Отводки по национална пчеларска програма

Модератор: toko652003

d-rIVO
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 10:34 pm

Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от d-rIVO »

В недалечната 2011-та бях одобрен по Национална пчеларска програма!
Закупих 25 семейства.Вече повече от две години работя с методите ползвани в биологичното пчеларство.(използвам органични киселини,етерични масла,билкови извлеци за лечение)В миналогодишния ми мед бяха открити фломеквин и нитрофуран (антибиотици забранени в ЕС)Никога досега съм не съм имал проблем с пробите!Проби съм пратил в няколко лаборатории!Единственото правдоподобно обяснение е Рамки и мед от отводките!!!!!!!!!Не ми остава нищо друго освен да цитирам един бивш глупав министър-ЗА БОГА БРАТЯ НЕ КУПУВАЙТЕ!
Желая да ми пишат всички "ИЗГОРЕЛИ" по подобен начин!!!!



Вярвам в честолюбието на пчеларя,но само аз ли мога да си призная!
Последно промяна от d-rIVO на Нед Яну 20, 2013 8:20 pm, променено общо 1 път.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от Gojyto »

Значи по никакъв начин не искам да защитавам отводките по програмата,защото са пълни боклуци според мен и браво,4е са ти оживели все пак.Но за пробите може да са ти виновни и восачните основи,ако купува6 от магазина(всмисал ако не си ги прави6 сам от свой собствен восък).Но може и да е от отводките....
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от drone »

Ами то при такова бързане да се усвоят пари, кой ще ти тръгне да прави проби и прегледи за антибиотици и прочее боклуци, използувани от майкопроизводителите и производителите на отводки, за да изкарат договорената продукция до бенефициентите. Дори и да пратиш сигнал до чиновниците на министър Миро Каймата за белята дето си вкаран, надали ще хване дикиш- хич не искат да им се цапат ръцете. Ако искаш да нямаш условни проблеми, купувай пчелни пакети ,не роеве ,щото последните може да са се насмукали с замърсен мед. Основите си ги прави сам или купувай от специализиран производител за екологично пчеларство.
И друго , пращай сигнали за проблема навсякъде, може и да има развитие.
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от ivan5555 »

според мен трик на търговеца за сваляне на цената.от къде си?къде в България има лицензирана лаборатория за изследване на антибиотици? а в Германия е много скъпо .това са техни номера от които трябва да намерим начин да се защитим но трябва лаборатория
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от dimitarbonev »

След като бяха наляти толкова много грешни пари централната лаборатория така и не получи европейски лиценз. Иначе там се прави проба за антибиотици, но цената е ..., а резултата сависи от платеца. Истината е че германците хващат и най-малките количества антибиотици. На търговеца въобще не му отърва да прави проба на всяка закупена партида. Затова прави обща проба и не е изключено да има вакла овца в стадото и резултата да репликира върху всички останали. А източниците на замърсяване може да са много. Бедата е че дори и най-съвестния пчелар не е застрахован.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Пушкин
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 8:50 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от Пушкин »

що се отнася за пробите ,това е трик на търговеца който контактува с вас ,пазари се на цена 4,20 ,4,40лв след седмица се обажда или на место ти прави театъра с антибиотиците които не си чувал сваля цената с 0,80лв и ти съгласен разликата е за търговеца ,а собственика на фирмата плаща на 4,40лв не знае за случката
magna72
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Апр 11, 2012 2:21 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от magna72 »

Не съм компитентен по вапроса с пробите но не е ли възможно всеки производител да си направи проба на меда и да знае какво продава!?
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от ivan5555 »

няма къде .един от нашите прекупвачи казва- тоя антибиотик само нашата лаборатория го хваща -а обори го
magna72
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Апр 11, 2012 2:21 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от magna72 »

Аха значи производитела е на колене :shock: ! Кофтиии!!!!
d-rIVO
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 10:34 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от d-rIVO »

drone написа:Ами то при такова бързане да се усвоят пари, кой ще ти тръгне да прави проби и прегледи за антибиотици и прочее боклуци, използувани от майкопроизводителите и производителите на отводки, за да изкарат договорената продукция до бенефициентите. Дори и да пратиш сигнал до чиновниците на министър Миро Каймата за белята дето си вкаран, надали ще хване дикиш- хич не искат да им се цапат ръцете. Ако искаш да нямаш условни проблеми, купувай пчелни пакети ,не роеве ,щото последните може да са се насмукали с замърсен мед. Основите си ги прави сам или купувай от специализиран производител за екологично пчеларство.
И друго , пращай сигнали за проблема навсякъде, може и да има развитие.
на никого не му се цапат ръцете......................въпроса е как да го заставиш чиновника да си върши работата знам как е и от двете страни
d-rIVO
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 10:34 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от d-rIVO »

ivan5555 написа:няма къде .един от нашите прекупвачи казва- тоя антибиотик само нашата лаборатория го хваща -а обори го
Има къде и се нарича собствена лаборатория на производителя
d-rIVO
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 10:34 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от d-rIVO »

ivan5555 написа:няма къде .един от нашите прекупвачи казва- тоя антибиотик само нашата лаборатория го хваща -а обори го
има как
d-rIVO
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 10:34 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от d-rIVO »

magna72 написа:Не съм компитентен по вапроса с пробите но не е ли възможно всеки производител да си направи проба на меда и да знае какво продава!?
Да възможно е и е така независимо за коя селскостопанска продукция става въпрос само че не и у нас !Някой вече успяха! Сега да видим какво могат и пчеларите.................
d-rIVO
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 10:34 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от d-rIVO »

Пушкин написа:що се отнася за пробите ,това е трик на търговеца който контактува с вас ,пазари се на цена 4,20 ,4,40лв след седмица се обажда или на место ти прави театъра с антибиотиците които не си чувал сваля цената с 0,80лв и ти съгласен разликата е за търговеца ,а собственика на фирмата плаща на 4,40лв не знае за случката
В моя регион вече има един пребит изкупвач,но не смее да се оплаква щото е виновен
d-rIVO
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Апр 19, 2012 10:34 pm

Re: Отводки по национална пчеларска програма

Мнение от d-rIVO »

dimitarbonev написа:След като бяха наляти толкова много грешни пари централната лаборатория така и не получи европейски лиценз. Иначе там се прави проба за антибиотици, но цената е ..., а резултата сависи от платеца. Истината е че германците хващат и най-малките количества антибиотици. На търговеца въобще не му отърва да прави проба на всяка закупена партида. Затова прави обща проба и не е изключено да има вакла овца в стадото и резултата да репликира върху всички останали. А източниците на замърсяване може да са много. Бедата е че дори и най-съвестния пчелар не е застрахован.
Отговора е собствена лаборатория!
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”