Едно от семействата не приема захарния сироп.

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
pepino222
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 3:05 pm

Едно от семействата не приема захарния сироп.

Мнение от pepino222 »

Едно от семействата не приема захарния сироп.Майка има,осеменява нормално.Прибавения мед приема охотно Има нормален принос на прашец от вън.Меда от дадан блатовия плодник силно намалява. Цъфнали овошки има.Пчелите са агресивни. Няма пръскане с отрови.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Едно от семействата не приема захарния сироп.

Мнение от valyo »

При силна паша като овошка не се дава сироп - безсмислено е. Пролетно време функцията му е да лъже пчелата че има паша. Другата причина е за лекарства или стартовит. Сироп с нозестат например трудно се приема.
Това че медът намалява в плодника също е добре. Точно сега не искаш блокирана майка а по-скоро простор за снасяне.
Моя съвет - докато цъфти овошка забрави за сиропа а наблегни на основи. Сироп дай като цъфне и попрецъфти глога - тогава пчелите гладуват до акацията. Сега е момента за основи - градят бързо и майката веднага снася там.
Строителната рамка вече трябва да се използва.
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: Едно от семействата не приема захарния сироп.

Мнение от OVanBASTEN »

Когато се гради, трябва да се храни(сироп)!
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Едно от семействата не приема захарния сироп.

Мнение от valyo »

Чак пък и удиветелна си си сложил. Един вид - последна инстанция. Не може да е инак освен така. Симпатяга. :) :) :)

А изказването си е пример за стереотипно мислене - по канон.

Слагал съм сироп преди да цъфне джанката, т.е. като зацъфтя дряна.
Сега не е юли/август. Градят си прекрасно и без сироп в това море от цвят и изобилие от нектар в природата.
Не слагам сироп и защото не искам блокиране на майката - сиропа 1:1 го пръскат на доста площ.

В резултат от горните грешни действия лежака (2 майки) ми е вече е пълен с пчела и няма място, имам ДБ10ки на които слагам 2ри корпус защото долу пилото е по предпоследните рамки, Дб 12 не са още за втори корпус. Само ЛР са ми по-назад по цял комплекс причини, едната е че по-малко им разбирам друга че там са ми най-лошите майки.

Но всеки сам си знае де. Пази Боже да сложа някъде и аз някоя удивителна.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Едно от семействата не приема захарния сироп.

Мнение от Gojyto »

Хахахаа следващия....Когато се гради трябва да се храни :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: Едно от семействата не приема захарния сироп.

Мнение от OVanBASTEN »

Удивителната добре съм я сложил, но съм забравил да сложа кавичките. Цитирал съм Георги Николов Гърдев!
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Едно от семействата не приема захарния сироп.

Мнение от drone »

Подхранването при методиката на Гърдев е основно със суха захар.И пчелите си вземат минимални количества колкото им е необходимо за пилото без да качват в магазина.
savatars
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 8:37 pm

Re: Едно от семействата не приема захарния сироп.

Мнение от savatars »

drone написа:Подхранването при методиката на Гърдев е основно със суха захар.И пчелите си вземат минимални количества колкото им е необходимо за пилото без да качват в магазина.
без да качват в магазина?а когато вали седмица или две каде го слагат
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Едно от семействата не приема захарния сироп.

Мнение от volodq »

При мен този цъфтеж/нектар/сега не стига и за пилото, но като гледам някой колеги ще хванат и стоков мед от черешите :D
А по темата мога да кажа ,че пчели които не вземат сиропа и мед не дават.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Едно от семействата не приема захарния сироп.

Мнение от valyo »

volodq написа:При мен този цъфтеж/нектар/сега не стига и за пилото, но като гледам някой колеги ще хванат и стоков мед от черешите :D
А по темата мога да кажа ,че пчели които не вземат сиропа и мед не дават.
Не стоков от овошки ( черешите или друго не знам) съм ял разбира се. Бях сложил магазини рамки за строителни, но далеч от пилото. Резултата беше очарователен - плътни, тежки, изградени до всички летви далаци, пълни и идеално запечатани. Далаци и под долната летва - пълни. И мойте и комшийските деца още си ги спомнят, макар че поотраснаха от тогава. Помня че ги раздавах около Гергьовден, защото бях канен на имен ден и отнесох и там една ли две ли рамки. Пожънаха определен успех, независимо от наличието на всички полагащи се гергьовденски салтанати ;)
Препоръчвам всекиму с дечурлига или приятели за черпене, който не храни със сироп по време на овошката и разбира се има овошки, да пробва същото с една магазинна рамка в края на някое и друго семейство. Не е нужно да ми благодари после :)

Пак ви казвам - личен опит с проверени резултати. Малко сироп давам по време на дряна и после според годината след и по време на глога, ако преценя че няма мед. След глога, до акацията следва едно безпрашие около 3 седмици, което си е проблемно. Между другото е и роева предпоставка, защото притока намалява, майките (с карника съм) намаляват яйцеснасянето и се променя възрастовият състав в неблагоприятна посока. При това точно на кантар преди акациевата паша която евентуално да тушира роевото настроение. Затова най-вече гледам да давам след глога по малко или поне да разпечатвам пити на даданите които са само на плодник.

Ма аз какво ли разбирам ...
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”