Самоделна центрофуга

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
Публикувай отговор
g_ker
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 12:36 pm

Самоделна центрофуга

Мнение от g_ker »

Здравейте на всички от форума,
потърсих , но ненамерих та затова си позволявам да пусна ,като нова тема "самоделна " центрофуга .Питането ми е дали някой си е правил сам и дали има чертежи на малка центрофуга.Ако някой има и реши да ги сподели ще съм много благодарен.Предварително благодаря на тези , които решат да ми помогнат.Успех на всички.
toty
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 12:57 pm
Местоположение: Силистра - 6 бр. ДБ 12

Re: Самоделна центрофуга

Мнение от toty »

Моля ви, спрете земятааа... - искам да слязааа! Изображение
g_ker
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 12:36 pm

Re: Самоделна центрофуга

Мнение от g_ker »

toty написа:Цък...
toty,благодаря ти за отговора ама в темата няма нищо за това ,което питах .А се вижда ,че има интерес от такива начинаещи като мен с по 2-3 кошера ,за които нали се сещаш, че инвестиция от около 300 лв.за центрофуга в този момент е малко множко .Така,че ако искаш да помогнеш на такива "новобранци "кото нас дето сме с по 2-3 кошера и с много ентусиазъм към тези животинки - помогни , а не да ни препращаш където няма нищо , по-добре не пиши нищо .Успех.
g_ker
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 12:36 pm

Re: Самоделна центрофуга

Мнение от g_ker »

Боре, много ти благодаря - е това е отговар.Успех
toty
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 12:57 pm
Местоположение: Силистра - 6 бр. ДБ 12

Re: Самоделна центрофуга

Мнение от toty »

g_ker написа:
toty написа:Цък...
toty,благодаря ти за отговора ама в темата няма нищо за това ,което питах .А се вижда ,че има интерес от такива начинаещи като мен с по 2-3 кошера ,за които нали се сещаш, че инвестиция от около 300 лв.за центрофуга в този момент е малко множко .Така,че ако искаш да помогнеш на такива "новобранци "кото нас дето сме с по 2-3 кошера и с много ентусиазъм към тези животинки - помогни , а не да ни препращаш където няма нищо , по-добре не пиши нищо .Успех.
Я пък тоя! :D :D :D Готин, поради що не щеш да мислиш, мен лично ми е непонятно!?
Значи, линка те препраща - освен към една наистина много хубава, интересна и полезна тема, и - директно към мнението,
което съм пуснал във "Сря Авг 04, 2010 10:27 pm" и е озаглавено "Центрофуга за "без пари" ; )))" :!: във което мнение е публикуван и този клип,
във който клип, ако не ти хареса показаното, то поне визуално можеш да си "откраднеш" много идеи за това за което питаш :!:
Браво на колегата borislav aleksandrov за това което ти е дал като чертежи! Дано се справиш с езика и инчовете
и да не забравиш да пуснеш снимки, като направиш центрофугата по тия чертежи :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: за да си полезен и ти на нас начинаещите /щото ако беше погледнал в ляво на коментара ми
щеше да видиш от къде съм и със колко и какви кошери съм..... ама това го отдавам на липсата ти на желание да четеш преди да правиш (пишеш) нещо/
.
Чертежите на колегата са за 20 рамкова центрофуга. Видеото което ти предложих да видиш е за 18 рамкова.... Я кажи ти сега, какъв ти е критерият за "начинаеща" центрофуга?
Колко пари можеш да отделиш за нужните компоненти? За колко рамки я искаш? Радиална или хордиална да е? Уточни тия неща след като не ти харесва какво ти се показва,
за да не ти пълним темата с "излишни глупости" които така или иначе ще са безполезни в твоя случай :!:

п.с. Язък за ентусиазма ти! И да знаеш, че с пръдня - боя, не става...
Моля ви, спрете земятааа... - искам да слязааа! Изображение
toty
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 12:57 pm
Местоположение: Силистра - 6 бр. ДБ 12

Re: Самоделна центрофуга

Мнение от toty »

borislav aleksandrov написа:..............
друг евтин начин е показан на този клип - най-обикновен варел 300 кг и дрелка или винтоверт ако обърнете внимание летвата е от дърво и е захваната с тиксо не е сложно за направа а и отново е с подръчни материали
http://www.youtube.com/watch?v=7eojdiBZ ... re=related
..........
http://www.scienceinafrica.co.za/2005/s ... ractor.htm
borislav aleksandrov написа:..........
изобщо с малко въображение и някой друг съвет може да се направи нещо за без пари
Изображение
Моля ви, спрете земятааа... - искам да слязааа! Изображение
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: Самоделна центрофуга

Мнение от ludiqmaks »

Боре защо си си изтрил постовете бяха много интересни :?
Ако може да ми пратиш чертежа на центрофугата ще съм ти много благодарен :roll:
ludiqmaks_autogas@abv.bg
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”