Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от Зарко »

beehives написа:Здравейте приятели!
Много злоба, много жлъч! На кого е нужно всичко това?! В тази фабрика има повече българи отколкото гърци. Аз се казвам Юлияна Стоева и съм търговец от 21 г, Уверявам ви, че не бих допуснала (българка съм!) да ни мачкат и унижават гърци, така че защо да не се възползвате от опита на хората?! Нашето качество е трудно постижимо, а цените сами ще прецените дали ви устройват: от 75 лв до 120 лв в зависимост от етажирането и качеството на дървения материал (с малко чепове или безчепови) и всичко с качеството на сглобката от снимката. Бихме се радвали да имаме за клиенти и български пчелари. Ние не поучаваме, а просто улесняваме и произвеждаме комфорт за пчели!

http://imageshack.us/photo/my-images/51/dscn442.jpg/

(поради ограничение в сайта снимката е с препращане, за да я видите)
Сега и снимки на кошерите може да сложите. От снимката се вижда само една сглобка, нищо повече...
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от teraforming »

Дайте сайт, снимков материал. С тези ориентировки от - до цени пак ми намирисва на византииски договор.
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от apis1964 »

beehives написа:Здравейте приятели!
Много злоба, много жлъч! На кого е нужно всичко това?! В тази фабрика има повече българи отколкото гърци. Аз се казвам Юлияна Стоева и съм търговец от 21 г, Уверявам ви, че не бих допуснала (българка съм!) да ни мачкат и унижават гърци, така че защо да не се възползвате от опита на хората?! Нашето качество е трудно постижимо, а цените сами ще прецените дали ви устройват: от 75 лв до 120 лв в зависимост от етажирането и качеството на дървения материал (с малко чепове или безчепови) и всичко с качеството на сглобката от снимката. Бихме се радвали да имаме за клиенти и български пчелари. Ние не поучаваме, а просто улесняваме и произвеждаме комфорт за пчели!

http://imageshack.us/photo/my-images/51/dscn442.jpg/

(поради ограничение в сайта снимката е с препращане, за да я видите)
Здравейте,
Прочетох всичко написано по темата до тук и реших и аз да напиша нещо .
В условията на пазарна икономика всяка фирма иска да привлече клиенти, Бизнес климата в Гърция е неблагоприятен всички знаем защо ,фирмата изнася производството си в България и се започва с една рекламна кампания за чудо и приказ в интернет пространството,виждате ли колко е добро качеството и т. н.
Само ,че всяка фирма която държи на своето име и се стреми да привлече клиенти не крие името и адреса си ,още повече че дори и снимки няма на собствената си продукция,да не говорим за интернет сайт.Що за фирма е това?
В един друг сайт представителката на фирмата кани до офиса на същата в с.Труд.Госпожата сигурно не може да разбере,че никой няма да се вдигне от другия край на България да отиде до там без дори да е видял една снимка на продукцията й.Дори и малки фирми и производители от България имат сайтове дори и да не са с гръцко "качество".
В поста си госпожата е посочила ,че е търговец и това е напълно вярно .Но дали от търговец става производител това е отделна тема.
зуница
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от зуница »

Ако беше търговец щяхме да коментираме продукцията.Някой разбра ли, видя ли какво продава?Някаква сглобка на някакъв сандък.Кошер ли е ?Що ли е?На така представена "продукция" прекалено много внимание отделихме!
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
beehives
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 5:52 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от beehives »

Здравейте приятели! Честита Коледа!

Офисът на фирма BEEHIVES се намира в с. Труд, обл. Пловдив. Телефони за контакт в работно време:
а) контакт на български език 0898690550
б) контакт на гръцки и руски език 089869550 и 0895031376
в) email: beehives@abv.bg
В началото на новата година сме с намерение да отворим фирмен магазин в гр. Пловдив, за чийто адрес ще ви информираме.
Снимката в сайта е с линк, защото капацитет му е такъв. Избрали сме този фрагмент, защото кошер ЛР всеки знае какво е, а качеството се вижда в детайлите. Ще сменим снимката на аватара ни от детайл на снимка на кошер своевременно.
Интернет страницата ни ще заработи на български в началото на годината.
В нашата фирма освен професионални производители има и търговски отдел с търговци, чиито задачи са да реализират продукцията в чужбина и в страната.
Ако имате други въпроси задавайте ги, а ние ще ви отговорим, ако не касаят фирмената ни политика .
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от teraforming »

beehives написа:Здравейте приятели! Честита Коледа!

