изчел съм всичко
къде що има из интернет относно пчелите, както и 90% от написаното във този форум...
Изключителна мъка е за един начинаещ пчелар да намери информация
за това което го интересува към момента (съобразно нивото му на познаване на пчелите...)
да не говорим, че във изобилието (меко казано) от теми могат да се открият и правописни грешки
в заглавията на самите теми и човек за да намери това което търси, трябва да е с поне левият чорап на Ванга
за да налучка правилното изписване на думата :roll:
По-лесният вариянт ако някой има да сподели или да пита нещо (относно пчелите, а не за цената на медоносните охлюви :D ...) е, просто да пусне нова тема..... и то дори не може да се ориентира къде, поради кашата от
пуснатите до момента...
Съвсем отделен е въпроса че когато някой влезе и реши да изчете дадена тема от край до край, в много
голям процент от случаите чете за неща, които дори не са опоменати че ще става въпрос в заглавието!
Или казано по-кратко, МНОГО ОТ ПРИСЪСТВАЩИТЕ ПИШАТ КАКВОТО И КЪДЕТО НАМЕРЯТ ЗА ДОБРЕ.
Не искам да обиждам никого, нека това се приеме по-скоро като конструктивна критика, според мен също цари пълна липса на ред и модериране във форума и получаване на лични съобщения на новорегистриралите се потребители, не би решило проблемите им по повод намиранео на информацията която им е нужна!
Пос скоро трябва да се даде нужната свобода колегите които предлагат услугите си, за подобряване на реда във форума, обединявайки теми или каквото там е нужно. Всичко друго звучи като пожелание.

п.п. Въпреки всичко, продължавам да ви чета :)
и благодаря на всеки един който споделя опита си!
Защото все пак никой-никому не е длъжен и всичко е на добра воля (както и обмяна на опит разбира се...)
Поздрави!
Моля ви, спрете земятааа... - искам да слязааа! Изображение
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Писането във форума.

Мнение от ттитто »

вече две от темите имат модератори. Boro и toko...незнам какви права имат, но можем да очакваме резултатите
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Писането във форума.

Мнение от dimitarbonev »

toty написа: да не говорим, че във изобилието (меко казано) от теми могат да се открият и правописни грешки
в заглавията на самите теми и човек за да намери това което търси, трябва да е с поне левият чорап на Ванга
за да налучка правилното изписване на думата :roll:
Нормално е да се допускат грешки. Колкото и да се стараеш все може да чукнеш съседен клавиш и да не го забележиш. Все пак не пишем статии а мнения.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
toty
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 12:57 pm
Местоположение: Силистра - 6 бр. ДБ 12

Re: Писането във форума.

Мнение от toty »

dimitarbonev написа:
toty написа: .....
Нормално е да се допускат грешки. Колкото и да се стараеш все може да чукнеш съседен клавиш и да не го забележиш. Все пак не пишем статии а мнения.
Напълно съм съгласен, но тук идва модератора, чиято работа е да трие, мести, обединява, цензурира и т.н.
Начина на изразяване на мненията в дадена тема си е до личен избор на всеки един.
Но като става въпрос за заглавието, аз лично бих се радвал ако модератора поправи грешка допусната от мен в заглавие на тема.
То и в парламента е пълно с маймуни, ама това не значи че на надписа пред парламента са допустими грешки :)
Моля ви, спрете земятааа... - искам да слязааа! Изображение
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Писането във форума.

Мнение от Boro »

Чак за санкции едва ли. Все пак сме големи хора и всеки влиза тук за да научи нещо или помогне със съвет ,а не да се заяжда или дразни със някого. Иначе подкрепям Юри напълно.Форума трябва да има глобални модератори, а не такива с права само за един раздел. Така ръцете му са извити и той не може мести теми пуснати на неточното място, или съединява сходни такива, не може да модераторства във форума. С една дума скопец. (говоря за себе си :D)
А безразборното пускане на теми и темички си продължава с пълна пара. :evil:
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”