Мнения и препоръки за Паскал Коченджиев

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
mitkoo_a91
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 3:54 pm
Местоположение: с.Червен 400м.н.в общ. Асеновград

Мнения и препоръки за Паскал Коченджиев

Мнение от mitkoo_a91 »

Здравейте, ще ви помоля някой, ако познава технологията на Паскал Коченджиев, пък и да не я познава и е любопитен да прочете в нета има малко информация. Нека да сподели мнение за тази технология примерно какви според вас, ще са плюсове или минуси. Всичко, ще ми е от полза, защото мисля да опитам тази година.
mitkoo_a91
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 3:54 pm
Местоположение: с.Червен 400м.н.в общ. Асеновград

Re: Мнения и препоръки за Паскал Коченджиев

Мнение от mitkoo_a91 »

Ето малко информация за да не се ровите излишно http://www.rodopska-pchela.com/news.php ... &newsid=15 ще чакам коментари какво мога да очаквам от тази технология.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Мнения и препоръки за Паскал Коченджиев

Мнение от Scutellator »

От 200 семейства - 120 в двусемейни кошери, т.е - 60 кошера . Останалите 80 - за подръжка на основните.
Какво има за коментиране.

При подвижно пчеларство от този метод - "като използват четири до шест паши. За един сезон събират от 60 до 120 килограма товарен мед, т.е. колкото стационарните семейства за два-три сезона"

Ако за 4 паши могат да съберат само 120 кг.... абе то моите пчели са по-наюг от Кърджали и от 3 семейства да правя едно, което да ми даде 30 кг от паша, дори на мен ми изглежда смешно.

Според мен по-лесно ще извадиш 200 кг от семейство, отколкото 600кг ако обединиш пчелите от четири семейства в един кошер. Явно още не си се сблъскал с този казус - човешки фактор.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
mitkoo_a91
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 3:54 pm
Местоположение: с.Червен 400м.н.в общ. Асеновград

Re: Мнения и препоръки за Паскал Коченджиев

Мнение от mitkoo_a91 »

А ако се практикува на стационарен пчелин?
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: Мнения и препоръки за Паскал Коченджиев

Мнение от славов »

около 70-80 килограма от кошер ,един колега работи с 4 двумайчини на същия принцип ,но трябва да отваряш всяка седмица и да вдигаш питите със запечатаното пило
mitkoo_a91
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 3:54 pm
Местоположение: с.Червен 400м.н.в общ. Асеновград

Re: Мнения и препоръки за Паскал Коченджиев

Мнение от mitkoo_a91 »

Така и не се реших да пробвам. Благодаря за отговора колега.
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”