Офисът на фирма BEEHIVES се намира в с. Труд, обл. Пловдив. Телефони за контакт в работно време:
а) контакт на български език 0898690550
б) контакт на гръцки и руски език 089869550 и 0895031376
в) email: beehives@abv.bg
В началото на новата година сме с намерение да отворим фирмен магазин в гр. Пловдив, за чийто адрес ще ви информираме.
Снимката в сайта е с линк, защото капацитет му е такъв. Избрали сме този фрагмент, защото кошер ЛР всеки знае какво е, а качеството се вижда в детайлите. Ще сменим снимката на аватара ни от детайл на снимка на кошер своевременно.
Интернет страницата ни ще заработи на български в началото на годината.
В нашата фирма освен професионални производители има и търговски отдел с търговци, чиито задачи са да реализират продукцията в чужбина и в страната.
Ако имате други въпроси, които не касаят фирмената ни политика задавайте ги и ще ви отговорим.
Господ здраве да ви дава! И на фирмената ви политика най - много!
beehives
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 5:52 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от beehives »

Снимки на нашите кошери ЛР тук :

http://imageshack.us/g/703/dscn0810j.jpg/
Последно промяна от beehives на Чет Дек 29, 2011 7:01 pm, променено общо 1 път.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от valyo »

Благодаря за снимките. Честито Рождество.
Веднага се вижда гръцкият опит. У нас за разлика от южните съседи вали дъжд. По тази причина капаци без перваз ...??? Поне при мен - не стават. Друг въпрос е липсата на прелка/отвор на корпусите -вярно не е задължителен, но мисля че е желателен, особено за по-бързото съхнене на меда?

Много добро впечатление прави сглобката. Не съм виждал нашите производители да я предлагат масово. Аз не разбрах цените?
beehives
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 5:52 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от beehives »

Вие сте прави в Гърция не вали сняг, но дъжд...почти всеки ден. Ние правим кошери за професионални пчелари и те знаят защо капака е колкото корпуса.
Последно промяна от beehives на Чет Дек 29, 2011 7:34 pm, променено общо 1 път.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от dimitarbonev »

Да това е само при подвижно пчеларство, но при нас за разлика от Гърция никой не заплаща за опрашване поради което подвижното пчеларство губи смисъла си.
Този тип кошери може да се харесват на гръцките ни колеги, но в България изискванията са други. Поради липсата на заплащане за опрашителна дейност българските пчелари са принудени да търсят доходи по друг начин, което съответно коренно променя вида на кошера за българския професионален пчелар.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от OVanBASTEN »

На колегата може да са с первази и стрехи, но и аз съм привърженик на по-опростената конструкция! Лично на мен кошерът в този си вид много ми харесва.
Искам да попитам колежката каква е дебелината на стената на корпуса(на дъската) и произвеждат ли 8 рамкови корпуси. Освен това - важно е да се пуснат снимки на дъното и на покривната табла и/или хранилката.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от valyo »

Благодаря за уточнението, не се заяждам, но снега се топи доста дълго време и тече. И е проблем. Единствено съм съгласен ако са под покрив във фургон. Но ако подвижното е със ремаркета и платформи проблема си стои.
Всички много добре знаят защо така се правят кошерите, не подценявайте любителите.
За малко да ви пожелая успех, но забележката относно професионализма и знанията го изключва. Моя производител няма да сте вие, сори. Ще търся тази сглобка другаде, все пак не е патентована.

Докато напиша отговор и ме изпревариха 2ма други колеги. Смешно е да се говори с такива недомлъвки.
Това че няма первази на корпусите е плюс, това че няма перваз на покрива е голям минус. Това че няма отвор на корпуса е минус. Рамката дето я видях снимана е много минус. Ако не ме мързи ще се поровя из фориума да ви покажа снимка на такава рамка както трябва да бъде. Пък ми обяснете за професионалните пчелари че така я искали.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от valyo »

Нещо много ме "подпали" изказването за професионалите, към които аз разбира се не принадлежа.
Какво има под ламаринката на капака - стиропор?
Корпусите така както се снаждат на жлеб не им ли липсва нещо дребно но важно? Признак на професионализъм е между другото е на такъв тип корпуси да има жлеб подпомагащ отлепването на корпус от корпус - или професионалистите не искат така, те искат залепени корпуси които не могат лятото да разлепят по никакъв начин? :)
Забравете. Сглобката която предлагате се обезсмисля от потоците вода дето ше текат по тези корпуси. Трябва не 120 а 50 лева да им искате за да може да ги подменям на 4 години.

Имам бегла представа за "професионализма" който имате предвид. При него живота на кошера почти не надвишава живота на майката.
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от OVanBASTEN »

Всички минуси, които посочи колегата за хората които работят с тях са само плюсове! А и отдавна неговите мнения са повече за "участие", отколкото за друго. На него и на Зарко трудно ще им хареса нещо, различно от тяхното....Да си поръчат при Трифон Банев и ....той на мига ще изпълни всяко тяхно желание! Даже и Зарко ще потвърди това!
Последно промяна от OVanBASTEN на Чет Дек 29, 2011 8:09 pm, променено общо 1 път.
beehives
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 5:52 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от beehives »

Колеги, много ми е приятно, че коментираме, защото в дискусиите се раждат въпроси, а в техните отговори ще намерим решения и ще добием опит. Извинявам се на колегата, ако съм го обидила.Важно е да се знае, че всички пчелари са професионалисти, но професионалното занимание с пчеларство като основен бизнес изисква оптимализация, с цел намаляванена разходите. Кошерите ги возят не за да им плащат градинарите, а за да търсят силна паша и да вадят много пари.
Относно разделянето на етажите е вярно, че имаме само гръцкия опит - там ежегодно се подменят и подновяват 150 000 кошера и там работят от дълги години само с този вид ЛР .
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”