Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от аааа35 »

Кошерите са страхотни ,премахнати са всички ненужни детайли .предполагам вместо покривна табла трябва да се използва плетен найлонов чувал ,което има предимство при транспортиране на кошерите ,пчелите да не се задушат,за вентилация на кошера през капака,при подхранване с кристализирал мед или готова храна лесно се поставят количества по килограм и повече под платното,също така при валежи изпълнява ролята на стреха.Ще се зарадвам и още повече ако гръцка фирма изкупува пчелни продукти по цени както са в гърция
krumned
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 6:22 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от krumned »

В крайна сметка колко ще ми струва МК 8 и 10 рамков на 3 корпуса.
Ако цената варира според качеството моля посочете критериите за окачествяване и съответно отделните цени.
Съществува ли вариант за доставка в разглобен вид и ще повлияе ли това на цената.
Адресът за доставка ще е Бургас ако има някакво значение.
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от Зарко »

valyo, за какво се нервиш. Scutellator го каза точно, харесва ти - вземаш, ако не ти хареса го пропускаш. Като толкова им харесват на някои знаят - село Труд, броят колко чепа има на см2 и плащат според тях :D
Всеки има право на мнение и точно за това са форумите. За жалост има разни индивиди дето сутрин се сърдят на лявата, следобед на дясната обувка и ръсят "бисери". Лошо няма, производителите на клавиатури и те искат да продават. :)
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от dimitarbonev »

Явно фирмата страда от слаб маркетинг. Избрала е най-неподходящото място за представителство на този тип кошери. Сглобката е хубава, но до тук се изчерпват плюсовете за района в който работят. В Пловдивско 1/3 от пчеларите работят по гърдевата система, повечето работят с ДБ и само около 10 % са се ориентирали към рут, но в този му вид на никой няма да му хареса, не заради первазите или капака. Както знаете в нашия район повечето пчелари са се ориентирали към производство на прашец. С това дъно прашец не може да се събира. Останалото не се вижда добре, но изработката на рамките също не е от най-добрите. Не бих слагал чувал вместо покривна табла. По-скоро съм привърженик на милеровата хранилка. Моите уважения, но една търговска фирма би трябвало да бъде по-гъвкава и да се съобразява с особеностите на пазара, а не пазара да се съобразява с нейните условия. Но за всеки влак си има пътници.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от аааа35 »

Да си призная за пръв път като видях кошери с чувал вместо табла си рекох ,баси тез толкова ли са изозстанали че една табла не са сложили.още един + при положение че няма табла ,идеално е за събиране на прополис при положение че влиза светлина и въздух от капака .дъното може да се преработи за прашец ,има място за чекмедже отдолу
Аватар
Niki S
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 1:54 pm
Местоположение: В. Търново

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от Niki S »

На Гърците им дреме за Българския пазар, важна е дървесината и реекпорта. Да не са глупави да използват тяхната дървесина при такава ниска принадена стойност. За нашия пазар им е достатъчно толкова колкото да вържат заплатите и някои консумативи и реализират 5то качество.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от dimitarbonev »

Нали не мислите, че ще си купя кошер за 120лв и ще започна да го преработвам, при положение, че за малко по-малко от половината пари ще си спретна един такъв, какъвто на мен ми харесва, с дъно с мрежа алпака и чекмедже алпака и с милеровата хранилка .
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
beehives
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 5:52 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от beehives »

Колеги, открихме фирмен магазин в гр. Пловдив на бул 6-ти септември 182(пощад Шахбазян).
Заповядайте! Промоционални цени от 20.01. до 01.04.2012 на трикорпусен ЛР (с разпробити и сглобени рамки, със закопчалки и боядисани) 90 лв без ДДС!
Последно промяна от beehives на Чет Яну 19, 2012 12:05 am, променено общо 1 път.
krumned
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 6:22 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от krumned »

Нчма ли да видим нещо електронно?
mitkoo_a91
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 3:54 pm
Местоположение: с.Червен 400м.н.в общ. Асеновград

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от mitkoo_a91 »

Това мисля че им беше сайта http://www.beehives-lt.com/bg/home.html ходих до магазина и ги погледнах, да сглобката много ми хареса, но с тези два сънтиметра нещо не ми се връзва като ги сложа по на високо в планината.
beehives
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 5:52 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от beehives »

mitkoo_a91 написа:Това мисля че им беше сайта http://www.beehives-lt.com/bg/home.html ходих до магазина и ги погледнах, да сглобката много ми хареса, но с тези два сънтиметра нещо не ми се връзва като ги сложа по на високо в планината.
Колега, нали знаеш, че пчелите не умират от студ, а от глад!!!
Veselin
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Ное 25, 2011 9:18 am

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от Veselin »

Голяма реклама -голямо чудо....а къде е взаимозаменяемостта в случая?или трябва да се преминава на техни стандарти???Иначе съм съгласен ама ако изкупуват и меда ни според техните стандарти :lol:
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Нова фабрика за кошери тип ЛАНГСТРОТ

Мнение от ba4o_ivan1976 »

beehives написа:
mitkoo_a91 написа:Това мисля че им беше сайта http://www.beehives-lt.com/bg/home.html ходих до магазина и ги погледнах, да сглобката много ми хареса, но с тези два сънтиметра нещо не ми се връзва като ги сложа по на високо в планината.
Колега, нали знаеш, че пчелите не умират от студ, а от глад!!!
Така е прав си, но в случаят както беше тази зима с това продължително студено време - мъртвата зона си казва тежката дума!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”