Отводки по НПП , кой става и кой не става

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
zampo
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 10:30 am

Отводки по НПП , кой става и кой не става

Мнение от zampo »

Поради многото мнения ,че лицензираните производители на отводки продават некачествени такива , пускам списъка с лицензираните от които могат да се закупят отводки по Националната Пчеларска Програма.
Нека препатилите да посочат от кой са си купили некачествени отводки , та всички да си направят изводи от кой да купуват и от кой не. Мисля ,че ще бъде много полезно за всички които кандидатстват по НПП.

Изображение

Изображение

Изображение
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Отводки по НПП , кой става и кой не става

Мнение от Gojyto »

Отводките като обем пчела в добрия случай може и да биват,но майките са пълен та.ак. И отводките правете изводи какво става после с тях...
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Отводки по НПП , кой става и кой не става

Мнение от ba4o_ivan1976 »

реално погледнато никой не става но с тези тригодишни програми - всички ще стават ! Ако има помощ на пч.сем - а няма 3г програми - тогава ще си проличи кой става и кой не ! До тогава всичко ще е ала бала !
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ефенди
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Ное 13, 2008 4:25 pm
Местоположение: Добрич

Re: Отводки по НПП , кой става и кой не става

Мнение от ефенди »

Не се чете....
rudy69
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 3:39 pm
Местоположение: София

Re: Отводки по НПП , кой става и кой не става

Мнение от rudy69 »

Нищо не се види на тия сканирани страници!
zampo
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 10:30 am

Re: Отводки по НПП , кой става и кой не става

Мнение от zampo »

http://www.dfz.bg/assets/1234/28042010.pdf

Извинявам се колеги ,че сканирани не се виждат добре , затова давам файла. Ако някой може да го конвертира като по ясни снимки ще бъда благодарен.
tmtsl
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Май 15, 2010 6:39 pm

Re: Отводки по НПП , кой става и кой не става

Мнение от tmtsl »

[quote="zampo"]http://www.dfz.bg/assets/1234/28042010.pdf

С номер 38 и 39 (едно и също лице са) от списъка почти е сигурно че ще имате проблеми. Лично не го познавам, но досега добра дума не съм чул за този от никого. Човек който се занимава с измами, какво очаквате от него. А иначе за далаверка по програмата с отводки и майки, дори без да ги купувате от него сигурно ще стане. Преди година–две мисля му бяха спряли лиценза точно за това.
Evgeni Petkov
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Ное 14, 2011 12:38 pm

Re: Отводки по НПП , кой става и кой не става

Мнение от Evgeni Petkov »

tmtsl написа:
zampo написа:http://www.dfz.bg/assets/1234/28042010.pdf

С номер 38 и 39 (едно и също лице са) от списъка почти е сигурно че ще имате проблеми. Лично не го познавам, но досега добра дума не съм чул за този от никого. Човек който се занимава с измами, какво очаквате от него. А иначе за далаверка по програмата с отводки и майки, дори без да ги купувате от него сигурно ще стане. Преди година–две мисля му бяха спряли лиценза точно за това.
tmtsl, предполагам, че добре знаете, че този списък е стар и изобщо не актуален, иначе, първата Ви реакция бе следвало да бъде за номерата 26 и 29 за /наличието или липсана на / конфликт на интериси като договарящи цените на отводки и майки по "Тригодишна пчелараска програма"! Доколкото съм чул, цитирания номер от вас, не е продал нито една отводка миналата година по пчеларската програма. Но предполагам, че и ви сте чули, ама нали сме си пчелари.. а някои по-пчелари- майкопроизводители.
бобиК
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 5:50 pm

Re: Отводки по НПП , кой става и кой не става

Мнение от бобиК »

Ето ви актуалния списък:
http://www.nrap-bg.org/files/20130129-spisak.pdf

Ако се загледате в телефоните за връзка, ще откриете мноооого "връзки" :lol:
Като цяло, май в т.нар. НАРП (Национална Развъдната Асоциация по Пчеларство), думата "връзки" е много важна дума. :wink:
Телефони за връзки
Влиза се с връзки
Има връзки между производителите
Програмите са вързани
Парите са вързани
За ръцете не знам...
8)
zampo
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 10:30 am

Re: Отводки по НПП , кой става и кой не става

Мнение от zampo »

Ето ви актуалния списък:
Супер :D Хайде да караме по него , та даже си има и номера.

Та някакви отзиви за № 20
20. Монтана Кирил Занков 18.01.13 г. рояци 0889 795 793
Питам понеже ми е най-близо
ефенди
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Ное 13, 2008 4:25 pm
Местоположение: Добрич

Re: Отводки по НПП , кой става и кой не става

Мнение от ефенди »

Колеги и друг път съм поставял въпроса с начините за публикуване тук ,в нашия форум..Никъде не срещам такива трудности..Ето колегата е публикувал списъка с производители на отводки и рояци по НПП..Друг е дал линк..Опитах се няколко пъти-веднъж пише -разширението ПДФ не може..втория път ..разширението ДОК не може...Защо е толкова трудно и неудобно..
Що се отнася до списъка с производители-няма ли как ,без оплюване, и с аргументи да кажем-защо не са за предпочитане отводките и рояците на един ,или друг прозводител..Нека си помагаме и ИМ помагаме-защото всички сме в кюпа...
slav
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 4:04 pm

Re: Отводки по НПП , кой става и кой не става

Мнение от slav »

Колега, относно първият ти въпрос,трябва да имаш инсталирана програма с която да отваряш ПДФ и ДОК файлове,а на вторият въпрос,ще ти отговоря ако ми кажеш,каква раса са пчелите предлагани от въпросните производители.Благодаря предварително!
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”