Да се запознаем...

Proposals from beekeepers for beekeeping and our beekeeping portal.
Публикувай отговор
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Новобранец:)

Мнение от valyo »

Дай подробности - каква помощ търсиш. Имам нещо на ум.
Спас Василев
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 8:35 pm

Re: Да се запознаем...

Мнение от Спас Василев »

Здравейте,казвам се Спас .От гр.Пазарджик съм, на 19 години.Много ще се раздам ако ми помогнете да се запозная с Пчеларството.Ся да ви разкажа историята си на кратко за да разберете за какво става въпрос,преди 8 години баща ми имаше 6 ДБк,но за жалост почина и нямаше кои да се грижи за тях.През тези 8 години кошерите преживяваха от само себе си.Но преди две години майка ми чрез един приятел които разбита от пчеларсто ни извади мед и така го миналата година без да знам какви грижи се полага за тях умряха 4 от студ или глад.И 4-те кошера си стояха празни цяла година и тази година реших да се занимам и аз с пчеларсто.Вече 3-ти път ги подхранвам двата и реших да вида останалите 4 в какво състояние са,отворих ги и какво да вида изядени яко от молци останали са само рамките и теловете.От един приятел ми каза че всичките пити трябва да се изгорят а кошера да се обгара с горелка.Така и направих.Сега съм решил да възтанова загубените кошери и да се погрижа за развитието на живите, за това ще съм ви много благодарен ако ми помогнете с примерни сайтове от които да се науча,защото си нямам и най-малката представа какво трява да се прави.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Да се запознаем...

Мнение от drone »

Спас Василев написа:Здравейте,казвам се Спас .От гр.Пазарджик съм, на 19 години.Много ще се раздам много ако ми помогнете да се запозная с Пчеларството.Ся да ви казкажа историята си на кратко за да разберете за какво става въпрос,преди 8 години баща ми имаше 6 ДБк,но за жалост почина и нямаше кои да се грижи за тях.През тези 8 години кошерите преживяваха от само себе си.Но преди две години майка ми чрез един приятел които разбита от пчеларсто ни извади мед и така го миналата година без да знам какви грижи се полага за тях умряха 4 от студ или глад.И 4-те кошера си стояха празни цяла година и тази година реших да се занимам и аз с пчеларсто.Вече 3-ти път ги подхранвам двата и реших да вида останалите 4 в какво състояние са,отворих ги и какво да вида изядени яко от молци останали са само рамките и теловете.От един приятел ми каза че всичките пити трябва да се изгорят а кошера да се обгара с горелка.Така и направих.Сега съм решил да възтанова загубените кошери и да се погрижа за развитието на живите, за това ще съм ви много благодарен ако ми помогнете с примерни сайтове от които да се науча,защото си нямам и най-малката представа какво трява да се прави.
Не ти трябват сайтове ,Спасе, тука във форума има много информация, ако прочетеш архива естествено. Там ще видиш, точно какво да правиш, какви книжки да си купиш и да четеш, както и какво в никакъв случай да НЕ правиш.Ама ти си в тая възраст, дето на човек хич не му се чете, а други неща му са на акъла и не вярвам много-много да се зачетеш. Щото пчеларството хич не е лесно и не се става пчелар за 1,2 и дори 3 години. Но ,ако си упорит, трудолюбив и харесваш пчелите като животинки ,полагаш ли старание - ще успееш.
gibi
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 10:32 am
Местоположение: Плевен

Re: Да се запознаем...

Мнение от gibi »

Здравейте, казвам се Ивайло.
От Плевен съм, на 39г, женен с дъщеричка на 2 годинки.
За да стигнеш, където искаш - трябва първо да тръгнеш !
rex2001
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 9:44 pm

Re: Да се запознаем...

Мнение от rex2001 »

Здравейте,казвам се Севдалин Бучев на 31год. женен живея в село Студена обл Смолян
Огњен
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 6:12 am
Местоположение: Македонија

Re: Да се запознаем...

Мнение от Огњен »

Јас се викам Огњен имам 36 години и Ви пишувам од Скопје, Македонија. По професија сум електро инжењер, женет со две дечиња, син и ќерка. Од оваа година решив да станам и јас пчелар и за почеток правам 10 кошници кои ќе ги сместам на имот од дедо ми на планината Стогово на 1050 метри надморска висина.

Ве молам да ми простите што не знам да пишувам на Бугарски јазик но се надевам дека ме разбирате на мојот Македонски. Јас се чувствувам пријатно на форумот, успеав да прочитам многу интересни работи и се надевам на добро дружење во иднина. На сите Вас Ви посакувам многу успех во работата.
langstrot_rut
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Яну 02, 2010 9:00 pm
Местоположение: България - 7 бр. ДБ

Re: Да се запознаем...

Мнение от langstrot_rut »

Спас Василев написа:Здравейте,казвам се Спас .От гр.Пазарджик съм, на 19 години....
Споко братле, аз съм на 16 и се оправям с 6 кошера, та ти ли няма да се справиш. Майката му е любознателност, мерак и трудолюбие :wink:
Успех!
Огњен
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 6:12 am
Местоположение: Македонија

Re: Да се запознаем...

Мнение от Огњен »

Ви Благодарам за топлото гостопримство и убавите зборови.
Како почетник во пчеларството јас имам што да научам од искусните пчелари присутни на овој форум. Како ќе одминува времето така и јас ќе се вклучам во некои од разговорите.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Да се запознаем...

Мнение от medar1967 »

Добре дошъл ,комшия из Македония!!! Ми ке те учиме на бугарски а ти нас на македонски па ке се дружиме....У пчеларството нема граници - зар ни е то права истина?!
asyabg
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 11:59 pm

Re: Да се запознаем...

Мнение от asyabg »

Здравейте,
казвам се Веселин Великов и съм от град Добрич, наследствен пчелар от както се помня. За съжаление при нас на село нямаме компютър и затова снаха ми ще се включва от мое име в повечето случаи.
Много се радвам, че съм сред вас и ще обменяме опит и информация
nelly313
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 1:15 pm

Re: Да се запознаем...

Мнение от nelly313 »

Е, да кажа и аз няколко думи за себе си.казвам се Нели,на 33 години,пчелите са ми интересни,но по -скоро като хоби,едва ли ще се занимавам по-професионално с това, а и още съм твърде начинаещ,има много неща,които трябва да науча.
Иначе по професия съм психолог,така че ако имате търтеи с невроза,както един колега се оплака в една друга тема,можете да ги изпращате при мен-проблем няма ще им проведа няколко психотерапевтични курса! :lol: :lol: :lol:
Аватар
bobmastar
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 1:10 pm
Местоположение: В.Търново 70 ДБ кошера

Re: Да се запознаем...

Мнение от bobmastar »

Здравейте, Аз съм Боян Иванов от Велико Търново на 37 години семеен с 2 деца. Занимавам се с пчеларство от 3 години, имам 16 кошера дадан блат, като 6 от тях са с ДБ плодник и многокорпусни магазини, имам планове за развитие до поне 60-70 кошера.
Пчелина си устройвам в село Велчево, където имам наследствен имот. Селото се намира на 17 км. от В.Търново и мога да прескачам често до пчеличките. Иначе работя, като икономист във ВИК. Във форума съм от година и нещо и съм много доволен и благодарен на колегите за съветите и напътствията. Успех на всички.
novachkova
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Да се запознаем...

Мнение от novachkova »

Здравейте! Казвам се Лена Новачкова, живея в гр. Стара Загора, но съм родена и отраснала в гр. Шумен. Баща ми беше пчелар и с него като дете сме гледали пчелите- нашите и на роднините. Единстевият "чеиз", който моят съпруг взе от родния ми дом беше пчеларския инвентар на баща ми- сандъци, рамки, центрофуга, пушалка и др. И така те стояха около 15 години. Преди две години един пациент ми подари един пчелен рой. На следващата пролет друг ми даде отводка. Сега вече са три броя. Малко са, но искам да се грижа за тях така като трябва. Много съм благодарна на всички участници във форума, защото това което го пише тук, не може да се намери в нито една книга, синтезирано по този начин.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Да се запознаем...

Мнение от medar1967 »

Добре дошла ,Лена....Тук ще намериш приятели и съмишленици от които вярвам че ще научиш много полезни неща за пчелите и пчеларството.....
novachkova
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Да се запознаем...

Мнение от novachkova »

medar1967 написа:Добре дошла ,Лена....Тук ще намериш приятели и съмишленици от които вярвам че ще научиш много полезни неща за пчелите и пчеларството.....

Благодаря и за топлото посрещане. Наистина в този форум има много, много добри хора и какво ли ще е ако цялото ни общество е такова!?
Публикувай отговор

Обратно към “Предложения / Proposals”